Вести

Тренинг за Норвешка пред дуелот со Македонија – Шпанија ги посрамоти Словенија и Вујовиќ
0

Тренинг за Норвешка пред дуелот со Македонија – Шпанија ги посрамоти Словенија и Вујовиќ

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата на СП во Франција се одиграа 2 натпревари од 20:45. На натпреварот помеѓу Норвешка и Јапонија, фаворитот...
Франција оди понатаму со максимален ефект!
0

Франција оди понатаму со максимален ефект!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ракометарите на Франција денес во Нант ја победија Полска со 26:25 и така го потврдија првото место во група А и пласман во...
Манасков – Не сме ние ако не одиграме драматичен натпревар
0

Манасков – Не сме ние ако не одиграме драматичен натпревар

January 19th, 2017 | by stefan
Share Македонија ремизираше против Исланд, па во осминафиналето ќе играат против Норвешка. Дејан Манасков се повреди во текот...
Лазаров – Одиме по историја против Норвешка
0

Лазаров – Одиме по историја против Норвешка

January 19th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Македонија против Исланд ремизираше, 27:27 и заврши како трета во групата Б. Капитенот, Кире Лазаров по...
Червар – Им честитам на нашите херои
0

Червар – Им честитам на нашите херои

January 19th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Македонија ремизираше против Исланд, 27:27 и во осмифиналето ќе играат против Норвешка. Селекторот...
Македонија слави! Нема пораз на ВОДИЦИ! Колев го одрани клучниот удар! Одиме на Норвешка!
0

Македонија слави! Нема пораз на ВОДИЦИ! Колев го одрани клучниот удар! Одиме на Норвешка!

January 19th, 2017 | by pance
Share Македонија успеа да остане непоразена против Исланд. 27:27 ! Бод за да се избегне фаворитот Франција на ова СП. Одлично го...
Хрватска го декласираше Чиле – Катар немоќен против Шведска
0

Хрватска го декласираше Чиле – Катар немоќен против Шведска

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата на СП во Франција се одиграа 3 натпревари од 20:45. Еден од натпреварите се играше помеѓу Хрватска и Чиле....
Валеро Ривера ја торпедира Македонија – Пораз и од Шпанија
0

Валеро Ривера ја торпедира Македонија – Пораз и од Шпанија

January 18th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Македонија загуби од Шпанија во натпревар од четвртото коло од групата Б со 25:29 Гол за гол се играше...
Германија и Данска со максимален ефект после четири кола – Денес жртви беа Белорусија и Бахреин
0

Германија и Данска со максимален ефект после четири кола – Денес жртви беа Белорусија и Бахреин

January 18th, 2017 | by stefan
Share Уште два натпревари се одиграа од четвртото коло на СП во Франција. Германија славеше против Белорусија во натпревар од...
Унгарија го декласира аутсајдерот Саудиска Арабија, победа на Египет против Аргентина
0

Унгарија го декласира аутсајдерот Саудиска Арабија, победа на Египет против Аргентина

January 18th, 2017 | by stefan
Share На СП во Франција денес со почеток од 14:00 се одиграа два натпревари од четвртото коло. Унгарија лесно го совлада...