Тенис

АО: Зверев и Паире се пласираа во 3-то коло – Тим подобар во 4 сетови од Томпсон
0

АО: Зверев и Паире се пласираа во 3-то коло – Тим подобар во 4 сетови од Томпсон

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Се одиграа уште 3 натпревари на програмата на АО денес. Натпреварот помеѓу Тим и Томпсон не понуди големи возбудувања, затоа...
Матс Виландер – И тенисерите се луѓе
0

Матс Виландер – И тенисерите се луѓе

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Матс Виландер не е изненаден со елиминацијата на Новак Ѓоковиќ во 2-то коло од АО. Ѓоковиќ беше шокиран од 117 играч, Денис...
Борис Бекер – Шокиран сум, Новак играше премногу дефанзивно!
0

Борис Бекер – Шокиран сум, Новак играше премногу дефанзивно!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер изјави дека е шокиран со елиминацијата на неговиот поранешен играч од Денис...
АО: Заврши женскиот дел за денес – Вилијамс подобра од Сафарова
0

АО: Заврши женскиот дел за денес – Вилијамс подобра од Сафарова

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Последниот натпревар кој се играше денес на АО беше помеѓу Сафарова и Серена Вилијамс. 2-та носителка на турнирот, а воедно и...
АО: Шок за Радванска – Гаврилова сигурно стигна до 3-то коло!
0

АО: Шок за Радванска – Гаврилова сигурно стигна до 3-то коло!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес се одиграа уште 4 натпревари на АО во Мелбурн. Во еден од тие натпревари Башински успеа да ја победи Ковиниќ со 2:0 во...
Новак Ѓоковиќ – Не му можев ништо на Истомин
0

Новак Ѓоковиќ – Не му можев ништо на Истомин

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Новак Ѓоковиќ беше шокантно поразен во 2-то коло на Австралијан Опен од Денис Истомин со 3:2 во сетови. Одличниот Истомин успеа...
АО: Плишкова и Возњацки сигурни – Крај за Осака во Мелбурн!
0

АО: Плишкова и Возњацки сигурни – Крај за Осака во Мелбурн!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
2-то коло на Австралијан Опен донесе многу возбудувања на тениските терени. Каролина Плишкова беше сигурна против Ана...
АО: Гаске и Раониќ без проблеми се пласираа во 3-то коло!
0

АО: Гаске и Раониќ без проблеми се пласираа во 3-то коло!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Натпреватите од програмата во АО немаа некои поголеми изненадувања, освен елиминацијата на Новак Ѓоковиќ. Ноќта ја отвори...
AO: Шок во Мелбурн – Крај за Новак Ѓоковиќ!
0

AO: Шок во Мелбурн – Крај за Новак Ѓоковиќ!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е поразен во 2-то коло на Австралијан Опен. Вториот играч во светот е шокантно поразен од Денис...
Роџер Федерер – Не би воведувал тај-брејк во 5-от сет
0

Роџер Федерер – Не би воведувал тај-брејк во 5-от сет

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Рекордерот по број на Грен Слем титули и недели поминати на првото место на АТП листата, Роџер Федерер беше задоволен по...