Вести

Официјално: Металург и оваа година во Лигата на Шампионите
0

Официјално: Металург и оваа година во Лигата на Шампионите

June 24th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Македонија и оваа сезона ќе има два претставници во најелитното ракометно европско натпреварување, Лигата на Шампионите....
Понуда во Сити за Агуеро
0

Понуда во Сити за Агуеро

June 24th, 2017 | by Филип Цветковски
Share За заминување на Агуеро се зборува некое време дека ќе премине во редовите на Гранада тие во Јануари го доведоа Габриел...
Македонија ја доби групата за ЕП во Хрватска
0

Македонија ја доби групата за ЕП во Хрватска

June 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Нашата репрезентација ја доби групата во која ќе се натпреварува на претстојното Европско првенство што ќе се игра во...
Металург се засили со играч на ПСЖ
0

Металург се засили со играч на ПСЖ

June 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Доста раздвижено е овие неколку денови во официјалните простории на РК Металург. Неколку ракометари ги продолжија...
Ојлески потпиша за Еурофарм Работник
0

Ојлески потпиша за Еурофарм Работник

June 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ракометниот репрезентативец на Македонија, Гоце Ојлески и официјално е нов играч на Еурофарм Работник. Левокрилниот...
Официјално: Бајрамовска во редовите на Вардар
0

Официјално: Бајрамовска во редовите на Вардар

June 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Репрезентативката на Македонија, Мирјета Бајрамовска потпиша договор со македонскиот шампион, и вицешампион на Европа,...
Започна третото издание на ракометниот камп на Кире Лазаров
0

Започна третото издание на ракометниот камп на Кире Лазаров

June 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Денес во хотелот „Аквалина“ во Охрид започна третото издание на ракометниот камп „Кирил Лазаров 7“. Кампот во Охрид на...
Лазаров со трофеј се прости од Барса
0

Лазаров со трофеј се прости од Барса

June 11th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ракометарите на Барселона очекувано се шампиони во Копа дел реј откако во финалниот натпревар славеа над Ла Риоха со 34:29....
РК Охрид се засилува пред настапите во Европа
0

РК Охрид се засилува пред настапите во Европа

June 11th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тимот на РК Охрид откако го постигна историскиот успех по завршувањето веднаш зад Вардар и Металург полека се подготвува...
ПСЖ го најде наследникот за Омејер?
0

ПСЖ го најде наследникот за Омејер?

June 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ракометарите на ПСЖ ја освоија титулата во Франција, па уште еднаш кажаа дека се одлични. Според медиумите, Омејер...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди