Тенис

Томислав Јотовски како експресен воз – Македонија израмни против Луксембург
0

Томислав Јотовски како експресен воз – Македонија израмни против Луксембург

April 8th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот тениски репрезентативец, Томислав Јотовски го победи Кристоф Тол од Луксембург во натпревар од Дејвис...
Димитар Грабул загуби од Настаси – Луксембург води против Македонија
0

Димитар Грабул загуби од Настаси – Луксембург води против Македонија

April 8th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот репрезентативен тенисер, Димитар Грабул загуби од Уго Настаси на Дејвис купот со 0:2 во сетови. Во првиот сет...
ВТА Чарлстон – Остапенко ја изненади Возњацки!
0

ВТА Чарлстон – Остапенко ја изненади Возњацки!

April 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Јелена Остапенко беше брилијантна минатата ноќ и напраив големо изненадување, откако ја победи Возњацки во ¼-финалето на...
ВТА Монтереј – Кербер рутински се пласираше во ½-финале!
0

ВТА Монтереј – Кербер рутински се пласираше во ½-финале!

April 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Анџелика Кербер се пласираше во ½-финале на турнирот во Монтереј. Таа утрово успеа да ја победи Вотсон со 2:0 во сетови,...
ВТА Монтереј – Кербер беше сигурна, крај за Векиќ!
0

ВТА Монтереј – Кербер беше сигурна, крај за Векиќ!

April 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Првата тенисерка во светот, Кербер лесно излезе на крај со Минела во 1/8-финале. Германката цела работа ја заврши за помалку...
ВТА Чарлстон – Возњацки преку Родионова стигна до ¼-финале!
0

ВТА Чарлстон – Возњацки преку Родионова стигна до ¼-финале!

April 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Каролина Возњацки се пласираше во ¼-финале на турнирот во Чарлстон. Таа во 1/8-финале ја победи Родионова со 2:0, односно 6:3 и...
ВТА Чарлстон – Возњацки се пласираше во 1/8-финале!
0

ВТА Чарлстон – Возњацки се пласираше во 1/8-финале!

April 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Каролина Возњацки се пласираше во 1/8-финале во Чарлстон, откако ја победи Бек со 2:0 во сетови, односно 7:5 и 6:1. Таа одлично...
Серена го пропушта Рим!
0

Серена го пропушта Рим!

April 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Американката Серена Вилијамс не се пријави за турнирот во Рим. Таа нема да биде во можност да го брани трофејот кој го...
ВТА Монтереј – Павличенкова беше сигурна против Ен!
0

ВТА Монтереј – Павличенкова беше сигурна против Ен!

April 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ се одиграа 3 натпревари на турнирот во Мексико. Во последниот натпревар кој се играше минатата ноќ...
Киригос со тешко срце го продава автомобилот!
0

Киригос со тешко срце го продава автомобилот!

April 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Ник Киригос се одлучи за продажба на автомобилот. Киригос е неверојатен и покрај тоа што е добар тенисер тој навистина е...