Тенис

„Разочаран сум, можев многу подобро!“
0

„Разочаран сум, можев многу подобро!“

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Станислав Вавринка во 1/8-финале во Монте Карло беше поразен од Пабло Куевас. 3-от тенисер во светот во 2 сетови со 6:4 и 6:4 беше...
Монте Карло – Гофин го изненади Тим и се пласираше во ¼-финале!
0

Монте Карло – Гофин го изненади Тим и се пласираше во ¼-финале!

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Давид Гофин го победи Доминик Тим и така избори пласман во ¼-финале на Монте Карло. Голема борба беше видена во дуелот на...
Монте Карло – Рамос-Вињолас го шокираше Мареј!
0

Монте Карло – Рамос-Вињолас го шокираше Мареј!

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Првиот играч во светот Мареј беше поразен во 1/8-финале на турнирот во Монте Карло. Подобар од него беше Рамос-Вињолас кој...
Неочекувани вести – Серена Вилијамс ја завршува кариерата?
0

Неочекувани вести – Серена Вилијамс ја завршува кариерата?

April 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Серена Вилијамс по се изгледа дека ќе ја заврши својата кариера. Таа на друштвените мрежи објави слика дека е бремена. Таа...
Монте Карло – Надал во три сетови беше подобар од Едмунд!
0

Монте Карло – Надал во три сетови беше подобар од Едмунд!

April 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рафаел Надал имаше многу проблеми во второ коло на АТП турнирот во Монте Карло. Надал за ривал го имаше Едмунд. Започна...
Монте Карло – Вавринка се мачеше, но помина во 1/8-финале!
0

Монте Карло – Вавринка се мачеше, но помина во 1/8-финале!

April 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Третиот тенисер во светот, Вавринка се пласираше во 1/8-финале, откако го победи Весели. Вавринка победи со 2:1 во сетови,...
Монте Карло – Тим рутински се пласираше во 1/8-финале!
0

Монте Карло – Тим рутински се пласираше во 1/8-финале!

April 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Доминик Тим беше убедлив во второто коло на Мастерсот во Монте Карло. Тој денес лесно излезе на крај со Хасе, откако го...
Монте Карло – Симон сервираше за меч, но Ѓоковиќ се спаси!
0

Монте Карло – Симон сервираше за меч, но Ѓоковиќ се спаси!

April 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ѓоковиќ се пласираше во 3-то коло на Мастерсот во Монте Карло, откако го победи Симон со 2:1 во сетови. Французинот добро го...
Монте Карло – Зверев го „уништи“ Сепи, пораз и на Лопез!
0

Монте Карло – Зверев го „уништи“ Сепи, пораз и на Лопез!

April 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Пласман во 2-то коло на АТП турнирот во Монте Карло постигна и Зверев. Тој во првото коло го победи лесно Сепи со 6:1 и 6:2. Во...
ВТА листа – Без промени во топ 10, Кербер останува на врвот!
0

ВТА листа – Без промени во топ 10, Кербер останува на врвот!

April 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кербер и понатаму е прва тенисерка во светот. На прво место е Кербер со 7335 поени додека Вилијамс е втора со 7010 бодови....
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди