Останато

Поранешна олимписка шампионка се соблече гола!
0

Поранешна олимписка шампионка се соблече гола!

May 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешната олимписка шампионка, Инг де Брујн се наоѓа во едно реално шоу. Во продолжение може да видите за што станува...
Таеквон-до Машинеријата клубот ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид  во полна пареа на“15 ЉУБЉАНА ОПЕН”,се врати со 30 медали
0

Таеквон-до Машинеријата клубот ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид  во полна пареа на“15 ЉУБЉАНА ОПЕН”,се врати со 30 медали

May 22nd, 2017 | by pance
Share Таеквон-до клубот ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид викендов настапи на “15 ЉУБЉАНА ОПЕН”, во Словенија, кој традиционално е...
Најтажен беше на прославата на Јувентус и лут на неговиот татко!
0

Најтажен беше на прославата на Јувентус и лут на неговиот татко!

May 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сликата се појави на интернет, ова нема никогаш да му го прости. Јувентус беа испратени на стадионот со честитики, а...
Се поблизу сме до борбата на  Мејведер и МекГрегор!
0

Се поблизу сме до борбата на Мејведер и МекГрегор!

May 21st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Флојд Мејведер и Конор МекГрегор веќе долго време договараат борба но по се изгледа сме многу близу до истата. Мејведер и...
Лам на простувањето доби бизарен подарок од Баерн!
0

Лам на простувањето доби бизарен подарок од Баерн!

May 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Филип Лам вчера го одигра својот последен натпревар пред да замине во пензија. Иако Баерн ја прославија новата титула, во...
Уште една трагедија – Чешки фудбалер изврши самоубиство!
0

Уште една трагедија – Чешки фудбалер изврши самоубиство!

May 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Неполн месец откако самоубиство изврши Рајторал од Чешка, сега уште една трагедија ја погоди земјата. Поранешен играч на...
Валбуена и Бензема повторно во жестока караница!
0

Валбуена и Бензема повторно во жестока караница!

May 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Француската јавност минатата година ја погоди голем скандал во кој учествуваа Бензема и Валбуена. Поради тој секс...
Бизарен изговор на Гвардиола!
0

Бизарен изговор на Гвардиола!

May 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Манчестер Сити оваа сезона не освои трофеи. Сепак, тие во наредната сезона ќе играат повторно во ЛШ, откако вчера го...
Теквондо клубот ХВА РАНГ ИТФ Лескоец-Охрид патува на турнир во Љубљана
0

Теквондо клубот ХВА РАНГ ИТФ Лескоец-Охрид патува на турнир во Љубљана

May 15th, 2017 | by pance
Share Теквондо клубот ХВА РАНГ ИТФ Лескоец-Охрид, овај викенд ќе учествува на меѓународен теквондо итф турнир “15 ЉУБЉАНА...
Нејмар ја претстави новата тетоважа!
0

Нејмар ја претстави новата тетоважа!

May 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Нејмар го однесе тимот на Барселона до победа против Лас Палмас. Тие победија со 4:1 и покрај хет-трикот, тој имаше и...