Вести

Вардар во драматичен натпревар го падна на колена Сегед среде Унгарија
0

Вардар во драматичен натпревар го падна на колена Сегед среде Унгарија

February 18th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Вардар го победија Пик Сегед во Унгарија во натпревар од 11-то коло во групната фаза во ЛШ, 21:23. Вардарци...
Лазаров со шест погодоци и ја донесе 18-та победа во Асобал, Борко не настапи против Ла Риоха
0

Лазаров со шест погодоци и ја донесе 18-та победа во Асобал, Борко не настапи против Ла Риоха

February 18th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Барселона ја победија Ла Риоха на домашен паркет во натпревар од 18-то коло, 28:24. После првите триесет...
Лазаров: Дојдов во амбициозен клуб кој постојано напредува
0

Лазаров: Дојдов во амбициозен клуб кој постојано напредува

February 17th, 2017 | by pance
Share Првите импресии за потписот Кирил Лазаров ги искажа за официјалната веб страница на Нант, каде искажа задоволство од...
Македонскиот најдобар ракометар потпиша за Нант
0

Македонскиот најдобар ракометар потпиша за Нант

February 17th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот ракометен капитен и репрезентативец, Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на француски...
Металург со победа ја заврши групната фаза – Чеховски Медведи лесно скршен во Скопје
0

Металург со победа ја заврши групната фаза – Чеховски Медведи лесно скршен во Скопје

February 12th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Металург го победија во СЦ Борис Трајковски рускиот Чеховски Медведи со 31:24 во натпревар од последното...
Вардар се коцкаше во Германија и го победи Турингер
0

Вардар се коцкаше во Германија и го победи Турингер

February 12th, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на Вардар го победија Турингер во Германија во натпревар од ЛШ, 29:31. Вардарки го почнаа фуриозно...
Вардар СЦЈС елиминирани од Челинџ Купот – По втор пат поразени од Хорс
0

Вардар СЦЈС елиминирани од Челинџ Купот – По втор пат поразени од Хорс

February 12th, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на Вардар СЦЈС го завршија натпреварувањето во Купот Челинџ откако два пати загубија од шведскиот клуб...
Кире Лазаров мета на француски гигант!
0

Кире Лазаров мета на француски гигант!

February 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров се наоѓа на мета на Нант. Оваа информација ја потврди...
Барселона со пресврт го доби дербито против Веспрем – Борко фантастичен, само 2 погодоци на Лазаров
0

Барселона со пресврт го доби дербито против Веспрем – Борко фантастичен, само 2 погодоци на Лазаров

February 11th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Барселона го победија Веспрем во Унгарија во натпревар од десетото коло во ЛШ со 22:25. Веспрем после првото...
Вардар му се реваншира на Загреб за поразот во Хрватска – Македонскиот шампион е на врвот во групата Б
0

Вардар му се реваншира на Загреб за поразот во Хрватска – Македонскиот шампион е на врвот во групата Б

February 11th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Вардар во СЦ Јане Сандански го победија Загреб со 25:20 во натпревар од десетото коло во ЛШ. Фуриозно го...