Вести

Голема услуга од Будуќност – Вардарки со победа ќе го освојат 1-то место во групата!
0

Голема услуга од Будуќност – Вардарки со победа ќе го освојат 1-то место во групата!

March 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тимот на Будуќност денес го победи Ференцварош со 24:23 и со тоа му направи голема услуга на ЖРК Вардар кој со победа против...
Пелистер го победи Борец и се врати на лидерската позиција, Пролет сo 40-ка го наполни фенерџијата Работнички
0

Пелистер го победи Борец и се врати на лидерската позиција, Пролет сo 40-ка го наполни фенерџијата Работнички

March 10th, 2017 | by stefan
Share Уште два натпревари се одиграа од првата македонска ракометна лига од 16-то коло. Ракометарите на Пелистер го победија...
Вардар Јуниор го доби скопското мало дерби против Металург 2
0

Вардар Јуниор го доби скопското мало дерби против Металург 2

March 10th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Вардар Јуниор го победија Металург 2 на домашен паркет во натпревар од 16-то коло во македонската прва...
ЖРК Вардар именува нов тренер
0

ЖРК Вардар именува нов тренер

March 9th, 2017 | by pance
Share Поранешната трикратна светска шампионка, и двоен победник на лигата на шампионите Ирина Дибирова (37) во иднина ќе биде нов...
Вардар по четврти пат меѓу Топ 8 екипите во Европа
0

Вардар по четврти пат меѓу Топ 8 екипите во Европа

March 9th, 2017 | by pance
Share Пред одигрување на 100 натпревар во групната фаза од лигата на шампионите, Вардар веќе го прослави пласманот во...
Лино Червар ја превзема Хрватска?!
0

Лино Червар ја превзема Хрватска?!

March 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Лино Червар по се изгледа дека ќе го превземе тимот на Хрватска на ЕП 2018-та година. Според медиумите, Червар денес имал...
Металург со пораз од Нексе ја заврши сезоната во СЕХА
0

Металург со пораз од Нексе ја заврши сезоната во СЕХА

March 7th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Металург загубија во Хрватска од Нексе во натпревар од 18-то коло во СЕХА, 27:22. Зрниќ и Сршен со два...
Симовски ја објави листата на ракометарки за ЕХФ неделата
0

Симовски ја објави листата на ракометарки за ЕХФ неделата

March 7th, 2017 | by stefan
Share Селекторот на Женската сениорска репрезентација на Македонија, Симе Симовски го објави списокот на ракометарки повикани...
Прилеп лесно со фенерџијата Работнички, Борец го декласира Вардар Јуниор
0

Прилеп лесно со фенерџијата Работнички, Борец го декласира Вардар Јуниор

March 5th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа и последните два натпревари од 15-то коло во македонската ракометна прва лига. Прилеп убедливо на гости го...
Осум погодоци на македонскиот бомбардер, но само бод за Барселона против Кил
0

Осум погодоци на македонскиот бомбардер, но само бод за Барселона против Кил

March 5th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Кил и Барселона одиграа нерешено во натпревар од 13-то коло во Лигата на Шампионите, 27:27. Барселона на...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди