Вести

Барос го торпедираше Металург 2 за нова победа на Еурофарм Работник
0

Барос го торпедираше Металург 2 за нова победа на Еурофарм Работник

March 3rd, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Еурофарм Работник го победија Металург 2 во Автокоманда во натпревар од 15-то коло во македонската...
Трајковски ја спушти ролетната, Охрид го доби дербито против Пелистер
0

Трајковски ја спушти ролетната, Охрид го доби дербито против Пелистер

March 3rd, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Охрид на домашен паркет го победија Пелистер во натпревар од 15-то коло во македонската ракометна прва...
Барселона убедлива против Бенидорм – Четири погодоци на Лазаров и девет одбрани на Борко во 20-та победа во низа во Асобал на каталонците
0

Барселона убедлива против Бенидорм – Четири погодоци на Лазаров и девет одбрани на Борко во 20-та победа во низа во Асобал на каталонците

February 28th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Барселона убедливо на домашен паркет го победија Бенидорм во натпревар од 20-то коло во Асобал, 38:28....
Металург испушти голема шанса – Само нерешено против Извиѓач
0

Металург испушти голема шанса – Само нерешено против Извиѓач

February 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Натпреварот подобро го започна тимот од БиХ, па неколку пати ја имаше предноста во натпреварот. Последната предноста на...
Вардар се подготвува за живот без Штербик – Легендата наскоро заминува во пензија
0

Вардар се подготвува за живот без Штербик – Легендата наскоро заминува во пензија

February 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еден од најдобрите ракоменти голмани на сите времиња, Арпад Штербик размислува да се пензионира. Поранешниот голман на...
Барселона го победи и Фленсбург – Само два погодоци на Лазаров
0

Барселона го победи и Фленсбург – Само два погодоци на Лазаров

February 26th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Барселона на домашен паркет го победија Фленсбург во натпревар од ЛШ, 26:23. Каталонците подобро го...
Ибрахимовиќ е човекот за титули – Со два погодоци го сруши Саутемптон (ВИДЕО)
0

Ибрахимовиќ е човекот за титули – Со два погодоци го сруши Саутемптон (ВИДЕО)

February 26th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Манчестер Јунајтед на Вембли победија против Саутемптон во финалето во Лига Купот со 3:2. Златан...
Булатовиќ незапирлива – Будуќност му се одмазди на Вардарки
0

Булатовиќ незапирлива – Будуќност му се одмазди на Вардарки

February 26th, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на Будуќност го победија ЖРК Вардар во СЦ Јане Сандански во натпревар од Лига на Шампионите со 28:31. Се...
Пациентот останува пациент – Вардар го победи Целје за враќање на првата позиција
0

Пациентот останува пациент – Вардар го победи Целје за враќање на првата позиција

February 25th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Вардар во СЦ Јане Сандански го победија Целје во натпревар од натпревар од 12-то коло во групната фаза во...
Барселона се намачи да ја победи Куенка – Слабо издание на Лазаров и Ристовски
0

Барселона се намачи да ја победи Куенка – Слабо издание на Лазаров и Ристовски

February 22nd, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Барселона ја победија Куенка на гости со 23:27 во натпревар од 19-то коло во Асобал. Првото полувреме...