Вести

Унгарија немоќна против Норвешка – Скандинавците во 1/2 финале
0

Унгарија немоќна против Норвешка – Скандинавците во 1/2 финале

January 24th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Норвешка ја победи Унгарија во натпревар од четвртфиналето на СП, 31:28. Норвежаните започнаа одлично....
Голем пресврт и победа на Полска против Аргентина – Полска го освои 17-то место, Аргентина е 18-та
0

Голем пресврт и победа на Полска против Аргентина – Полска го освои 17-то место, Аргентина е 18-та

January 23rd, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Полска ја победи Аргентина во натпревар за 17-то место на СП. Од почетокот на натпреварот двете...
Тунис лесно со Саудиска Арабија за 19-то место на СП
0

Тунис лесно со Саудиска Арабија за 19-то место на СП

January 23rd, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Тунис ја совладаа Саудиска Арабија со во натпреварот за 19-то место на СП. Тунижаните беа фаворити на овој...
Чиле ја „скрши“ Јапонија и го освои 21-то место!
0

Чиле ја „скрши“ Јапонија и го освои 21-то место!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот за 21-то место помеѓу Јапонија и Чиле. Натпреварот многу добро го започнаа Јапонците кои...
Бахреин со победа стигна до 23-то место – Ангола мораше да се задоволи само со 24!
0

Бахреин со победа стигна до 23-то место – Ангола мораше да се задоволи само со 24!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес од 13:00 се одигра натпреварот помеѓу Ангола и Бахреин за 23-то место на СП во Франција. Први на овој натпревар гол...
Хрватска е последниот осминафиналист – Коцкестите подобри од Египет
0

Хрватска е последниот осминафиналист – Коцкестите подобри од Египет

January 22nd, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Хрватска го победи Египет во натпревар од 1/8 финалето на СП, 21:19. Штрлек и Хорват погодија за 2:0....
Аргентина ќе се бори за 17-то место!
0

Аргентина ќе се бори за 17-то место!

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот помеѓу Аргентина и Саудиска Арабија за пласман од 17 до 20 место. Од првата минута од...
Сензација на СП – Унгарија ја елиминира Данска, Шведска ја растури Белорусија
0

Сензација на СП – Унгарија ја елиминира Данска, Шведска ја растури Белорусија

January 22nd, 2017 | by stefan
Share Од 1/8 финалето на СП во Франција се одиграа уште два натпревари. Унгарија изненадувачки ја победи Данска со 27:25. Унгарците...
Лазаров: Многу ни фалеа Миркуловски и Манасков
0

Лазаров: Многу ни фалеа Миркуловски и Манасков

January 22nd, 2017 | by pance
Share Капитенот Кирил Лазаров жали што не бевме комплетни на дуелот на кој бркавме историја и потенцира дека во нашиот...
Чиле подобар од Бахреин – За 21-во место ќе игра против Јапонија
0

Чиле подобар од Бахреин – За 21-во место ќе игра против Јапонија

January 22nd, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Чиле го победи Бахреин во натпревар за 21-то место на СП во Франција, 35:30. Во седмата минута Бахреин со...