Вести

Словенија ја почести Ангола со 42 погодоци и запиша убедлива победа
0

Словенија ја почести Ангола со 42 погодоци и запиша убедлива победа

January 12th, 2017 | by stefan
Ракометарите на Словенија ја совладаа репрезентацијата на Ангола со 42:25  во натпревар од првото коло од СП 2017-та година кое...
На 5-ти февруари Вардар СЦЈС му гостува на Хоорс
0

На 5-ти февруари Вардар СЦЈС му гостува на Хоорс

January 12th, 2017 | by stefan
Ракометарките на Вардар СЦЈС ќе гостуваат во Шведска кај Хоорс во натпревар од осминафиналето на Челинџ Купот. Натпреварот е...
Започнување на СП како што му доликува на еден домаќин – Бразил декласиран на почетокот од Франција!
0

Започнување на СП како што му доликува на еден домаќин – Бразил декласиран на почетокот од Франција!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес започна СП во ракомет во Франција со натпреварот помеѓу домаќинот и Бразил. Домаќинот немаше милост за Бразилците и ги...
Лино Червар го предаде списокот: Познато е кои играчи нема да играат против Тунис
0

Лино Червар го предаде списокот: Познато е кои играчи нема да играат против Тунис

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
На СП во Франција, нашата репрезентација во 1-то коло игра против Тунис. На тој натпревар Лино Червар нема да смета на Никола...
Лазаров е избран за најдобар играч во декември
0

Лазаров е избран за најдобар играч во декември

January 11th, 2017 | by stefan
Капитенот на македонската репрезентација и ракометар на Барселона, Кирил Лазаров доби награда од ЕХФ. Лазаров е прогласен за...
Ракометното шоу може да започне: Започнува СП во Франција, Македонија во групата Б!
0

Ракометното шоу може да започне: Започнува СП во Франција, Македонија во групата Б!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во Франција започнува СП во ракомет, а во првиот ден од натпреварувањето домаќинот денес ќе игра против Бразил од 20:45 во Нант....
Лазаров: Не смееме да си дозволиме да „изгориме“ во желбата
0

Лазаров: Не смееме да си дозволиме да „изгориме“ во желбата

January 11th, 2017 | by pance
Денес од 14.00 часот во арената во Мец, македонските ракометари го одработија последниот официјален тренинг воочи Светското...
Лоши вести за Лазаров – Јуре Доленец потпиша за Барселона
0

Лоши вести за Лазаров – Јуре Доленец потпиша за Барселона

January 10th, 2017 | by stefan
Ракометниот клуб Барселона потпиша со словенецот Јуре Доленец. Доленец е десен бек кој стигна од Монпелје и потпиша 5-годишен...
Македонската ракометна репрезентација пристигна, првиот тренинг ќе се одржи попладне
0

Македонската ракометна репрезентација пристигна, првиот тренинг ќе се одржи попладне

January 10th, 2017 | by stefan
Ракометната репрезентација на Македонија пристигна во францускиот град Мец каде ќе ги одигра натпреварите од СП кое...
РК Вардар почна со подготовките за пролетниот дел
0

РК Вардар почна со подготовките за пролетниот дел

January 10th, 2017 | by stefan
Ракометарите на Вардар ги започнаа подготовките за пролетниот дел од сезоната со првиот собир во СЦ Јане Сандански. На...