Репрезентација

Македонија доби нов селектор – Раул Гонзалез ќе го води националниот тим!
0

Македонија доби нов селектор – Раул Гонзалез ќе го води националниот тим!

March 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Повеќе нема дилеми, тренерот на Вардар, Гозналез ќе биде нов селектор на Македонија. Неговата промоција е закажана за 13...
Топ 5 потези на првите натпревари од 1/8-финале во ЛШ(ВИДЕО)
0

Топ 5 потези на првите натпревари од 1/8-финале во ЛШ(ВИДЕО)

March 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатиот викенд се одиграа првите натпревари од 1/8-финалето на ЛШ во ракомет. Натпреварите поминаа во знак на одлични...
Пенезиќ со погодок во последната секунда го реши Будуќност
0

Пенезиќ со погодок во последната секунда го реши Будуќност

March 26th, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на Вардар го победија Будуќност на турнирот во Копривница во натпревар од ВРХЛ лигата, 28:27. Во првото...
Вардарки лесно до победа против Подравка
0

Вардарки лесно до победа против Подравка

March 25th, 2017 | by stefan
Share Вардарки денес ја запишаа втората победа во регионалната ВРХЛ лига после победата против Подравка на вториот турнир кој...
Охрид како лидер ја заврши сезоната, Прилеп и Металург 2 ремизираа
0

Охрид како лидер ја заврши сезоната, Прилеп и Металург 2 ремизираа

March 25th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа последните два натпревари од последното 18-то коло во македонската прва ракометна лига. Охрид на гости го...
Гарсија Робледо е нов член на Барселона!
0

Гарсија Робледо е нов член на Барселона!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Одличниот ракометар го засили тимот на Барселона пред решавачките средби во сезоната. Ракометарите на Барселона донесоа...
Червар останува тренер на Металург!
0

Червар останува тренер на Металург!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Искусниот ракометен тренер Лино Червар пред неколку денови е избран за нов селектор на Хрватска. По поставувањето на...
Брест е домаќин на Ф4 во СЕХА
0

Брест е домаќин на Ф4 во СЕХА

March 20th, 2017 | by stefan
Share Белоруски Брест ќе биде домаќин на Ф4 турнирот во СЕХА. Извршниот комитет на СЕХА ја донесе одлуката со која Белорусија...
Еурофарм Работник славеше против Вардар Јуниор
0

Еурофарм Работник славеше против Вардар Јуниор

March 20th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Еурофарм Работник го победија на гости Вардар Јуниор во натпревар од 17-то коло во првата македонска...
Радовиш убедлив против фенерџијата Работнички
0

Радовиш убедлив против фенерџијата Работнички

March 19th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Радовиш го победија Работнички на гости во натпревар од 17-то коло во македонската прва ракометна лига,...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди