Вести

Арсиќ, Штербик и Борозан во конкуренција за индивидуални награди во СЕХА
0

Арсиќ, Штербик и Борозан во конкуренција за индивидуални награди во СЕХА

January 10th, 2017 | by stefan
Иако во моментов има пауза во СЕХА, се сумираат резултатите и се одбираат најдобрите моменти. А овие работи не можат да...
„Hummel“ изработи специјално брендирани патики за Кирил Лазаров
0

„Hummel“ изработи специјално брендирани патики за Кирил Лазаров

January 7th, 2017 | by pance
Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров на Светското првенство во Франција, кое започнува на 11 јануари ќе настапи во...
Македонците нема нешто што не можат – Историска победа против Турција, Македонија на СП
0

Македонците нема нешто што не можат – Историска победа против Турција, Македонија на СП

January 6th, 2017 | by stefan
Младинската репрезентација на Македонија во последното коло од квалификацискиот турнир за СП кое ќе се одржи во Алжир...
Немаше среќа БиХ: Македонија и по трет пат подобра!
0

Немаше среќа БиХ: Македонија и по трет пат подобра!

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
И во третиот пријателски натпревар во Скопје, Македонија беше подобра од Бих со 32:30. За разлика од претходните 2 натпревари,...
Жесток натпревар во Скопје: Македонија одигра нерешено со Португалија
0

Жесток натпревар во Скопје: Македонија одигра нерешено со Португалија

January 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Маледонија одигра 21:21 против Португалија во 2-то коло во квалификациите за СП во Алжир и сега ќе ни биде потребна победа...
Агенцијата за млади и спорт и додели 6.6 милиони денари на РФМ
0

Агенцијата за млади и спорт и додели 6.6 милиони денари на РФМ

January 5th, 2017 | by stefan
Агенцијата за млади и спорт ќе и додели шест милиони и шесто илјади денари на Ракометната федерација на македонија за...
Фантастичен натпревар: Македонија со победа против Полска!
0

Фантастичен натпревар: Македонија со победа против Полска!

January 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Одличен натпревар на Македонија која успеа да ја победи Полска со 30:22. Младата репрезентација имаше одличен почеток на...
Успешно започната година: Македонија до лесна победа против БиХ
0

Успешно започната година: Македонија до лесна победа против БиХ

January 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Македонија успеа да ја победи БиХ со 28:24. Одличен почеток, а потоа и некои тактички измени, а на крајот и лесна победа, тоа беше...
Селекторот на Босна и Херцеговина го плати патот за Скопје
0

Селекторот на Босна и Херцеговина го плати патот за Скопје

January 3rd, 2017 | by stefan
Репрезентацијата на Босна и Херцеговина денес во Скопје ќе одигра пријателски натпревар против репрезентацијата на...
Лино Червар го скрати списокот на 21 ракометар
0

Лино Червар го скрати списокот на 21 ракометар

December 30th, 2016 | by pance
Селекторот на Машката сениорска репрезентација на Македонија, Лино Червар, го објави списокот од 21 ракометар со кој ќе ги...