Вести

Франција со максимален ефект – Исланд ја „прегази“ Ангола
0

Франција со максимален ефект – Исланд ја „прегази“ Ангола

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата од Светското првенство во Франција се одиграа 2 натпревари од 20:45. Во првиот натпревар од групата А...
Германија ја потопи Саудиска Арабија, Јанц за реми на Словенија против Тунис и пласман на Македонија во 1/8 финале
0

Германија ја потопи Саудиска Арабија, Јанц за реми на Словенија против Тунис и пласман на Македонија во 1/8 финале

January 17th, 2017 | by stefan
Share Уште два од натпревари се одиграа на СП во Франција, еден од третото коло и еден од четвртото коло. Репрезентацијата на...
Катар ја декласираше Аргентина – Полска подобра против Јапонија во битката на дното
0

Катар ја декласираше Аргентина – Полска подобра против Јапонија во битката на дното

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата се одиграа 4 натпревари од 17:45 на СП во Франција. Еден од тие натпревари беше меѓу Катар и Аргентина во...
Норвешка убедливо против Бразил – И двете репрезентации се пласираа во 1/8 финале
0

Норвешка убедливо против Бразил – И двете репрезентации се пласираа во 1/8 финале

January 17th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Норвешка убедливо го совлада Бразил во натпревар од четвртото коло од групата А со 39:26. Се играше...
Вујачиќ потпиша за битолски Пелистер
0

Вујачиќ потпиша за битолски Пелистер

January 16th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот суперлигаш, Пелистер го доведе Ристо Вујачиќ од Вардар Јуниор. Од клубот соопштија дека поранешниот...
Данска го реши Скандинавското дерби – Русија и ја уништи надежта на Полска
0

Данска го реши Скандинавското дерби – Русија и ја уништи надежта на Полска

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата од СП во Франција беа 4 натпревари. Во натпреварот кој се играше вечерва помеѓу репрезентациите од...
Полесен тренинг на Шпанија против Ангола, трета победа на Хрватска на ова СП
0

Полесен тренинг на Шпанија против Ангола, трета победа на Хрватска на ова СП

January 16th, 2017 | by stefan
Share Уште два натпревари се одиграа од третото коло од групната фаза на СП во Франција. Репрезентацијата на Шпанија ја...
„Се надевам повредата е полесна“
0

„Се надевам повредата е полесна“

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Филип Миркуловски се повреди, можеби тоа беше голема загуба за нашиот тим денеска во поразот против Словенија во Мец, се...
„Словенците почнаа како што ние планиравме да започнеме“
0

„Словенците почнаа како што ние планиравме да започнеме“

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Марко Нелоски на прес-конференцијата ја честиташе победата на Словенија, честита и за одличните игри и за големата...
Манасков – Ништо не ни одеше
0

Манасков – Ништо не ни одеше

January 16th, 2017 | by stefan
Share Македонија беше поразена за прв пат на ова СП, а тој пораз ни го нанесе Словенија. Дејан Манасков имаше лош ден и вината ја...