Тенис

Овој човек е од друга планета – Погледнете го неверојатниот поен на кралот на земјата (ВИДЕО)
0

Овој човек е од друга планета – Погледнете го неверојатниот поен на кралот на земјата (ВИДЕО)

April 21st, 2017 | by stefan
Share Во четвртфиналето на АТП турнирот во Монте Карло, Рафаел Надал го победи Диего Шварцман со 2:0 во сетови. Аргентинецот се...
Шварцман храбро се бореше, но Надал победи и се пласира во полуфинале
0

Шварцман храбро се бореше, но Надал победи и се пласира во полуфинале

April 21st, 2017 | by stefan
Share Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал го победи бразилецот Диего Шварцман во четвртфиналето на АТП турнирот во Монте Карло со...
Монте Карло – Гофан направи сензација во Монако, жртвата е Ѓоковиќ!
0

Монте Карло – Гофан направи сензација во Монако, жртвата е Ѓоковиќ!

April 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Натпреварот одлично го започна Гофaн кој во првиот сет успеа да го одземе сервисот на Ѓоковиќ уште во првиот гејм. Потоа...
Ѓорческа експресно се пласираше во финале во Киасо!
0

Ѓорческа експресно се пласираше во финале во Киасо!

April 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Не станува збор за поединечна конкуренција, туку за конкуренција на двојки. За помалку од 1 час, Ѓорческа и Најденова ги...
Пулие го победи Куевас за полуфинале во Монте Карло
0

Пулие го победи Куевас за полуфинале во Монте Карло

April 21st, 2017 | by stefan
Share Францускиот тенисер Лукас Пулие во четвртфиналето на АТП турнирот во Монте Карло го победи уругваецот Пабло Куевас со 1:2...
Монте Карло – Рамос Вињолас го изненади и Чилиќ!
0

Монте Карло – Рамос Вињолас го изненади и Чилиќ!

April 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рамос Вињолас е првиот ½-финалист во Монте Карло. 24-от тенисер во светот го победи Марин Чилиќ со 2:1 во сетови, односно 6:2, 6:7...
Лошата серија против Фон Дајхман продолжува – Лина Ѓорческа поразена во ¼-финале!
0

Лошата серија против Фон Дајхман продолжува – Лина Ѓорческа поразена во ¼-финале!

April 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот од ¼-финале помеѓу Ѓорческа и Фон Дајхман. Натпреварот одлично го отвори Лина со брејк, но...
Лина Ѓорческа „гази“ се пред себе во Швајцарија!
0

Лина Ѓорческа „гази“ се пред себе во Швајцарија!

April 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Нашата најдобра тенисерка е 4-та носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија. Таа во првото коло беше поуспешна од...
Монте Карло – Зверев беше лесен залак за Надал!
0

Монте Карло – Зверев беше лесен залак за Надал!

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шпанскиот тенисер Рафаел Надал продолжи кон одбрана на трофејот во Монте Карло. По триумфот против Едмунд, 7-от тенисер во...
„Разочаран сум, можев многу подобро!“
0

„Разочаран сум, можев многу подобро!“

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Станислав Вавринка во 1/8-финале во Монте Карло беше поразен од Пабло Куевас. 3-от тенисер во светот во 2 сетови со 6:4 и 6:4 беше...