Вести

Арпад Штербик неверојатен – Вардар со победа против Кристијанштад ја заврши групната фаза
0

Арпад Штербик неверојатен – Вардар со победа против Кристијанштад ја заврши групната фаза

March 12th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Вардар во СЦ Јане Сандански го победија Кристијанштад во натпревар од последното 14-то коло во Лигата на...
Лино Червар повеќе не е селектор на Македонија
0

Лино Червар повеќе не е селектор на Македонија

March 12th, 2017 | by stefan
Share И официјално Лино Червар повеќе нема да биде селектор на репрезентацијата на...
ЧСМ Букурешт победи, Митиланд е противникот во 1/4 финалето на ЖРК Вардар
0

ЧСМ Букурешт победи, Митиланд е противникот во 1/4 финалето на ЖРК Вардар

March 12th, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на ЧСМ Букурешт победија на гостувањето кај Есбјерг во натпревар од последното коло од главната фаза во...
Охрид продолжува да реди победи – Победнички си заминаа со Прилеп
0

Охрид продолжува да реди победи – Победнички си заминаа со Прилеп

March 11th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Охрид го победија Прилеп на гости во натпревар од 16-то коло во првата македонска ракометна лига, 27:33....
Барселона директно во 1/4 финале – Лазаров не погреши против Висла
0

Барселона директно во 1/4 финале – Лазаров не погреши против Висла

March 11th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Барселона ја победија на домашен паркет Висла Плок во натпревар од 14-то коло во Лигата на Шампионите, 36:28....
Рајн Некар со пресврт го победи Минден – Првенец за Филип Талески во дресот на лавовите
0

Рајн Некар со пресврт го победи Минден – Првенец за Филип Талески во дресот на лавовите

March 11th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Рајн Некар Левен го победи Минден во натпревар од 23-то коло во германската бундеслига, 26:20. Домашните го...
Нов тренер и газење на противникот – Вардарки убедливо против Турингер за влез во четвртфинале како лидерки
0

Нов тренер и газење на противникот – Вардарки убедливо против Турингер за влез во четвртфинале како лидерки

March 11th, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на Вардар во СЦ Јане Сандански убедливо го победија Турингер во последниот натпревар од главната фаза во...
Мојсоски двоцифрен, Еурофарм Работник убедлив против Радовиш
0

Мојсоски двоцифрен, Еурофарм Работник убедлив против Радовиш

March 11th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Еурофарм Работник на домашен паркет го победија Радовиш во натпревар од 16-то коло во македонската прва...
Голема услуга од Будуќност – Вардарки со победа ќе го освојат 1-то место во групата!
0

Голема услуга од Будуќност – Вардарки со победа ќе го освојат 1-то место во групата!

March 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тимот на Будуќност денес го победи Ференцварош со 24:23 и со тоа му направи голема услуга на ЖРК Вардар кој со победа против...
Пелистер го победи Борец и се врати на лидерската позиција, Пролет сo 40-ка го наполни фенерџијата Работнички
0

Пелистер го победи Борец и се врати на лидерската позиција, Пролет сo 40-ка го наполни фенерџијата Работнички

March 10th, 2017 | by stefan
Share Уште два натпревари се одиграа од првата македонска ракометна лига од 16-то коло. Ракометарите на Пелистер го победија...