Останато

Проблеми за фудбалерите: Спиела со 13 играчи и сега ги открива нивните тајни
0

Проблеми за фудбалерите: Спиела со 13 играчи и сега ги открива нивните тајни

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Вен Руни би можел да се најде во големи проблеми. Руни би можел да се најде во проблеми...
НБА ѕвезда сака да купи англиски тим!
0

НБА ѕвезда сака да купи англиски тим!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Кошаркар на Лејкерс, Луал Денг сака еден ден да купи англиски клуб. Денг, кој е роден во Судан, како дете со семејството се...
Кошаркарите на Филаделфија посрамотија порно звезда на социјалните мрежи
0

Кошаркарите на Филаделфија посрамотија порно звезда на социјалните мрежи

January 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Миа Калифа, поранешна порно звезда се најде во центарот на вниманието во САД. Покрај нејзините порно филмови таа е позната и...
Луис Суарез има причина зошто да ја мрази ФИФА!
0

Луис Суарез има причина зошто да ја мрази ФИФА!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез е избран во најдобриот ФИФА состав за 2016 година. Играчите на Барселона не беа на...
Овен го исмејуваше Роналдо: Тој му врати на „господски“ начин
0

Овен го исмејуваше Роналдо: Тој му врати на „господски“ начин

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Кристијано Роналдо минатиот викенд ја претстави „Златната топка“ во Мадрид, а гости му беа Роналдо, Овен и Фиго. Пред...
Дали би можел некој да и одолее: Навива за Реал и сонува да спие со „Кралевите“
0

Дали би можел некој да и одолее: Навива за Реал и сонува да спие со „Кралевите“

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Благодарение на одличните игри на Реал во оваа сезона, Мирта имаше причини за славење, а за секоја победа објавуваше по една...
Ибрахимовиќ ја предвидува иднината: Фантастична фотографија!
0

Ибрахимовиќ ја предвидува иднината: Фантастична фотографија!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ на својот Инстаграм профил објави интересна фотографија. Ибра ја објави на Инстаграм...
Антидопинг организација: Целосна суспензија за Русите!
0

Антидопинг организација: Целосна суспензија за Русите!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Управата на 19 национални антидопинг организации изјавија дека Русија би требало да биде суспендирана од сите...
Цел свет му се смее: Смешен пад на Тајсон Фјури
0

Цел свет му се смее: Смешен пад на Тајсон Фјури

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Поранешниот шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури го насмеа цел свет. Овој пат не станува збор за некој статус на...
Хансдотер победи на слаломот во Флахау
0

Хансдотер победи на слаломот во Флахау

January 10th, 2017 | by stefan
Шведската скијачка, Фрида Хансдотер славеше денес во слаломот кој се одржа во австрискиот Флахау. Хансдотер славеше...