Вести

Криштопанс: Ќе дадам се од себе достојно да го заменам Душебаев
0

Криштопанс: Ќе дадам се од себе достојно да го заменам Душебаев

July 28th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Даинис Криштопанс е единствено интернационално засилување за Вардар оваа сезона. Репрезентативецот на Летонија веќе е...
Франција пресилна, нашите надежи ќе разигруваат за пласман од 5 до 8 место
0

Франција пресилна, нашите надежи ќе разигруваат за пласман од 5 до 8 место

July 27th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Репрезентацијата на Македонија претрпе убедлив пораз од фаворизираната селекција на Франција со 33:17. Избраниците на Иле...
Вардар прекомандува тројца играчи од вториот тим
0

Вардар прекомандува тројца играчи од вториот тим

July 27th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Европскиот шампион Вардар го освежи својот играчки кадар со тројца ракометари од екипата на Вардар Јуниор. Во иднина со...
Македонија слави, младите ракометари се во четврт-финалето
0

Македонија слави, младите ракометари се во четврт-финалето

July 26th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Младата репрезентација на Македонија го оствари најголемиот успех во младинскиот ракомет со победата над Алжир и...
Македонија славеше против Бразил, во осминафиналето против Алжир
0

Македонија славеше против Бразил, во осминафиналето против Алжир

July 24th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Младата репрезентација на Македонија запиша победа од 28:23 против соодветната селекција на Бразил и со тоа си го чекира...
Кристопанс пристигна во Скопје и веднаш почна со тренинзи
0

Кристопанс пристигна во Скопје и веднаш почна со тренинзи

July 24th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Новиот ракометар на Вардар, Даинис Кристопанс е меѓу првите играчи кои пристигнаа во Скопје пред почетокот на...
Македонија со убедлив пораз од Шпанија
0

Македонија со убедлив пораз од Шпанија

July 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Репрезентативците на Македонија го забележаа вториот последователен пораз на Светското првенство за млади играчи кое се...
Македонија со прв пораз на Светското првенство
0

Македонија со прв пораз на Светското првенство

July 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Младата ракометна репрезентација на Македонија го претрпе првиот пораз на Светското првенство во Алжир откако со 32:27...
Вардар против Нафт-О-Гашаран на Супер Глоуб
0

Вардар против Нафт-О-Гашаран на Супер Глоуб

July 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Вардар како шампион на Европа доби право да учествува на силниот турнир Супер Глоуб кој се одржува во Катар. „Црвено...
Македонија убедлива против Буркина Фасо
0

Македонија убедлива против Буркина Фасо

July 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Младите ракометни репрезентативци на Македонија очекувано лесно со 20:48  ја совладаа репрезентацијата на Буркина Фасо и...