Вести

Вардарки ги паднаа на колена Будуќност среде Црна Гора
0

Вардарки ги паднаа на колена Будуќност среде Црна Гора

January 29th, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на Вардар го победија Будуќност на гости во натпревар од ЛШ од групата 1 со 28:31. Се играше гол за гол се до...
Никола Карабатиќ е МВП, избран и идеалниот тим на СП
0

Никола Карабатиќ е МВП, избран и идеалниот тим на СП

January 29th, 2017 | by stefan
Share Денес заврши СП во Франција, а освојувач е домаќинот кој ја победи Норвешка. Исто така денес беше избран и МВП на СП и...
„Кралот“ на стрелците на Мундијалот се вика КИРИЛ ЛАЗАРОВ
0

„Кралот“ на стрелците на Мундијалот се вика КИРИЛ ЛАЗАРОВ

January 29th, 2017 | by pance
Share Кирил Лазаров е најдобар стрелец на Светското првенство во Франија, откако и по одигрувањето на финалниот натпревар...
Франција е светски шампион – Норвешка немоќна против галските петли
0

Франција е светски шампион – Норвешка немоќна против галските петли

January 29th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Франција ја победија Норвешка во финалето со 33:26. Франција со погодоците на Карабатиќ и Мае стигна до...
Херојски пресврт на Словенија – Вујовиќ и четата ја паднаа на колена Хрватска и ја освоија бронзата
0

Херојски пресврт на Словенија – Вујовиќ и четата ја паднаа на колена Хрватска и ја освоија бронзата

January 28th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Словенија ја победија Хрватска до 31:30 во натпреварот за третото место. Натпреварот го започнаа добро и...
Бергеруд јунак – Норвешка после продолженија ја победи Хрватска
0

Бергеруд јунак – Норвешка после продолженија ја победи Хрватска

January 27th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Норвешка ја победија Хрватска после продолженија со 25:28 во полуфиналето на СП. Хрватите започнаа со...
Лесно совладана Словенија – Франција е првиот финалист
0

Лесно совладана Словенија – Франција е првиот финалист

January 26th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Франција ја победија Словенија во натпревар од полуфиналето на СП со 31:25. Одлично го започнаа натпреварот...
Лазаров останува прв стрелец на Мундијалот воочи полуфиналето
0

Лазаров останува прв стрелец на Мундијалот воочи полуфиналето

January 26th, 2017 | by pance
Share Воочи полуфиналните натпревари Кирил Лазаров останува лидер на листата на стрелци на Светското првенство, се намалува...
Нова сензација – Хрватска ја падна на колена големата Шпанија, Словенија го победи Катар и закажа полуфинале со Франција
0

Нова сензација – Хрватска ја падна на колена големата Шпанија, Словенија го победи Катар и закажа полуфинале со Франција

January 24th, 2017 | by stefan
Share   Се одиграа и последните два четвртфинални натпревари на СП во Франција. Словенија го совлада Катар со 32:30 во...
Мае ја изрешети Шведска – Франција е вториот полуфиналист
0

Мае ја изрешети Шведска – Франција е вториот полуфиналист

January 24th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Франција ја победи Шведска во натпревар од четвртфиналето на СП, 33:30. Од почетокот на натпреварот до...