Тенис

„Ѓоковиќ ќе изгуби ако не биде на 100%“
0

„Ѓоковиќ ќе изгуби ако не биде на 100%“

June 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тим и Ѓоковиќ денес ќе играат во ¼-финале на Ролан Гарос. Тие двајца вчера требаше да играат, но поради лошите временски...
Ролан Гарос – Башински и Остапенко се пласираа во ½-финале, крај за Возњацки!
0

Ролан Гарос – Башински и Остапенко се пласираа во ½-финале, крај за Возњацки!

June 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share На Ролан Гарос дождот им направи проблеми на организаторите. На крајот во сингл беа одиграни само 2 натпревари во ¼-финале....
Халеп ја победи Суарез
0

Халеп ја победи Суарез

June 5th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Румунската тенисерка дојде до четвртфиналето на Ролан Гарос. На четвртата тенисерка во светот и беа потребни 60 минути да...
Ролан Гарос – Качанов немаше шанси против Мареј!
0

Ролан Гарос – Качанов немаше шанси против Мареј!

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Енди Мареј немаше проблеми против Качанов во 1/8-финале на Ролан Гарос. Иако Качанов имаше добар настап во Париз, тој сепак...
Ролан Гарос – Нишикори го изгуби првиот сет со 0:6, па лесно помина понатаму!
0

Ролан Гарос – Нишикори го изгуби првиот сет со 0:6, па лесно помина понатаму!

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори се пласираше во ¼-финале на Ролан Гарос откако го победи Вердаско со 3:1, односно 0:6, 6:4, 6:4 и...
„Не јадам месо од 2015-та година!“
0

„Не јадам месо од 2015-та година!“

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Новак Ѓоковиќ веќе 2 години не јаде месо, а тоа го откри во едно интервју. Ѓоковиќ беше во пад на формата, но во последно...
Ролан Гарос – Ѓоковиќ тргна бавно, но подоцна го прегази Рамос!
0

Ролан Гарос – Ѓоковиќ тргна бавно, но подоцна го прегази Рамос!

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Новак Ѓоковиќ се пласираше во ¼-финале на Ролан Гарос по победата против Вињолас со 3:0 во сетови. Новак влезе бавно во...
Ролан Гарос – Крај за Мугуруза и Вилијамс!
0

Ролан Гарос – Крај за Мугуруза и Вилијамс!

June 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Актуелната шампионка на Ролан Гарос, Мугуруза беше поразена од Младеновиќ во 1/8-финале. Младеновиќ победи со 2:1 во сетови....
Ролан Гарос – Надал е едноставно несопирлив!
0

Ролан Гарос – Надал е едноставно несопирлив!

June 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рафаел Надал стигна до уште една победа на Ролан Гарос. Тој стигна до победа против Агут со 3:0 во сетови. Без поголеми...
Ролан Гарос – Карено Буста го доби маратонот против Раониќ!
0

Ролан Гарос – Карено Буста го доби маратонот против Раониќ!

June 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Карено-Буста се пласираше во ¼-финале откако го победи Раониќ со 3:2 во сетови. Раониќ беше фаворит во овој натпревар, но...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди