Останато

„Никој досега не му го направи тоа на Кличко!“
0

„Никој досега не му го направи тоа на Кличко!“

May 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Легендарниот боксер Тајсон имаше пофални зборови за Џошуа кој во спектакуларна борба одржана минатата сабота го...
Роналдо сруши уште еден рекорд!
0

Роналдо сруши уште еден рекорд!

May 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо сруши уште еден рекорд. Овој пат на Инстаграм, на кој го следат 100 милиони...
Саутемптон ги израдува бегалците!
0

Саутемптон ги израдува бегалците!

May 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Саутемптон изненади една група на бегалци и им додели карти за натпреварот со Хал. Тие се приклучија на проектот кој е за...
Хрн го најави датумот на натпреварот помеѓу Џошуа и Фјури!
0

Хрн го најави датумот на натпреварот помеѓу Џошуа и Фјури!

May 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еди Хрн го најави натпреварот на Џошуа и Фјури. Џошуа, кој го победи Кличко во минатиот натпревар, е подготвен за дуел со...
Избришано е видео од ММА натпреварувачка, затоа што бил провокативно!
0

Избришано е видео од ММА натпреварувачка, затоа што бил провокативно!

May 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Многу популарната и една од најубавите натпреварувачки во ММА, Пејџ ВанЗант објави видео на Инстаграм, кое поради...
Помлада е 14 години – Запознајте ја свршеницата на Кличко!
0

Помлада е 14 години – Запознајте ја свршеницата на Кличко!

May 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хајден Панетиер е свршеница на Кличко. Таа е актерка, модел и се занимава со пливања. Секако, не го пропушти спектаклот на...
Заминување на легендата – Андерсон Силва најави пензија!
0

Заминување на легендата – Андерсон Силва најави пензија!

May 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еден од најдобрите ММА борци, Андресон Силва ги изненади љубителите во боречки спортови, откако објави дека ќе се повлече...
Џошуа откри што му кажал Кличко пред нокаутот
0

Џошуа откри што му кажал Кличко пред нокаутот

May 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ентони Џошуа победи против Кличко и докажа дека е подобар од него, иако многумина го фаворизираа Кличко. По...
„Се оди во насока на натпревар со Фјури“
0

„Се оди во насока на натпревар со Фјури“

May 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Иако ја имаше победата на кариерата пред 24 часови, Џошуа се насочува кон нов дуел. Тој во 11-та рунда го победи Кличко и така...
„Се чувствувам одлично, се уште не знам што ќе правам“
0

„Се чувствувам одлично, се уште не знам што ќе правам“

May 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кличко беше брутално нокаутиран од Џошуа. Тој имаше одличен натпревар. Беше во нокдаунт во 5-та рунда, стана, па го испрати...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди