Вести

Пелистер подобар од Борец во Битола
0

Пелистер подобар од Борец во Битола

April 29th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Пелистер во спортската младост во Битола го победија Борец со 34:29. На полувреме пелистерци заминаа со три...
Во Битола падна и Охрид – Еурофарм Работник се поблиску до Европа
0

Во Битола падна и Охрид – Еурофарм Работник се поблиску до Европа

April 29th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Еурофарм Работник во спортската сала Младост во Битола го победија Охрид, 28:22. На полувреме битолчани...
Вардар го декласира Фленсбург во Јане Сандански – Црвено црните на Ф4
0

Вардар го декласира Фленсбург во Јане Сандански – Црвено црните на Ф4

April 27th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Вардар во реванш натпреварот во четвртфиналето во Лигата на Шампионите го победија Фленсбург во СЦ Јане...
Вардар фантастичен, Арпад Штербик магичен – Флензбург на колена во Германија
0

Вардар фантастичен, Арпад Штербик магичен – Флензбург на колена во Германија

April 22nd, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Вардар во Германија победи против Фленсбург во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на Шампионите,...
Познати противниците на репрезентативките на Македонија во квалификациите
0

Познати противниците на репрезентативките на Македонија во квалификациите

April 21st, 2017 | by stefan
Share Македонската женска ракометна репрезентација денес во ждребот одржан во Париз ги доби противниците за ЕП во 2018-та година...
Раул Гонзалез го објави поширокиот список за натпреварите против Исланд
0

Раул Гонзалез го објави поширокиот список за натпреварите против Исланд

April 20th, 2017 | by stefan
Share Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез го објави списокот за квалификациите на ЕП во...
ВАРДАРКИ СЕ НА Ф4 – Митјиланд и во реваншот победен
0

ВАРДАРКИ СЕ НА Ф4 – Митјиланд и во реваншот победен

April 15th, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на Вардар го победија Митјиланд во СЦ Јане Сандански во реванш натпреварот од четвртфиналето во Лигата на...
Барселона минимално против Адемар – Бледо издание на Лазаров и Ристовски
0

Барселона минимално против Адемар – Бледо издание на Лазаров и Ристовски

April 15th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Барселона го победија Адемар Леон на гости во натпревар од 25-то коло во Асобал, 27:28. Каталонците после...
Стигнува извинување до Чапекоенсе – Одвратно скандирање на навивачите на Порто!
0

Стигнува извинување до Чапекоенсе – Одвратно скандирање на навивачите на Порто!

April 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Навивачите на Порто имаа навистина лоши пораки на средбата помеѓу ракометните клубови на Порто и Бенфика. Еден од...
Ниту Борец не го запре Металург
0

Ниту Борец не го запре Металург

April 13th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Металург го победија Борец во Велес во натпреварот плеј-офот, 32:35. На полувреме металурзите заминаа со три...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди