Вести

Словенија ја победи Русија, Канељас и Душебаев ја предводеа Шпанија до тешката победа против Бразил
0

Словенија ја победи Русија, Канељас и Душебаев ја предводеа Шпанија до тешката победа против Бразил

January 21st, 2017 | by stefan
Share Уште две 1/8 финални натпревари се одиграа денес на СП. Словенија ја победи Русија со 26:32 во натпревар од 1/8 финалето на СП....
Исланд падна во второто полувреме – Франција во 1/4 финале
0

Исланд падна во второто полувреме – Франција во 1/4 финале

January 21st, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Франција го победија Исланд со 31:25 во натпревар од 1/4 финалето на СП. Гудмундсон, Карасон и Гунарсон...
Полска со проблеми до победа против Тунис – Следува битка за 17-то место
0

Полска со проблеми до победа против Тунис – Следува битка за 17-то место

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра првиот натпревар во ждребот на 17-то место, а до победа стигна Полска со 28:26. Тимот на Тунис одлично го...
Дебакл на Македонија против Норвешка во осминафиналето
0

Дебакл на Македонија против Норвешка во осминафиналето

January 21st, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Македонија загубија од Норвешка со 34:24 во натпревар од 1/8 финалето на СП во Франција. Норвежаните почнаа...
Јапонија ја декласираше Ангола и ќе се бори за 21-во место
0

Јапонија ја декласираше Ангола и ќе се бори за 21-во место

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот од ждребот за местата од 21 до 24 на СП во Франција. На тој натпревар играа Јапонија и Ангола, а...
Катастрофален третман врз Македонија во Франција – Ова ли е добра организација на СП?!
0

Катастрофален третман врз Македонија во Франција – Ова ли е добра организација на СП?!

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Организацијата на СП во Франција е далеку под очекуваното ниво. Голем број репрезентации се незадоволни со условите во...
Познати сите двојки во 1/8 финалето на СП
0

Познати сите двојки во 1/8 финалето на СП

January 20th, 2017 | by stefan
Share Со натпреварите помеѓу Белорусија и Унгарија и Катар и Данска беше спуштена завесата на групната фаза на СП во ракомет...
Белорусија подобра од Унгарија – Данска со победа стигна до врвот
0

Белорусија подобра од Унгарија – Данска со победа стигна до врвот

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата од Светското првенство во Франција од 20:45 се одиграа 2 натпревари. Првиот натпревар кој се играше...
Можеме да здивнеме – Повредата на Миркуловски не е тешка!
0

Можеме да здивнеме – Повредата на Миркуловски не е тешка!

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Можеби нерешениот резултат не израдува, но повредата на Миркуловски фрли сенка на натпреварот и резултатот. Сериозно...
Нашиот капитен Лазаров убедливо прв на листата на стрелците на Мундијалот
0

Нашиот капитен Лазаров убедливо прв на листата на стрелците на Мундијалот

January 20th, 2017 | by pance
Share Кирил Лазаров со 44 гола е прв на листата на стрелците по завршувањето на групната фаза на Мундијалот. Зад него се наоѓаат...