Тенис

Феноменален натпревар на стартот на АО – Лина Ѓорческа ја „скрши“ Викери во 1-то коло!
0

Феноменален натпревар на стартот на АО – Лина Ѓорческа ја „скрши“ Викери во 1-то коло!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Најдобрата македонска тенисерка денес беше подобра од Саша Викери во квалификациите на АО во 1-то коло со 2:1 во сетови,...
АТП Сиднеј: Тим со маки до победа против Елиас!
0

АТП Сиднеј: Тим со маки до победа против Елиас!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Доминик Тим со многу маки избори пласман во ¼-финале во Сиднеј. Првиот носител на турнирот во последниот натпревар од...
Започнуваат квалификациите за Австралијан Опен: Лина Ѓорческа во 1-то коло против Викери!
0

Започнуваат квалификациите за Австралијан Опен: Лина Ѓорческа во 1-то коло против Викери!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра против Саша Викери во 1-то коло од квалификациите на Австралијан Опен во...
ВТА Сиднеј: Возниацки елиминирана, Конта лесно до ½-финале!
0

ВТА Сиднеј: Возниацки елиминирана, Конта лесно до ½-финале!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес беа одиграни 4 натпревари на ВТА турнирот во Сиднеј од ¼-финалето. Во првиот натпревар кој се одигра, Стрицова беше...
ВТА Хобарт: Бертенс се пласираше во ¼-финале
0

ВТА Хобарт: Бертенс се пласираше во ¼-финале

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес беа одиграни 4 натпревари на ВТА турнирот во Хобарт. Бертенс денес немаше тешка работа против Воскобоева, па успеа да ја...
АТП Сиднеј: Колшрајбер и Троицки во ¼-финале
0

АТП Сиднеј: Колшрајбер и Троицки во ¼-финале

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес беа одиграни натпреварите од 1/8-финале на АТП турнирот во Сиднеј. Колшрајбер беше подобар од Томпсон со 2:0 во сетови,...
АТП Оукленд: Крај за Ферер, Иснер стигна до победа!
0

АТП Оукленд: Крај за Ферер, Иснер стигна до победа!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Робин Хаасе направи изненадување во 1/8-финалето на АТП турнирот во Оукленд. 58-от играч во светот го победи Давид Ферер со 2:6, 6:4...
Одлични вести за сите навивачи: Шарапова откри на кој турнир ќе се врати по суспензијата!
0

Одлични вести за сите навивачи: Шарапова откри на кој турнир ќе се врати по суспензијата!

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Марија Шарапова објави дека ќе се врати на теренот во Штутгарт, на турнир кој го спонзорира „Порше“. „Се враќам на турнирот...
„Мареј може да ги освои Мелбурн и Ролан Гарос оваа година“
0

„Мареј може да ги освои Мелбурн и Ролан Гарос оваа година“

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Освојувачот на Вимблдон од 1987 година, Пет Кеш смета дека Енди Мареј некое време ќе остане на првото место. „Тешко е да не...
„Не е лесно да се биде на врвот и да се остане скромен“
0

„Не е лесно да се биде на врвот и да се остане скромен“

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Федерер вели дека му било мило што своите најголеми успеси ги постигнал кога бил созреан. Како млад тенисер Швајцарецот...