Вести

Вардар лесно против ППД Загреб
0

Вардар лесно против ППД Загреб

October 2nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Вардар и по третото коло во групата А од Лигата на Шампионите останува со максимален број бодови по победата над ППД...
Металург ја забележа првата победа во Лигата на Шампионите
0

Металург ја забележа првата победа во Лигата на Шампионите

October 2nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тимот на Металург ги прокнижи првите бодови во најелитното ракометно натпреварување на стариот континент откако со 28:27...
Охрид има „материјал“ за нови ракометни репрезентативци, велат од Школата за ракомет „Кирил Лазаров 7“
0

Охрид има „материјал“ за нови ракометни репрезентативци, велат од Школата за ракомет „Кирил Лазаров 7“

September 29th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Во Охрид од овој месец официјално започна со работа школата за ракомет на најдобриот македонски спортист, Кирил Лазаров,...
Потврда и од ЕХФ, Охрид двата натпревари со Порто ќе ги игра во гости
0

Потврда и од ЕХФ, Охрид двата натпревари со Порто ќе ги игра во гости

September 26th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ракометниот клуб Охрид по историскиот успех против Крас Волендам во првото квалификациско коло од ЕХФ Купот, во второто...
Вардар победнички и против Нант
0

Вардар победнички и против Нант

September 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Европскиот ракометен шампион Вардар продолжува со одличните настапи во рамките од Лигата на Шампионите. Избраниците на...
Работник и Охрид ги поделија бодовите во дербито од Супер лигата
0

Работник и Охрид ги поделија бодовите во дербито од Супер лигата

September 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипите на Еурофарм Работник и Охрид ги поделија бодовите во дерби натпреварот што денес се играше во салата „Младост“...
Металург поразен од Војводина
0

Металург поразен од Војводина

September 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ракометарите на Металург претрпеа пораз на гостувањето во Нови Сад кај Војводина во рамките од петтото коло од...
Вардар лесно се справи со Татран Прешов
0

Вардар лесно се справи со Татран Прешов

September 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Вардар немаше поголеми проблеми против Татран Прешов и со резултат 32:28 славеше во четвртото коло од СЕХА...
Видео: Ристовски со петта најубава одбрана во Лигата на Шампионите
0

Видео: Ристовски со петта најубава одбрана во Лигата на Шампионите

September 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Македонскиот репрезентативен чувар на мрежата, Борко Ристовски имаше извонреден настап во дресот на Барселона во првото...
Видео: Дибиров со втор најубав гол во првото коло од ЛШ
0

Видео: Дибиров со втор најубав гол во првото коло од ЛШ

September 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Вардарци победнички го стартуваа походот кон одбрана на титулата во ракометната Лига на Шампиони. На гостувањето во...