Ракомет

36 парчиња во мрежата на тимот од Хрватска, Вардар го декласираше Загреб во СЕХА!
0

36 парчиња во мрежата на тимот од Хрватска, Вардар го декласираше Загреб во СЕХА!

April 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Натпреварот започна израмнето и така остана до 5-та минута кога резултатот беше 2:2. Потоа Вардар направи серија од 3 голови...
Пелистер не издржа, Металург со пресврт славеше во Битола
0

Пелистер не издржа, Металург со пресврт славеше во Битола

April 6th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Mеталург го победија Пелистер во спортската сала Младост во Битола во натпревар од второто коло од...
Познати термините за Ф4 турнирот во ВРХЛ во Скопје
0

Познати термините за Ф4 турнирот во ВРХЛ во Скопје

April 6th, 2017 | by stefan
Share Вардар како домаќин на последниот турнир од женската регионална лига заедно со ТВ ги одреди саатниците за последните...
Охрид со пресврт до победа против Борец
0

Охрид со пресврт до победа против Борец

April 5th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Охрид го победија во Билјанини Извори велешки Борец во натпревар од второто коло од плеј-офот, 34:31. На...
Познати термините за 1/4 финалето против Флензбург
0

Познати термините за 1/4 финалето против Флензбург

April 4th, 2017 | by stefan
Share Европската ракометна федерација во соработка со клубовите четврт-финалисти на лигата на шампионите и ТВ куќите кои вршат...
no-cover
0

Фленсбург го победи Мешков и закажа четвртфинале со Вардар

April 2nd, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Фленсбург на домашен паркет го победија Мешков Брест во реванш натпреварот од 1/8 финалето во ЛШ, 28:26....
Скапиот Вардар на колена во Автокоманда – Металург го обои Скопје во сино
0

Скапиот Вардар на колена во Автокоманда – Металург го обои Скопје во сино

April 2nd, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Металург во спортската сала во Автокоманда го победија Вардар во натпревар од првото коло во плеј-офот,...
Радичевиќ го наполна Крим – Трета победа за Вардарки во ВРХЛ
0

Радичевиќ го наполна Крим – Трета победа за Вардарки во ВРХЛ

April 1st, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на Вардар ја запишаа третата победа во регионалната ВРХЛ лига после победата против Крим во Љубљана со 27:26....
Плеј-оф – Охрид направи пресврт и го победи Еурофарм Работник, Пелистер во Велес го надигра Борец
0

Плеј-оф – Охрид направи пресврт и го победи Еурофарм Работник, Пелистер во Велес го надигра Борец

April 1st, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа два натпревари од првото коло од плеј-офот во првата македонска ракометна лига. Охрид на домашен паркет...
Барселона газеше, Лазаров со шестка за Виља Де Аранда, Борко гледач
0

Барселона газеше, Лазаров со шестка за Виља Де Аранда, Борко гледач

April 1st, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Барселона на гости убедливо ја победија Виља Де Аранда во натпревар од 23-то коло во Асобал, 23:39. На...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди