Вести

Фаворитите стигнаа до победа – Исланд не издржа до крајот против Шпанија!
0

Фаворитите стигнаа до победа – Исланд не издржа до крајот против Шпанија!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес од 20:45 на Светското првенство во Франција се играше натпреварот помеѓу Шпанија и Исланд. Шпанците влегоа како големи...
Велко Маркоски заработи повреда на грбот
0

Велко Маркоски заработи повреда на грбот

January 12th, 2017 | by stefan
Македонија славеше против Тунис, 34:30, но после натпреварот доби лоши вести. Борбата со незгодниот противник доби Велко...
Победничкото селфи на ракометарите – За КОГО? За Македонија (ФОТО)
0

Победничкото селфи на ракометарите – За КОГО? За Македонија (ФОТО)

January 12th, 2017 | by stefan
После победата против Тунис, ракометарите направија победничко селфи во соблекувалната. Следниот натпревар на...
Червар – Победивме после менувањето на одбраната, нападот беше фантастичен
0

Червар – Победивме после менувањето на одбраната, нападот беше фантастичен

January 12th, 2017 | by stefan
Македонија на стартот на СП го совлада Тунис, 34:30, а селекторот на македонската репрезентација даде изјава за денешниот...
Стоилов – Поима немам како се вративме
0

Стоилов – Поима немам како се вративме

January 12th, 2017 | by stefan
Репрезентацијата на Македонија го започна СП со победа против Тунис, 34:30. Стојанче Стоилов беше еден од главните...
Кире Лазаров – Не сум задоволен, но победата е важна
0

Кире Лазаров – Не сум задоволен, но победата е важна

January 12th, 2017 | by stefan
Репрезентацијата на Македонија го започна СП во Франција со победа против Тунис, 34:30. Капитенот на македонската...
Тунис на колена – Македонија започна супериорно на СП во Франција
0

Тунис на колена – Македонија започна супериорно на СП во Франција

January 12th, 2017 | by stefan
Ракометната репрезентација на Македонија го совлада Тунис со 34:30 во натпревар од првото коло од групата Б од СП кое се...
Фаворитот без поголеми проблеми – Јапонија немоќна против Русија
0

Фаворитот без поголеми проблеми – Јапонија немоќна против Русија

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес беше одигран натпреварот на СП Франција помеѓу репрезентациите на Русија и на Јапонија. Русија во натпреварот влезе...
Словенија ја почести Ангола со 42 погодоци и запиша убедлива победа
0

Словенија ја почести Ангола со 42 погодоци и запиша убедлива победа

January 12th, 2017 | by stefan
Ракометарите на Словенија ја совладаа репрезентацијата на Ангола со 42:25  во натпревар од првото коло од СП 2017-та година кое...
На 5-ти февруари Вардар СЦЈС му гостува на Хоорс
0

На 5-ти февруари Вардар СЦЈС му гостува на Хоорс

January 12th, 2017 | by stefan
Ракометарките на Вардар СЦЈС ќе гостуваат во Шведска кај Хоорс во натпревар од осминафиналето на Челинџ Купот. Натпреварот е...