Тенис

Ролан Гарос – Качанов го исфрли Иснер!
0

Ролан Гарос – Качанов го исфрли Иснер!

June 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Карен Качанов се пласираше во 1/8-финале на Ролан Гарос. Тој го победи Иснер со 3:1 во сетови. Качанов беше подобар од него во...
Ролан Гарос – Чилиќ без проблеми стигна до 1/8-финале во Париз!
0

Ролан Гарос – Чилиќ без проблеми стигна до 1/8-финале во Париз!

June 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Марин Чилиќ одигра одличен натпревар и се пласираше во 1/8-финале. Тој без поголеми проблеми со 3:0 во сетови успеа да го...
Ролан Гарос – Крај за Димитров, Карено Буста и Агут беа сигурни!
0

Ролан Гарос – Крај за Димитров, Карено Буста и Агут беа сигурни!

June 2nd, 2017 | by Филип Цветковски
Share Карено Буста се пласираше во 4-то коло на Ролан Гарос откако го победи Димитров со 3:0 во сетови, односно 7:5, 6:3 и 6:4. Раониќ му...
Ролан Гарос – Надал оди кон 10-та титула, Басилашвили беше понижен!
0

Ролан Гарос – Надал оди кон 10-та титула, Басилашвили беше понижен!

June 2nd, 2017 | by Филип Цветковски
Share Рафаел Надал сака ова лето да стигне до јубилејната 10-та титула на Ролан Гарос. 9 пати Надал ја освојуваше титулата во...
Ролан Гарос – Чилиќ и Иснер се пласираа во 3-то коло!
0

Ролан Гарос – Чилиќ и Иснер се пласираа во 3-то коло!

June 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Чилиќ успеа лесно да го победи Кравчук со 3:0 во сетови, односно 6:3, 6:2 и 6:2. Понатаму се пласираше и Иснер. Тој полесно од...
Ролан Гарос – Надал без проблеми против Хасе
0

Ролан Гарос – Надал без проблеми против Хасе

May 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рафаел Надал се пласираше во 3-то коло на Ролан Гарос. 4-от тенисер во светот го победи Хасе со 3:0, односно 6:1, 6:4 и 6:3 и така...
Ролан Гарос – Крај за Чориќ и Карловиќ, Тим и Гофан поминаа понатаму!
0

Ролан Гарос – Крај за Чориќ и Карловиќ, Тим и Гофан поминаа понатаму!

May 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Борна Чориќ се прости од Ролан Гарос, откако беше поразен од Џонсон со 3:1 во сетови. Џонсон беше аутсајдер во овој...
Сензација на Ролан Гарос- Оливо го победи Цонга
0

Сензација на Ролан Гарос- Оливо го победи Цонга

May 31st, 2017 | by Филип Цветковски
Share Аргентинецот Оливо направи вистинска сензација во второто коло. Тој го победи Цонга со 3:1 во сетови. 91 тенисер во светот го...
Венус помина лесно,Стосур беше подобра од Флипкенс
0

Венус помина лесно,Стосур беше подобра од Флипкенс

May 31st, 2017 | by Филип Цветковски
Share Американската тенисерка  Венус Вилијамс се пласираше во 3 коло во вториот Грен Слем турнир. Таа ја победи Куруми со 2:0 по...
„Федерер е фаворит на Вимблдон“
0

„Федерер е фаворит на Вимблдон“

May 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Наскоро ни следува третиот Грен Слем турнир во сезоната, а тоа е Вимблдон. Вимблдон ќе се игра од 3-ти до 16-ти јули, а...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди