Тенис

„Не го сакам тоа што патиките ми се валкаат на земја“
0

„Не го сакам тоа што патиките ми се валкаат на земја“

May 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ник Кирјос имаше добар старт на Ролан Гарос. Тој во 3 сетови го победи Колшрајбер, а по натпреварот кажа свое мислење за...
„Новак е на вистинскиот пат“
0

„Новак е на вистинскиот пат“

May 30th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Виландер овој пат го пофали Новак и кажа дека е на вистинскиот пат со Агаси. „Ѓоковиќ рече дека притисокот е поголем...
Ролан Гарос – Мареј започна проблематично, но стигна до победата на крајот!
0

Ролан Гарос – Мареј започна проблематично, но стигна до победата на крајот!

May 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мареј стартуваше со победа против Кузњецов во Париз. Тој имаше големи проблеми во првите 2 сетови и губеше со 2:0, но успеа...
Ролан Гарос – Крај за Конта, Свитолина и Суарез-Наваро беа сигурни!
0

Ролан Гарос – Крај за Конта, Свитолина и Суарез-Наваро беа сигурни!

May 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Новото изненадување на Ролан Гарос се случи откако конта беше елиминирана од Ксеи од Тајван со 2:1 во сетови. Свитолина...
Ролан Гарос – Лесна победа на Кирјос и Дел Потро
0

Ролан Гарос – Лесна победа на Кирјос и Дел Потро

May 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кирјос и Дел Потро се пласираа понатаму. Кирјос во 3 сетови го победи Колшрајбер. Тој победи со 6:3, 7:6 и 6:3 и сега ќе игра...
Ролан Гарос – Лесна победа за Вавринка, крај за Квереј!
0

Ролан Гарос – Лесна победа за Вавринка, крај за Квереј!

May 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вавринка успеа да го победи Ковалник со 3:0, по сетови 6:2, 7:6 и 6:3. Третиот тенисер во светот рутински го победи квалификантот...
Ролан Гарос – Вердаско го изненади Зверев!
0

Ролан Гарос – Вердаско го изненади Зверев!

May 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фернандо Вердаско направи големо изненадување и го елиминираше Зверев во првото коло на Ролан Гарос. Тој за помалку од 3...
Стандардна победа на Новак Ѓоковиќ!
0

Стандардна победа на Новак Ѓоковиќ!

May 29th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Новак Ѓоковиќ се пласираше во второто коло на Ролан Гарос. Вториот светски тенисер победи во натпреварот со шпанецот...
Ферер победи по маратонски натпревар, Гаске беше сигурен против Де Гриф
0

Ферер победи по маратонски натпревар, Гаске беше сигурен против Де Гриф

May 29th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Шпанскиот тенисер Ферер се пласираше во второто коло на Ролан Гарос одкако во маратонски меч го совлада Доналд Јанг со 3:2...
Надал сигурен против Паире
0

Надал сигурен против Паире

May 29th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Надал лесно оствари пласман во второто коло на Роланд Гарос.Шпaнецот со 3:0,по сетови 6:1 6:4 6:1 го победи французинот Надал...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди