Вести

Македонија ја доби групата за ЕП во Хрватска
0

Македонија ја доби групата за ЕП во Хрватска

June 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Нашата репрезентација ја доби групата во која ќе се натпреварува на претстојното Европско првенство што ќе се игра во...
ЕХФ ги одреди шеширите, ги избегнуваме Данска, Белорусија и Шведска
0

ЕХФ ги одреди шеширите, ги избегнуваме Данска, Белорусија и Шведска

June 19th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share ЕХФ денес ги објави шеширите пред ждрепката за Европското првенство во Хрватска. Европската ракометна федерација ги...
Македонија ја растури Чешка за ново Европско првенство
0

Македонија ја растури Чешка за ново Европско првенство

June 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Репрезентацијата на Македонија се пласира на Европското првенство што во 2018 година ќе се игра во Хрватска по убедливата...
Македонија доби нов селектор – Раул Гонзалез ќе го води националниот тим!
0

Македонија доби нов селектор – Раул Гонзалез ќе го води националниот тим!

March 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Повеќе нема дилеми, тренерот на Вардар, Гозналез ќе биде нов селектор на Македонија. Неговата промоција е закажана за 13...
Червар нема толку лесно да се спаси од Македонија!
0

Червар нема толку лесно да се спаси од Македонија!

March 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хрватскиот тренер и поранешен селектор на Македонија, Лино Червар има неплатен данок во Македонија од 20.000 евра. Тој...
Вардарки за малку да прокоцкат шест погодоци предност – Мец тешко совладан
0

Вардарки за малку да прокоцкат шест погодоци предност – Мец тешко совладан

February 4th, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на Вардар во спортскиот центар Јане Сандански го совладаа Мец во натпревар од второто коло од...
„Се надевам повредата е полесна“
0

„Се надевам повредата е полесна“

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Филип Миркуловски се повреди, можеби тоа беше голема загуба за нашиот тим денеска во поразот против Словенија во Мец, се...
„Словенците почнаа како што ние планиравме да започнеме“
0

„Словенците почнаа како што ние планиравме да започнеме“

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Марко Нелоски на прес-конференцијата ја честиташе победата на Словенија, честита и за одличните игри и за големата...
„Не треба да играме збркано против посилните екипи“
0

„Не треба да играме збркано против посилните екипи“

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Македонија го доби првиот пораз на СП во Франција, и тоа од Словенија со резултат 29:22. Лино Червар изјави дека против...
Историја на дуелот Словенија – Македонија! Што историјата вели за денешното балканско дерби?
0

Историја на дуелот Словенија – Македонија! Што историјата вели за денешното балканско дерби?

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Денеска со почеток од 17:45 Македонија игра против Словенија на СП во Франција во рамките на третото коло. Македонија...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди