Тенис

Томи Хас го совлада Федерер
0

Томи Хас го совлада Федерер

June 15th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Томи Хас во осмина финалето на АТП турнирот во Штутгард го совлада Федерер со 2:1 во сетови. Хас е втор тенисер кој го...
Надал го порази Вавринка во финалето на Роланд Гарос
0

Надал го порази Вавринка во финалето на Роланд Гарос

June 11th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Рафаел Надал по 10 пат го освојува гранд сламот во Париз. Тој го порази Вавринка со 3;0 во сетови.(6;2 6;3 6;4) Ова е негов прв...
Остапенко сензационален победник на Ролан Гарос
0

Остапенко сензационален победник на Ролан Гарос

June 10th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share 20 годишната Јелена Остапенко приреди големо изненадување откако ја совлада Симона Халеп и стана шампионка на Ролан...
Рафаел Надал му одржа лекција на Доминик Тим
0

Рафаел Надал му одржа лекција на Доминик Тим

June 9th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Шпанскиот тенисер се пласираше во финалето на Роланд Гарос од како го совлада Доминик тим со 3:0 во сетови. Надал беше...
Ѓоковиќ падна на 4-то место на АТП листата!
0

Ѓоковиќ падна на 4-то место на АТП листата!

June 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Новак Ѓоковиќ од понеделник ќе биде 4-ти тенисер во светот. Тој во Ролан Гарос стигна како бранител на титулата, но испадна...
Ролан Гарос – 5 сетови уживање и голема победа на Вавринка!
0

Ролан Гарос – 5 сетови уживање и голема победа на Вавринка!

June 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во првото полуфинале на Ролан Гарос беше виден добар тенис, а на крајот до победа стигна Вавринка кој беше подобар од...
Ролан Гарос – Остапенко во ½-финале ја победи Башински!
0

Ролан Гарос – Остапенко во ½-финале ја победи Башински!

June 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес во Ролан Гарос се одигра првото ½-финале во женска конкуренција. Таму се сретнаа Остапенко и Башински, а видовме...
Поддршка за Ѓоковиќ од Вавринка!
0

Поддршка за Ѓоковиќ од Вавринка!

June 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Станислав Вавринка го поддржа Ѓоковиќ откако тој беше поразен во ¼-финалето на Ролан Гарос. Ѓоковиќ изгуби со 3:0 во сетови,...
Maреј без никакви проблеми до полуфинале на Роланд Гарос
0

Maреј без никакви проблеми до полуфинале на Роланд Гарос

June 7th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Англискиот тенисер Енди Мареј  се пласираше во полуфиналето на Роланд Гарос. Мареј го совлада Кеја Нискорија со 3:1 во...
Новак го загуби второто место на АТП листата
0

Новак го загуби второто место на АТП листата

June 7th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ загуби во четврт финалето на Ролан Гарос од Доминик Тим. Српскиот тенисер сигурно ке падне...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди