Тенис

АТП листа – Ѓоковиќ му се приближи на Мареј!
0

АТП листа – Ѓоковиќ му се приближи на Мареј!

April 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ѓоковиќ ја намали разликата зад Мареј на најновата листа на АТП. Тие двајца имаат помалку бодови од денес, па Мареј е лидер...
Нема промена во топ 3 – Федерер и Надал напредуваа по 2 места!
0

Нема промена во топ 3 – Федерер и Надал напредуваа по 2 места!

April 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share На најновата АТП листа дојде до неколку поместувања во првите 10 на светот. Првото место го држи Мареј, а го следи Ѓоковиќ...
АТП трка – Надал и Федерер се на врвот, Ѓоковиќ дури 22-ро место, Мареј на 12-то место!
0

АТП трка – Надал и Федерер се на врвот, Ѓоковиќ дури 22-ро место, Мареј на 12-то место!

April 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кога се гледаат само резултатите од оваа година, Ѓоковиќ е на 22-то место. Моментално е на 18-то место, но го очекува...
АТП листа – Мареј се повеќе се одалечува од Ѓоковиќ!
0

АТП листа – Мареј се повеќе се одалечува од Ѓоковиќ!

March 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Англискиот тенисер Енди Мареј ја зголеми предноста на лидерското место и сега има 2.215 бодови повеќе од Ѓоковиќ. Мареј во...
АТП Акапулко – Квери му ја „украде“ титулата на Надал!
0

АТП Акапулко – Квери му ја „украде“ титулата на Надал!

March 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Американскиот тенисер, Сем Квери го освои турнирот во Акапулко. 40-от играч на АТП листата во финалето го изненади Надал, па...
АТП Дубаи – Мареј е шампион!
0

АТП Дубаи – Мареј е шампион!

March 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра финалето на турнирот во Дубаи помеѓу Мареј и Вердаско. Натпреварот започна многу лошо за Мареј кој го...
АТП Акапулко – Надал и Квери ќе се борат за титулата!
0

АТП Акапулко – Надал и Квери ќе се борат за титулата!

March 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во финалето на турнирот во Акапулко ќе играат Надал и Квери. Надал во првиот натпревар од ½-финалето успеа да го победи...
АТП Дубаи – Мареј успешно стигна до финале!
0

АТП Дубаи – Мареј успешно стигна до финале!

March 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Енди Мареј се пласираше во финалето ан АТП турнирот во Дубаи по победата против Лукас со 2:0 во сетови. Првиот сет помина со...
АТП Акапулко – Сензација во Мексико, Кирјос го исфрли Ѓоковиќ!
0

АТП Акапулко – Сензација во Мексико, Кирјос го исфрли Ѓоковиќ!

March 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ник Кирјос направи голема сензација во Акапулко. 17-от играч на АТП листата го победи Новак Ѓоковиќ со 2:0 во сетови, односно...
АТП Акапулко – Новак преку Дел Потро се пласираше во ¼-финале!
0

АТП Акапулко – Новак преку Дел Потро се пласираше во ¼-финале!

March 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во ¼-финале на турнирот во Акапулко откако го победи 32-от играч во светот Дел...