Вести

Данска ги „закопа“ Фараоните – Хрватска со големи маки до победа против Унгарија
0

Данска ги „закопа“ Фараоните – Хрватска со големи маки до победа против Унгарија

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес од 20:45 се играа три натпревари на СП во Франција. Еден од тие натпревари беше дуелот помеѓу репрезентациите на Египет и...
Ангола декласирана – Лазаров прв ја помина магичната граница од 100 гола на СП
0

Ангола декласирана – Лазаров прв ја помина магичната граница од 100 гола на СП

January 14th, 2017 | by stefan
Ракометарите на Македонија славеа против Ангола со 22:31 во натпревар од второто коло од групната фаза од групата Б. Неефикасен...
Шпанија се мачеше, но го совлада Тунис, втора победа на ова СП за Норвешка
0

Шпанија се мачеше, но го совлада Тунис, втора победа на ова СП за Норвешка

January 14th, 2017 | by stefan
Уште два натпревари се одиграа од второто коло од групната фаза на СП во Франција. Норвешка ја совлада Русија со 28:24 во...
Литванците Мажеика и Гаталис ќе ни судат против Ангола
0

Литванците Мажеика и Гаталис ќе ни судат против Ангола

January 14th, 2017 | by pance
Натпреварот на македонската ракометна репрезентација вечерва во Мец против Ангола ќе го водат судиите од Литванија, Ваидас...
Лазаров: Ангола вечерва нема да биде таа од мечот со Словенија
0

Лазаров: Ангола вечерва нема да биде таа од мечот со Словенија

January 14th, 2017 | by pance
По 12 гола на дебито на Светското првенство против Тунис, капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров алудира на...
Да не ви се верува: Казна за тимот на Македонија на СП Франција!
0

Да не ви се верува: Казна за тимот на Македонија на СП Франција!

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Ракометниот сојуз на Македонија е казнет поради бизарна причина. Сојузот ќе мора да плати 500 франци откако репрезентативците...
Бразил подобар од Полска, Словенија минимално против Исланд
0

Бразил подобар од Полска, Словенија минимално против Исланд

January 14th, 2017 | by stefan
Денес се одиграа уште два натпревари од второто коло на СП во Франција. Ракометарите на Бразил ја совладаа Полска во...
Данска и Хансен ја торпедираа Аргентина – Хрватска ја оправда фаворитската улога!
0

Данска и Хансен ја торпедираа Аргентина – Хрватска ја оправда фаворитската улога!

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес од 20:45 се одиграа 2 натпревари на СП во Франција. Во првиот натпревар кој се играше вечерва помеѓу Данска и Аргентина ...
Генсхајмер со 13 погодоци ја среди Унгарија, Шведска го потопи Бахреин, Франција ја декласира Јапонија
0

Генсхајмер со 13 погодоци ја среди Унгарија, Шведска го потопи Бахреин, Франција ја декласира Јапонија

January 13th, 2017 | by stefan
Во терминот од 17:45 се одиграа уште три натпревари, два од првото коло и еден од второто коло на СП во Франција....
Чиле изненадувачки ја победи Белорусија, Египет подобар од Катар
0

Чиле изненадувачки ја победи Белорусија, Египет подобар од Катар

January 13th, 2017 | by stefan
Од 14:00 часот се одиграа уште два натпревари од првото коло, а репрезентациите на Чиле и Египет запишаа победи. Ракометарите на...