Uncategorized

Ѓоковиќ заради повреда на десната рака го предаде мечот.
0

Ѓоковиќ заради повреда на десната рака го предаде мечот.

July 12th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Србинот денес против Томас Бердих во 1/4 финалето го предаде мечот заради повреда на раката на десниот лакт. Првиот сет го...
Каков ден на Вимблдон: Мареј и Џоковиќ испаднаа, отворен пат за Федерер
0

Каков ден на Вимблдон: Мареј и Џоковиќ испаднаа, отворен пат за Федерер

July 12th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Само Роџер Федерер остана да ја брани честа од „големата четврока“ на тенискиот турнир Вимблдон, тој го збриша Милош...
Ѓоковиќ се враќа на првото место ако го освои Вимболдон.
0

Ѓоковиќ се враќа на првото место ако го освои Вимболдон.

July 12th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Спрскиот тенисер Новак кој беше на 1 место во АТП листата би можел да се врати на таа позиција. Со испаѓањето на Енди...
Димитров : Разочаран сум од резултатот
0

Димитров : Разочаран сум од резултатот

July 12th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Бугарскиот тенисер Григор Димитров е елеминиран во осминафинлето во Вимболдон од Федерер. Иако изигра одлично на...
Квери го симна Мареј од тронот на Вимблдон
0

Квери го симна Мареј од тронот на Вимблдон

July 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Американскиот тенисер Сем Квери славеше против актуелниот шампион на Вимблдон, Британецот Енди Мареј со 3:2 по сетови....
Новак Ѓоковиќ сигурно чекори кон финалето: Во три сета поразен Манарино
0

Новак Ѓоковиќ сигурно чекори кон финалето: Во три сета поразен Манарино

July 11th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Се враќаат славните денови. Се изгледа перфектно за некогашниот најдобар тенисер на светот кој денеска без...
Надал го помести мечот на Ѓоковиќ
0

Надал го помести мечот на Ѓоковиќ

July 11th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Рекетот број два на светската АТП листа, србинот Новак Ѓоковиќ, вчера не го одигра својот меч во осмина финалето на...
После пет часовна борба, Надал загуби од Милер
0

После пет часовна борба, Надал загуби од Милер

July 10th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Шпанскиот тениски ас, Рафаел Надал, денеска во еден исцрпувачки натпревар кој траеше пет часа, против...
Мареј и Федерер со сигурни победи за четвртфинале
0

Мареј и Федерер со сигурни победи за четвртфинале

July 10th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Енди Мареј се пласираше во четврт-финалето на Вимблдон по убедливата победа над Беноа Пер. Шкотланѓанецот со убедливи 3:0...
Федеред ако жена ми сака,ке ја завршам кариерата
0

Федеред ако жена ми сака,ке ја завршам кариерата

July 9th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Роџер Федерер е еден од најдобрите тенисери во светот Но тој ретко зборува за својата сопруга Мирка.Но на последното...