Останато

Сензација во Венген – Хинтерман победник во комбинациите
0

Сензација во Венген – Хинтерман победник во комбинациите

January 13th, 2017 | by stefan
Нилс Хинтерман го приреди најголемото овосезонско изненадување во светскиот куп. Овој 21-годишен швајцарски скијач славеше...
Слаломот за Мурисие, спустот стартува во 13:45
0

Слаломот за Мурисие, спустот стартува во 13:45

January 13th, 2017 | by stefan
Швајцарецот, Џастин Мурисие е победник на слаломот во Венген. Мурисие славеше во слаломот со време 49.06, а Стефан Хадалин од...
Неочекувано брзо враќање на Линдзи Вон
0

Неочекувано брзо враќање на Линдзи Вон

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Американската скијачка Линдзи Вон се враќа на патеката по тешка повреда која ја доби на средината на ноември. Таа ја скрши...
Промена на противникот на одбојкарите на Македонија – Првиот турнир се игра во Македонија
0

Промена на противникот на одбојкарите на Македонија – Првиот турнир се игра во Македонија

January 12th, 2017 | by stefan
Одбојкарската репрезентација на Македонија наместо Израел за противник ќе ја има Албанија во групата А од Европската Лига....
Одбојкарите ги дознаа противниците во Европската Лига
0

Одбојкарите ги дознаа противниците во Европската Лига

January 12th, 2017 | by stefan
Денес се одржа ждребот за Европската Лига, а одбојкарската репрезентација на Македонија ги дозна противниците. Македонија...
Никој не треба да си игра со Ирецот: МекГрегор брутално го „спушти“ Флојд
0

Никој не треба да си игра со Ирецот: МекГрегор брутално го „спушти“ Флојд

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Приказната за потенцијалниот натпревар помеѓу Конор и Флојд продолжува. Флојд му понуди на МекГрегор 15 милиони долари и дела...
„Конор зборува дека сака да се бори со мене, па ајде да го направиме тоа!“
0

„Конор зборува дека сака да се бори со мене, па ајде да го направиме тоа!“

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Дуелот помеѓу Флојд Мејведер и Конор МекГрегор е тоа што го сакаат љубителите на боречките вештини. Флојд од рингот се...
Избегната голема трагедија: Авионот со играчите на Мајами се лизна од пистата
0

Избегната голема трагедија: Авионот со играчите на Мајами се лизна од пистата

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Авионот кој ги пренесуваше играчите на Мајами избегна трагедија на аеродромот во Милвоки. Летот од Мајами помина без никакви...
Хит на друштвените мрежи: Ваков нокаут сеуште не е виден!
0

Хит на друштвените мрежи: Ваков нокаут сеуште не е виден!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Борбата помеѓу Луис Раул Алварез и Мартин Жорж на „Фајт Тајм 34“ привлече големо внимание. Алварез го заби лицето на...
„Најдобар боксер сум во историјата, поголем и од Али!“
0

„Најдобар боксер сум во историјата, поголем и од Али!“

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Американецот Флојд Мејведер се смета себеси за најдобар боксер во историјата, поголем дури и од Мухамед Али. 39-годишниот...