Вести

Вардар го „уништи“ Метарлург на патот кон 11-та титула!
0

Вардар го „уништи“ Метарлург на патот кон 11-та титула!

May 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот помеѓу Вардар и Металург. На крајот од натпреварот до победата стигна тимот на Вардар со...
Извлечени противниците на Македонија за СП 2017-та година во Алжир
0

Извлечени противниците на Македонија за СП 2017-та година во Алжир

May 10th, 2017 | by stefan
Share Ракометната репрезентација на Македонија до 21 година го доби противниците на СП во 2017-та година во Алжир. На ждрепката во...
Вардарки се враќаат со сребро од Будимпешта!
0

Вардарки се враќаат со сребро од Будимпешта!

May 7th, 2017 | by pance
Share Седумдесет минути траеше финалето на лигата на шампионите, и дури после продолженијата беше решено кој ќе биде новиот...
Честитка од претседателот Иванов до ЖРК Вардар за пласманот во финалето
0

Честитка од претседателот Иванов до ЖРК Вардар за пласманот во финалето

May 6th, 2017 | by pance
Share Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов му го честита пласманот на Вардар во финалето на лигата на...
Хмирова ќе игра на утрешното финале со Ѓер
0

Хмирова ќе игра на утрешното финале со Ѓер

May 6th, 2017 | by pance
Share Татјана Хмирова ќе биде во конкуренција за утрешното финале на ЛШ против Ѓер и покрај црвениот картон што го доби на...
no-cover
0

Дибирова: Бевме подготвени, ништо нe нѐ изненади

May 6th, 2017 | by pance
Share За разлика од претходните години на Ф4 турнирите во лигата на шампионите на прес-конференцијата после натпреварот...
ЖРК Вардар конечно се пласира во големото финале на Лигата на шампионите
0

ЖРК Вардар конечно се пласира во големото финале на Лигата на шампионите

May 6th, 2017 | by pance
Share Во четвртиот обид, Вардар стигна до првото финале во лигата на шампионите. Нашите девојки уште на првиот меч во Будимпешта...
Дибиров: Во Келн нема да одиме само да гледаме, туку да се надигруваме
0

Дибиров: Во Келн нема да одиме само да гледаме, туку да се надигруваме

May 2nd, 2017 | by pance
Share Вардар го доби ривалот во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн, шпанска Барселона, но вардарци ветуваат дека нема да одат...
Вардар на мегдан со Барселона во полуфиналето на Ф4
0

Вардар на мегдан со Барселона во полуфиналето на Ф4

May 2nd, 2017 | by pance
Share Шпанскиот гигант Барселона ќе биде ривал на Вардар во полуфиналето на Ф4 турнирот во Келн, беше решено со ждрепка. Во...
Пелистер подобар од Борец во Битола
0

Пелистер подобар од Борец во Битола

April 29th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Пелистер во спортската младост во Битола го победија Борец со 34:29. На полувреме пелистерци заминаа со три...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди