Останато

Хрватска манекенка го исмејува Игуаин!(ФОТО)
0

Хрватска манекенка го исмејува Игуаин!(ФОТО)

April 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хрватската манекенка Нина Мориќ навивач за Интер, а омилена жртва и беше Игуаин. Како навивачка на Интер, често го...
Се сеќавате ли на оваа слика? Дел од неа по 11 години е во парк!
0

Се сеќавате ли на оваа слика? Дел од неа по 11 години е во парк!

April 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Моментот кога Фабио Канаваро го подигна трофејот на СП останува незаборавен од италијанските навивачи. Скоро 11 години...
Селби победи во Пекинг и најави поход на светската титула!
0

Селби победи во Пекинг и најави поход на светската титула!

April 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најдобриот снукер играч во светот, Марк Селби победи во Кина и освои 85.000 фунти. Тој во финалето победи против Вилијамс со...
Кардинална грешка на новинарка – Таа му честиташе победа на Надал!
0

Кардинална грешка на новинарка – Таа му честиташе победа на Надал!

April 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Надал вчера беше поразен од Федерер со 2:0, односно 6:3 и 6:4 во финалето на Мајами. Овој турнир остана еден од ретките кои...
Бартра бара навивачка на Борусија –  „Сакам да ја запознаам, помогнете ми!“
0

Бартра бара навивачка на Борусија – „Сакам да ја запознаам, помогнете ми!“

April 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Навивачка во дресот на Дортмунд го следеше натпреварот со Шалке на трибините со противнички навивачи. Шалке и Дортмунд...
Најголем трофеј – НБА играч го освои најдобриот задник на интернет!
0

Најголем трофеј – НБА играч го освои најдобриот задник на интернет!

April 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Американскиот кошаркар Чендлер Парсонс, кој ги брани боите на Мемфисм го освои најголемиот трофеј – Џен Шелтер. За време...
Нема повеќе казнен старт од крајот во МОТО ГП
0

Нема повеќе казнен старт од крајот во МОТО ГП

March 30th, 2017 | by stefan
Share Казнениот систем кој беше воведен во 2013-та година во МОТО ГП ќе престане да важи. Неправдата на Роси од Валенсија во 2015-та...
Роналдо и праќал секси пораки, а таа се покажа во јавност!
0

Роналдо и праќал секси пораки, а таа се покажа во јавност!

March 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Нова Мис Бум Бам е од неодамна Ерик Канел која продолжи по патеката на својата претходничка Сузи Кортез, но оваа се најде...
Борба за историја – Федор му одговори на предизвикот на Кро Кап!
0

Борба за историја – Федор му одговори на предизвикот на Кро Кап!

March 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Легендарниот Кро Кап предизвика уште една легенда Федор Емелијаненко на борба за простување, а набрзо пристигна и...
Чудо од стадион во Лас Вегас! (Видео)
0

Чудо од стадион во Лас Вегас! (Видео)

March 28th, 2017 | by Dare Smilanov
Share НФЛ потврди дека е дозволена градба на нов стадиот на Рајдерси од Лас Вегас. Марк Дејвис, инаку сопственик на Оукленд...