Вести

Охрид испиша историја и се пласира во следното коло од ЕХФ Купот
0

Охрид испиша историја и се пласира во следното коло од ЕХФ Купот

September 4th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ракометарите на Охрид по ремито во првиот натпревар, во реванш натпреварот кој исто така се одигра во „Билјанини Извори“...
Металург беше немоќен против Европскиот шампион Вардар
0

Металург беше немоќен против Европскиот шампион Вардар

September 2nd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Тимот на Лино Червар, не успеа уште еднаш да направи сензација и да го победи Европскиот ракометен  шампион,...
Галерија: Охрид и Волендам ремизираа во првиот натпревар од ЕХФ Купот
0

Галерија: Охрид и Волендам ремизираа во првиот натпревар од ЕХФ Купот

September 2nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ракометарите на Охрид во својот деби настап на евро сцената ремизираа со холандскиот тим на Волендам. Во „Билјанини...
Охрид ремизираше на европскиот деби настап
0

Охрид ремизираше на европскиот деби настап

September 2nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ракометарите на Охрид ремизираа на својот деби настап во ЕХФ Купот. Избраниците на Горан Андоновски на првиот натпревар...
Гонзалез: Првиот натпревар секогаш е тежок, особено бидејќи играме против Металург
0

Гонзалез: Првиот натпревар секогаш е тежок, особено бидејќи играме против Металург

September 2nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Денес започнува новата сезона во СЕХА лигата, а уште во првото коло ќе го видиме македонското дерби помеѓу екипите на...
РК Охрид подготвен да испише историја
0

РК Охрид подготвен да испише историја

September 2nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Момците на Горан Андоновски вечерва и утревечер во СРЦ „Билјанини извори“ ќе го играат двомечот со холандски Крас...
Реализирана третата и последна фаза од СМАРТ програмата
0

Реализирана третата и последна фаза од СМАРТ програмата

September 1st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ракометната Федерација на Македонија (РФМ) заедно со Агенцијата за млади и спорт (АМС) ја известија јавноста во Македонија...
Халил Јагањац и официјално во Металург
0

Халил Јагањац и официјално во Металург

August 30th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Халил Јагањац кој десетина дена е во таборот на Металург, од денеска и официјално е нов ракометар на клубот. Конечно е...
На денешен ден во Битола се одиграл првиот натпревар од ракометната Лига на  Шампиони
0

На денешен ден во Битола се одиграл првиот натпревар од ракометната Лига на Шампиони

August 29th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Оваа сезона ќе биде јубилејна 25та во ракометната Лига на Шампиони, а од редовите на ЕХФ не потсетуваат каде започнало се...
Вардар без проблем против Гашаран, закажа дуел со Барселона
0

Вардар без проблем против Гашаран, закажа дуел со Барселона

August 25th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Европскиот првак Вардар со триумф го започна неофицијалното светско првенство кое се одржува во Катар. На популарниот...