Вести

„Кралот“ на стрелците на Мундијалот се вика КИРИЛ ЛАЗАРОВ
0

„Кралот“ на стрелците на Мундијалот се вика КИРИЛ ЛАЗАРОВ

January 29th, 2017 | by pance
Share Кирил Лазаров е најдобар стрелец на Светското првенство во Франија, откако и по одигрувањето на финалниот натпревар...
Франција е светски шампион – Норвешка немоќна против галските петли
0

Франција е светски шампион – Норвешка немоќна против галските петли

January 29th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Франција ја победија Норвешка во финалето со 33:26. Франција со погодоците на Карабатиќ и Мае стигна до...
Херојски пресврт на Словенија – Вујовиќ и четата ја паднаа на колена Хрватска и ја освоија бронзата
0

Херојски пресврт на Словенија – Вујовиќ и четата ја паднаа на колена Хрватска и ја освоија бронзата

January 28th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Словенија ја победија Хрватска до 31:30 во натпреварот за третото место. Натпреварот го започнаа добро и...
Бергеруд јунак – Норвешка после продолженија ја победи Хрватска
0

Бергеруд јунак – Норвешка после продолженија ја победи Хрватска

January 27th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Норвешка ја победија Хрватска после продолженија со 25:28 во полуфиналето на СП. Хрватите започнаа со...
Лесно совладана Словенија – Франција е првиот финалист
0

Лесно совладана Словенија – Франција е првиот финалист

January 26th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Франција ја победија Словенија во натпревар од полуфиналето на СП со 31:25. Одлично го започнаа натпреварот...
Лазаров останува прв стрелец на Мундијалот воочи полуфиналето
0

Лазаров останува прв стрелец на Мундијалот воочи полуфиналето

January 26th, 2017 | by pance
Share Воочи полуфиналните натпревари Кирил Лазаров останува лидер на листата на стрелци на Светското првенство, се намалува...
Нова сензација – Хрватска ја падна на колена големата Шпанија, Словенија го победи Катар и закажа полуфинале со Франција
0

Нова сензација – Хрватска ја падна на колена големата Шпанија, Словенија го победи Катар и закажа полуфинале со Франција

January 24th, 2017 | by stefan
Share   Се одиграа и последните два четвртфинални натпревари на СП во Франција. Словенија го совлада Катар со 32:30 во...
Мае ја изрешети Шведска – Франција е вториот полуфиналист
0

Мае ја изрешети Шведска – Франција е вториот полуфиналист

January 24th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Франција ја победи Шведска во натпревар од четвртфиналето на СП, 33:30. Од почетокот на натпреварот до...
Унгарија немоќна против Норвешка – Скандинавците во 1/2 финале
0

Унгарија немоќна против Норвешка – Скандинавците во 1/2 финале

January 24th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Норвешка ја победи Унгарија во натпревар од четвртфиналето на СП, 31:28. Норвежаните започнаа одлично....
Голем пресврт и победа на Полска против Аргентина – Полска го освои 17-то место, Аргентина е 18-та
0

Голем пресврт и победа на Полска против Аргентина – Полска го освои 17-то место, Аргентина е 18-та

January 23rd, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Полска ја победи Аргентина во натпревар за 17-то место на СП. Од почетокот на натпреварот двете...