Тенис

Мајами Опен – Томљановиќ ја изненади Веснина!
0

Мајами Опен – Томљановиќ ја изненади Веснина!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа неколку натпревари на Мајами Опен. Најголем шок беше поразот и елиминацијата на Веснина од страна на...
Мајами Опен – Раониќ без проблеми против Троицки!
0

Мајами Опен – Раониќ без проблеми против Троицки!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Милош Раониќ се пласираше во 3-то коло по победата против Троицки од 2:0 во сетови. Раониќ беше голем фаворит во денешниот...
Крај за Лина во Италија – Пораз во ¼-финале во конкуренција на двојки!
0

Крај за Лина во Италија – Пораз во ¼-финале во конкуренција на двојки!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Нашата најдобра тенисерка беше сопрена во ¼-финалето на турнирот во Санта Маргарита во Италија. Таа заедно со Камила...
Мајами Опен – Понатаму поминаа Сепи, Робредо, Хасе, Кузњецов!
0

Мајами Опен – Понатаму поминаа Сепи, Робредо, Хасе, Кузњецов!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во Мајами во четврток беа одигра неколку натпревари, а пласман понатаму обезбедија Сепи, Робредо, Хасе… Сепи го победи...
Мајами Опен – Возњацки ја „прегази“ Лепченко!
0

Мајами Опен – Возњацки ја „прегази“ Лепченко!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вечерва се одиграа уште неколку натпревари, а една од носителките на турнирот, Каролина Возњацки успеа да стигне до...
Мајами Опен – Радванска беше сигурна против Ванг!
0

Мајами Опен – Радванска беше сигурна против Ванг!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вечерва се одиграа уште неколку натпревари. По прекинот поради дожд во Мајами, Радванска успеа да ја победи Ванг со 2:0 во...
Мајами – Цибулкова без проблеми се пласираше во 3-то коло!
0

Мајами – Цибулкова без проблеми се пласираше во 3-то коло!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Доминика Циублкова рутински се пласираше во 3-то коло на Мајами. 4-та тенисерка во светот стигна до победа во 2 сетови,...
Мајами – Плишкова рутински се пласираше во 3-то коло!
0

Мајами – Плишкова рутински се пласираше во 3-то коло!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share 3-та тенисерка во светот, Каролина Плишкова стигна до победа во 2-то коло во Мајами. Таа за помалку од 1 час ја победи Бренгл...
Ѓоковиќ игра во Монте Карло!
0

Ѓоковиќ игра во Монте Карло!

March 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Новак Ѓоковиќ нема да игра во Мајами, но добиваме информации дека ќе биде подготвен за првиот мастерс оваа година во Монте...
Мајaми – Роџерс беше сигурна, Парментиер ја сопре Додин
0

Мајaми – Роџерс беше сигурна, Парментиер ја сопре Додин

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ во првото коло на ВТА турнирот во Мајами беа одиграни 5 натпревари. Роџерс се пласираше во 2-токоло откако...