Тенис

Новак се лекува во Торонто!
0

Новак се лекува во Торонто!

July 23rd, 2017 | by Филип Цветковски
Share Новак го лечи лактот во Торонто! Како што пренесуваат новинарите тој уште не почнал да тренира.Србинот заради проблемите...
Галерија: Убавата страна на Вимблдон
0

Галерија: Убавата страна на Вимблдон

July 22nd, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Овогодинешното издание на Вимблдон во женска конкуренција го освои шпанката Мугуруза, која ја победи Венус Вилијамс...
Нема долга пауза,Ѓоковиќ пријавен на УС Опен
0

Нема долга пауза,Ѓоковиќ пријавен на УС Опен

July 20th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Нема долга пауза,Џоковиќ пријавен за УС Опен Српскиот тенисер Новак се наоѓа помеѓу пријавените играчи за годишниот Ју Ес...
Наместени три меча на Вимболдон
0

Наместени три меча на Вимболдон

July 20th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Антикорупциското тениско тело ке истражува три месеци за годишниов Вимболдон заради намести три меча Tие сметаат дека се...
Роџер цела вечер славеше!
0

Роџер цела вечер славеше!

July 18th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Роџер Федерер славеше до утринските часови одкако ја освои 8 титула на Вимболдон. Тој изјави Не знаев што правам вчера...
Нова АТП листа после Вимболдон
0

Нова АТП листа после Вимболдон

July 17th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Енди Мареј остана на првото место  но нема 9,390 поени туку 7,750 заради тоа што не ја одбрани титулата. Новак остана...
Фото: Близначињата на Федерер го украдоа шоуто на Вимблдон
0

Фото: Близначињата на Федерер го украдоа шоуто на Вимблдон

July 16th, 2017 | by Jordan Tancev
Share Роџер и Мирка имаат два пара близнаци кои денес присуствуваа на освојувањето на неговата 8-та титула на Вимблдон.  Тие  го...
Видео: Солзите на Марин Чилиќ го обиколија светот !
0

Видео: Солзите на Марин Чилиќ го обиколија светот !

July 16th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Финалето на Вимблдон заврши со голема победа од 3-0 во сетови на Роџер Федерер над Марин Чилиќ, но јунакот на денешниот...
Федерер – никогаш не престанав да верувам
0

Федерер – никогаш не престанав да верувам

July 16th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер изјави денеска по освојувањето на Вимблдон 19 гренд-слем трофеј во кариерата, дека по...
Федерер без загубен сет до тронот на Вимблдон
0

Федерер без загубен сет до тронот на Вимблдон

July 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Роџер Федерер го освои својот осми, рекорден трофеј на Вимблдон откако со 3:0 по сетови (6:3, 6:1, 6:4) славеше против Марин Чилиќ....