Вести

Франција со максимален ефект – Исланд ја „прегази“ Ангола
0

Франција со максимален ефект – Исланд ја „прегази“ Ангола

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата од Светското првенство во Франција се одиграа 2 натпревари од 20:45. Во првиот натпревар од групата А...
Германија ја потопи Саудиска Арабија, Јанц за реми на Словенија против Тунис и пласман на Македонија во 1/8 финале
0

Германија ја потопи Саудиска Арабија, Јанц за реми на Словенија против Тунис и пласман на Македонија во 1/8 финале

January 17th, 2017 | by stefan
Share Уште два од натпревари се одиграа на СП во Франција, еден од третото коло и еден од четвртото коло. Репрезентацијата на...
Катар ја декласираше Аргентина – Полска подобра против Јапонија во битката на дното
0

Катар ја декласираше Аргентина – Полска подобра против Јапонија во битката на дното

January 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата се одиграа 4 натпревари од 17:45 на СП во Франција. Еден од тие натпревари беше меѓу Катар и Аргентина во...
Норвешка убедливо против Бразил – И двете репрезентации се пласираа во 1/8 финале
0

Норвешка убедливо против Бразил – И двете репрезентации се пласираа во 1/8 финале

January 17th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Норвешка убедливо го совлада Бразил во натпревар од четвртото коло од групата А со 39:26. Се играше...
Вујачиќ потпиша за битолски Пелистер
0

Вујачиќ потпиша за битолски Пелистер

January 16th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот суперлигаш, Пелистер го доведе Ристо Вујачиќ од Вардар Јуниор. Од клубот соопштија дека поранешниот...
Данска го реши Скандинавското дерби – Русија и ја уништи надежта на Полска
0

Данска го реши Скандинавското дерби – Русија и ја уништи надежта на Полска

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата од СП во Франција беа 4 натпревари. Во натпреварот кој се играше вечерва помеѓу репрезентациите од...
Полесен тренинг на Шпанија против Ангола, трета победа на Хрватска на ова СП
0

Полесен тренинг на Шпанија против Ангола, трета победа на Хрватска на ова СП

January 16th, 2017 | by stefan
Share Уште два натпревари се одиграа од третото коло од групната фаза на СП во Франција. Репрезентацијата на Шпанија ја...
Манасков – Ништо не ни одеше
0

Манасков – Ништо не ни одеше

January 16th, 2017 | by stefan
Share Македонија беше поразена за прв пат на ова СП, а тој пораз ни го нанесе Словенија. Дејан Манасков имаше лош ден и вината ја...
Лазаров – Можеби овој висок пораз ќе донесе отрезнување
0

Лазаров – Можеби овој висок пораз ќе донесе отрезнување

January 16th, 2017 | by stefan
Share Македонија загуби во натпревар од третото коло на СП во Франција од Словенија. Кирил Лазаров беше најефикасен со 9...
„Победи подобриот, ќе играме и за Македонија против Тунис“
0

„Победи подобриот, ќе играме и за Македонија против Тунис“

January 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Нашите ракометари беа убедливо поразени од Словенија во третото коло од СП во Франција. Селекторот на словенскиот тим, а...