Вести

Египет му пресуди на Бахреин – Унгарија ги врати шансите за наредна фаза
0

Египет му пресуди на Бахреин – Унгарија ги врати шансите за наредна фаза

January 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес од 17:45 се одиграа 3 натпревари на СП во Франција. Еден од натпревари беше помеѓу Египет и Бахреин, а Бахреин се обиде...
Убедлив пораз на Македонија од брзите словенци
0

Убедлив пораз на Македонија од брзите словенци

January 16th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Македонија беше поразена од Словенија во натпревар од третото коло од групата Б со 29:22 Кире Лазаров и...
no-cover
0

Лазаров: Двете селекции многу се променија, нема споредба со мечот во Доха

January 16th, 2017 | by pance
Share Капитенот на репрезентацијата Кирил Лазаров смета дека задачата ќе биде потешка од претходните две со оглед на фактот...
Јапонија не издржа против Бразил – Белорусија подобра од Саудиска Арабија во драматична завршница
0

Јапонија не издржа против Бразил – Белорусија подобра од Саудиска Арабија во драматична завршница

January 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес на програмата од 20:45 се одиграа 2 натпревари на СП во Франција. Во првиот натпревар кој се играше, во групата А...
После пораз следува победа – Вардар лесно со Крим Меркатор во ВРХЛ
0

После пораз следува победа – Вардар лесно со Крим Меркатор во ВРХЛ

January 15th, 2017 | by stefan
Share ЖРК Вардар славеше во второто коло во ВРХЛ регионалната лига против Крим Меркатор со 38:29. Крим Меркатор само 15 минути...
Франција е непобедлива, Катар лесно со Бахреин
0

Франција е непобедлива, Катар лесно со Бахреин

January 15th, 2017 | by stefan
Share Уште два натпревари се одиграа на СП во Франција, еден од второто и еден од третото коло. Репрезентацијата на Катар го...
Германија го потопи Чиле, Шведска ја декласира Аргентина, Исланд и Тунис ремизираа
0

Германија го потопи Чиле, Шведска ја декласира Аргентина, Исланд и Тунис ремизираа

January 15th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа три натпревари на СП во Франција, два од второто коло и еден натпревар од третото коло. Ракометарите на Шведска...
Лазаров: Не е лесно да се добијат, кога мора да се победи
0

Лазаров: Не е лесно да се добијат, кога мора да се победи

January 14th, 2017 | by pance
Share Kапитенот Кирил Лазаров пак ја поведе својата репрезентација до нов триумф, а по победата над Ангола од 31:22 се осврна и на...
Данска ги „закопа“ Фараоните – Хрватска со големи маки до победа против Унгарија
0

Данска ги „закопа“ Фараоните – Хрватска со големи маки до победа против Унгарија

January 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес од 20:45 се играа три натпревари на СП во Франција. Еден од тие натпревари беше дуелот помеѓу репрезентациите на...
Ангола декласирана – Лазаров прв ја помина магичната граница од 100 гола на СП
0

Ангола декласирана – Лазаров прв ја помина магичната граница од 100 гола на СП

January 14th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Македонија славеа против Ангола со 22:31 во натпревар од второто коло од групната фаза од групата Б....