Репрезентација

„Се надевам повредата е полесна“
0

„Се надевам повредата е полесна“

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Филип Миркуловски се повреди, можеби тоа беше голема загуба за нашиот тим денеска во поразот против Словенија во Мец, се...
„Словенците почнаа како што ние планиравме да започнеме“
0

„Словенците почнаа како што ние планиравме да започнеме“

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Марко Нелоски на прес-конференцијата ја честиташе победата на Словенија, честита и за одличните игри и за големата...
„Не треба да играме збркано против посилните екипи“
0

„Не треба да играме збркано против посилните екипи“

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Македонија го доби првиот пораз на СП во Франција, и тоа од Словенија со резултат 29:22. Лино Червар изјави дека против силните...
Историја на дуелот Словенија – Македонија! Што историјата вели за денешното балканско дерби?
0

Историја на дуелот Словенија – Македонија! Што историјата вели за денешното балканско дерби?

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Денеска со почеток од 17:45 Македонија игра против Словенија на СП во Франција во рамките на третото коло. Македонија атакува...
Филип Лазаров – Ни следуваат три тешки натпревари
0

Филип Лазаров – Ни следуваат три тешки натпревари

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Македонија можеби лошо го започна натпреварот против Ангола, но како поминуваше времето, ние бевме се подобри и така...
Лино Червар – Задоволен сум, две победи во два натпревари!
0

Лино Червар – Задоволен сум, две победи во два натпревари!

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Нашата репрезентација успеа да стигне до втората победа во вториот натпревар и така да се израмни на таблата во група Б со...
Кире Лазаров – Не е лесно да се игра за Македонија кога се мора
0

Кире Лазаров – Не е лесно да се игра за Македонија кога се мора

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Македонија денес стигна до 2-та победа на првенството во Франција и така се израмни со тимовите на Шпанија и Словенија по...
Филип Талески – Првенството за нас започнува против Словенија
0

Филип Талески – Првенството за нас започнува против Словенија

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес, нашата репрезентација успеа да ја победи Ангола со 31:22 и така стигна до 2-та победа на СП во Франција. Талески во овој...
Лино Червар го предаде списокот: Познато е кои играчи нема да играат против Тунис
0

Лино Червар го предаде списокот: Познато е кои играчи нема да играат против Тунис

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
На СП во Франција, нашата репрезентација во 1-то коло игра против Тунис. На тој натпревар Лино Червар нема да смета на Никола...
Ракометното шоу може да започне: Започнува СП во Франција, Македонија во групата Б!
0

Ракометното шоу може да започне: Започнува СП во Франција, Македонија во групата Б!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во Франција започнува СП во ракомет, а во првиот ден од натпреварувањето домаќинот денес ќе игра против Бразил од 20:45 во Нант....