Тенис

АТП Оукленд: Багдатис без поголеми проблеми до победа!
0

АТП Оукленд: Багдатис без поголеми проблеми до победа!

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес беа одиграни 6 натпревари на АТП турнирот во Оукленд. Маркус Багдатис имаше лесна победа против Манарино во 2 сетови,...
ВТА Хобарт: Никулеску и Фет лесно до победи!
0

ВТА Хобарт: Никулеску и Фет лесно до победи!

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес беа одиграни 4 натпревари на ВТА турнирот во Хобарт. Никулеску стигна до лесна победа против Флипкенс со 2:0 во сетови,...
ВТА Сиднеј: Крај за Кербер, Возњацки сигурна!
0

ВТА Сиднеј: Крај за Кербер, Возњацки сигурна!

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Утрово беа одиграни 7 натпревари на ВТА турнирот во Сиднеј. Каролина Возњацки победи над Путинтсева со 2:0 во сетови. Во првиот...
АТП Сиднеј: Зверев подобар од Алмагро!
0

АТП Сиднеј: Зверев подобар од Алмагро!

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Утрово беа одиграни 6 натпревари од 1-то коло на АТП турнирот во Сиднеј. Најинтересен беше натпреварот помеѓу Зверев и Николас...
Сигурно нема да прогледаат низ прсти – АТП го казни Ѓоковиќ!
0

Сигурно нема да прогледаат низ прсти – АТП го казни Ѓоковиќ!

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во финалето на турнирот во Доха беше многу нервозен, а во еден момент го скрши рекетот и...
ВТА Сиднеј: Цибулкова и Конта сигурни во 1-во коло
0

ВТА Сиднеј: Цибулкова и Конта сигурни во 1-во коло

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Возбудувања немаше многу во натпреварите во 1-то коло во Сиднеј. Третата и 6-та носителка Цибулкова и Конта изборија второ...
ВТА Хобарт: Бертенс и Младеновиќ сигурни во 1-то коло
0

ВТА Хобарт: Бертенс и Младеновиќ сигурни во 1-то коло

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
ВТА турнирот во Хобарт уште во првото коло донесе интересни резултати. Младеновиќ лесно ја победи Мертенс со 6:1 и 6:2, па ја...
АТП Сиднеј: Бартон го шокираше Едмунд!
0

АТП Сиднеј: Бартон го шокираше Едмунд!

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Австралискиот тенисер Матју Бартон направи големо изненадување на турнирот во Сиднеј. Тој во 1-то коло ја елиминираше...
АТП Оукленд: Без изненадувања во 1/16-финале
0

АТП Оукленд: Без изненадувања во 1/16-финале

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Првото коло од АТП турнирот во Оукленд не донесе изненадувања. Фаворитите поминаа понатаму, е единствено мало изненадување...
Нема големи промени на АТП листата: Енди Мареј прв, Ѓоковиќ втор!
0

Нема големи промени на АТП листата: Енди Мареј прв, Ѓоковиќ втор!

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Енди Мареј и понатаму е прв тенисер. Иако беше поразен од Ѓоковиќ во финалето во Доха, Мареј остана на првото место со 12.560...