Uncategorized

Конор МкГрегор: Ќе го нокаутирам Мајеветер во четвртата рунда !
0

Конор МкГрегор: Ќе го нокаутирам Мајеветер во четвртата рунда !

July 10th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Конор МкГрегор се сретна со Дејна Вајт на Аеродромот во Лос Анџелес,и му кажа дека ќе го нокаутира Флојд во 4-та рунда од...
Директорот на АМС Каевски се сретна со челниците на РФМ и МКФ
0

Директорот на АМС Каевски се сретна со челниците на РФМ и МКФ

July 5th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Новиот директор на Агенцијата за Млади и Спорт (АМС), Дарко Каевски денес оствари средба со челните лица на Ракометната...
Каратистот Заборски највисоко рангиран Македонец на светска ранг листа
0

Каратистот Заборски највисоко рангиран Македонец на светска ранг листа

July 5th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Каратистот на Макпетрол, Петар Заборски е на втората позиција на Светската Ранг Листа при Светската Карате Федерација...
Видео: Последниот километар од супервозбудливиот почеток на Тур Де Франс
0

Видео: Последниот километар од супервозбудливиот почеток на Тур Де Франс

July 4th, 2017 | by Jordan Tancev
Share Кога е во прашање велосипедизмот и спринтерството, Петар Саган се смета за крал, а зошто е тоа така, тој покажа на третата...
Проклетството продолжува: Одбојкарите поразени трет пат во финале !
0

Проклетството продолжува: Одбојкарите поразени трет пат во финале !

July 3rd, 2017 | by Jordan Tancev
Share Нашата одбојкарска селекција, можеби е најнесреќниот спортски колектив кај нас, ништо против одбојакрите кој што се...
Херојски одигран натпревар: Македонските одбојкари се во финалето !
0

Херојски одигран натпревар: Македонските одбојкари се во финалето !

July 1st, 2017 | by Jordan Tancev
Share Македонија има нови херои. Нашите одбојкари предводени од капитенот Никола Ѓеоргиев денеска во неверојатен натпревар ја...
Венус Вилијамск предизвикала сообраќајка во која има и жртва
0

Венус Вилијамск предизвикала сообраќајка во која има и жртва

June 30th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Американската тенисерка Венус Вилијамс предизвикала сообраќајна несреќа во која едно лице го загубило животот....
Договорен реванш помеѓу Бадр Хари и Рико Верхоевен
0

Договорен реванш помеѓу Бадр Хари и Рико Верхоевен

June 29th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Легендарниот Бадр Хари и актуелен првак во тешка категорија Рико повторно ќе влезат во рингот во Март 2018 година за Хари да...
Усеин Болт ќе настапи во Монте Карло
0

Усеин Болт ќе настапи во Монте Карло

June 23rd, 2017 | by Филип Цветковски
Share Тој ќе настапи на светското првенство во Лондон, на 21 јули. Болт најави како ќе само ќе трча на 100 метри, и ова ќе му биде...
Михаил Фелпс во предизвикувачка трка
0

Михаил Фелпс во предизвикувачка трка

June 18th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Пливачот прифати да се трка со бела ајкула, според него тоа е нов предизвик. Трката ќе биде одржана на 23 јули. Михаил е...