Вести

Барселона директно во 1/4 финале – Лазаров не погреши против Висла
0

Барселона директно во 1/4 финале – Лазаров не погреши против Висла

March 11th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Барселона ја победија на домашен паркет Висла Плок во натпревар од 14-то коло во Лигата на Шампионите, 36:28....
Рајн Некар со пресврт го победи Минден – Првенец за Филип Талески во дресот на лавовите
0

Рајн Некар со пресврт го победи Минден – Првенец за Филип Талески во дресот на лавовите

March 11th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Рајн Некар Левен го победи Минден во натпревар од 23-то коло во германската бундеслига, 26:20. Домашните го...
Нов тренер и газење на противникот – Вардарки убедливо против Турингер за влез во четвртфинале како лидерки
0

Нов тренер и газење на противникот – Вардарки убедливо против Турингер за влез во четвртфинале како лидерки

March 11th, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на Вардар во СЦ Јане Сандански убедливо го победија Турингер во последниот натпревар од главната фаза во...
Мојсоски двоцифрен, Еурофарм Работник убедлив против Радовиш
0

Мојсоски двоцифрен, Еурофарм Работник убедлив против Радовиш

March 11th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Еурофарм Работник на домашен паркет го победија Радовиш во натпревар од 16-то коло во македонската прва...
Голема услуга од Будуќност – Вардарки со победа ќе го освојат 1-то место во групата!
0

Голема услуга од Будуќност – Вардарки со победа ќе го освојат 1-то место во групата!

March 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тимот на Будуќност денес го победи Ференцварош со 24:23 и со тоа му направи голема услуга на ЖРК Вардар кој со победа против...
Пелистер го победи Борец и се врати на лидерската позиција, Пролет сo 40-ка го наполни фенерџијата Работнички
0

Пелистер го победи Борец и се врати на лидерската позиција, Пролет сo 40-ка го наполни фенерџијата Работнички

March 10th, 2017 | by stefan
Share Уште два натпревари се одиграа од првата македонска ракометна лига од 16-то коло. Ракометарите на Пелистер го победија...
Вардар Јуниор го доби скопското мало дерби против Металург 2
0

Вардар Јуниор го доби скопското мало дерби против Металург 2

March 10th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Вардар Јуниор го победија Металург 2 на домашен паркет во натпревар од 16-то коло во македонската прва...
ЖРК Вардар именува нов тренер
0

ЖРК Вардар именува нов тренер

March 9th, 2017 | by pance
Share Поранешната трикратна светска шампионка, и двоен победник на лигата на шампионите Ирина Дибирова (37) во иднина ќе биде нов...
Вардар по четврти пат меѓу Топ 8 екипите во Европа
0

Вардар по четврти пат меѓу Топ 8 екипите во Европа

March 9th, 2017 | by pance
Share Пред одигрување на 100 натпревар во групната фаза од лигата на шампионите, Вардар веќе го прослави пласманот во...
Лино Червар ја превзема Хрватска?!
0

Лино Червар ја превзема Хрватска?!

March 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Лино Червар по се изгледа дека ќе го превземе тимот на Хрватска на ЕП 2018-та година. Според медиумите, Червар денес имал...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди