Вести

Металург се засили со играч на ПСЖ
0

Металург се засили со играч на ПСЖ

June 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Доста раздвижено е овие неколку денови во официјалните простории на РК Металург. Неколку ракометари ги продолжија...
Ојлески потпиша за Еурофарм Работник
0

Ојлески потпиша за Еурофарм Работник

June 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ракометниот репрезентативец на Македонија, Гоце Ојлески и официјално е нов играч на Еурофарм Работник. Левокрилниот...
Официјално: Бајрамовска во редовите на Вардар
0

Официјално: Бајрамовска во редовите на Вардар

June 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Репрезентативката на Македонија, Мирјета Бајрамовска потпиша договор со македонскиот шампион, и вицешампион на Европа,...
Започна третото издание на ракометниот камп на Кире Лазаров
0

Започна третото издание на ракометниот камп на Кире Лазаров

June 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Денес во хотелот „Аквалина“ во Охрид започна третото издание на ракометниот камп „Кирил Лазаров 7“. Кампот во Охрид на...
Лазаров со трофеј се прости од Барса
0

Лазаров со трофеј се прости од Барса

June 11th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ракометарите на Барселона очекувано се шампиони во Копа дел реј откако во финалниот натпревар славеа над Ла Риоха со 34:29....
РК Охрид се засилува пред настапите во Европа
0

РК Охрид се засилува пред настапите во Европа

June 11th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тимот на РК Охрид откако го постигна историскиот успех по завршувањето веднаш зад Вардар и Металург полека се подготвува...
ПСЖ го најде наследникот за Омејер?
0

ПСЖ го најде наследникот за Омејер?

June 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ракометарите на ПСЖ ја освоија титулата во Франција, па уште еднаш кажаа дека се одлични. Според медиумите, Омејер...
Червар: Десет минути ми беа потребни да го откријам Циндриќ
0

Червар: Десет минути ми беа потребни да го откријам Циндриќ

June 8th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Хрватскиот селектор и актуелен тренер на Металург, Лино Червар во интервју за „Вечерњи Лист“ открива дека му биле...
„Оваа МВП награда е круна на кариерата“
0

„Оваа МВП награда е круна на кариерата“

June 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Финалниот турнир во ЛШ заврши со историска победа на Вардар. Вардар го победи ПСЖ со 24:23, а за најкорисен играч беше избран...
Пеколот заврши – ПСЖ на колена, Вардар ШАМПИОН!!!
0

Пеколот заврши – ПСЖ на колена, Вардар ШАМПИОН!!!

June 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра финалето во ЛШ помеѓу ПСЖ и Вардар. Тимот на Вардар одлично го започна натпреварот и имаше предност од 2...