Тенис

АТП листа – Новак ја намали разликата, Надал скокна пред Федерер!
0

АТП листа – Новак ја намали разликата, Надал скокна пред Федерер!

May 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Енди Мареј е сеуште прв, но Ѓоковиќ ја намали разликата во однос со него. Мареј е лидер со 10.360 поени додека Ѓоковиќ ја...
ВТА листа – Кербер е повторно на врвот!
0

ВТА листа – Кербер е повторно на врвот!

May 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Германката Кербер повторно е прва на ВТА листата, откако лидерската позиција ја превзема од Вилијамс која не се...
Лина Ѓорческа повторно напредуваше – Овој пат стигна до својот најдобар пласман на ВТА!
0

Лина Ѓорческа повторно напредуваше – Овој пат стигна до својот најдобар пласман на ВТА!

May 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Лина Ѓорческа беше поразена во ½-финалето во Рим, но и покрај тој пораз таа напредуваше на ВТА листата и сега се наоѓа на 180...
Тим немоќен против кралот на земјата – Рафаел Надал го освои и Мадрид
0

Тим немоќен против кралот на земјата – Рафаел Надал го освои и Мадрид

May 14th, 2017 | by stefan
Share Рафаел Надал во финалето на АТП турнирот во Мадрид го победи Доминик Тим во два сета, 0:2. Австриецот во третиот гем го...
„Рафа е неверојатен, но ќе видиме што ќе се случи“
0

„Рафа е неверојатен, но ќе видиме што ќе се случи“

May 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Доминик Тим ќе се бори за трофејот на Мастерс турнирот во Мадрид. Тим го очекува тежок натпревар, затоа што од другата...
„Титулата ми е за самодоверба!“
0

„Титулата ми е за самодоверба!“

May 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Симона Халеп ја одбрани титулата во Мадрид, откако ја победи Младеновиќ од Франција. Халеп победи со 2:1 во сетови со 7:5, 6:7 и...
Надал немилосрден – Кралот на земјата му одржа лекција на Ѓоковиќ и се пласира во финалето во Мадрид
0

Надал немилосрден – Кралот на земјата му одржа лекција на Ѓоковиќ и се пласира во финалето во Мадрид

May 13th, 2017 | by stefan
Share Рафаел Надал во 1/2 финалето на АТП турнирот во Мадрид го победи Новак Ѓоковиќ со 2:0 во сетови. Во воведниот гем од првиот...
„Агаси би бил совршен избор за Ѓоковиќ“
0

„Агаси би бил совршен избор за Ѓоковиќ“

May 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот тенисер Руседски смета дека Агаси би бил совршен избор за Ѓоковиќ. Вториот тенисер во светот бара нов тренер....
Судар на гигантите – Ѓоковиќ и Надал по 50-ти пат на мрежата
0

Судар на гигантите – Ѓоковиќ и Надал по 50-ти пат на мрежата

May 13th, 2017 | by stefan
Share Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал по 50-ти пат ќе ги одмерат силите. Тие двајца ќе играат во полуфиналето во Мадрид. Ѓоковиќ кој...
Младеновиќ ја елиминира Кузњецова и се пласира во финале
0

Младеновиќ ја елиминира Кузњецова и се пласира во финале

May 12th, 2017 | by stefan
Share Кристина Младеновиќ во 1/2 финалето на ВТА турнирот во Мадрид ја победи Светлана Кузњецова со 0:2 во сетови. На почетокот на...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди