Останато

Мејведер го замолчи МекГрегор со нокаут во 10-та рунда
0

Мејведер го замолчи МекГрегор со нокаут во 10-та рунда

August 27th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Боксерскиот ринг останува неосвоива тврдина за секој противник кој влегува во борба против Флојд Мејведер!...
Мејведер ќе инкасира 100 милиони, МекГрегор 30 во супер-борбата која не очекува
0

Мејведер ќе инкасира 100 милиони, МекГрегор 30 во супер-борбата која не очекува

August 26th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   “Битката на парите” е добар наслов за борбата помеѓу Мејведер и МекГрегор која треба да се одржи денеска.  ...
МекГрегор: “Флојд изгледа дебело и надвор од форма” (ВИДЕО)
0

МекГрегор: “Флојд изгледа дебело и надвор од форма” (ВИДЕО)

August 26th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Вчера доцна вечерта се одржи мерењето на Конор МекГрегор и Флојд Мејведер пред борбата која е закажана за денес....
Флојд Мејведер се пофали со своите часовници вредни 2 милиони долари!
0

Флојд Мејведер се пофали со своите часовници вредни 2 милиони долари!

August 26th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Швајцарската марка на часовници HUBLOT ќе биде главниот спонзор на Флојд Мејведер во денешната борба помеѓу...
Мејведер вети дека ќе го нокаутира МекГрегор
0

Мејведер вети дека ќе го нокаутира МекГрегор

August 24th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Флојд Мејведер, најдобриот дефанзивен боксер во историјата на спортот, гарантираше дека дуелот против МекГрегор во...
ВИДЕО: Новиот трејлер за борбата помеѓу Мекгрегор и Мејведер
0

ВИДЕО: Новиот трејлер за борбата помеѓу Мекгрегор и Мејведер

August 20th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Познатиот американски рок бенд The Killers ја посвети својата нова песна “I’m the man” на претстојната борба помеѓу...
Леброн, Анџелина Џоли и Дрејк помеѓу ѕвездите кои ќе присуствуваат на мечот помеѓу Мекгрегор и Мејведер
0

Леброн, Анџелина Џоли и Дрејк помеѓу ѕвездите кои ќе присуствуваат на мечот помеѓу Мекгрегор и Мејведер

August 19th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Вечерта на борбата помеѓу Флојд Мејведер и Конор Мекгрегор ќе биде вечер полна со ѕвезди.   Според америчкиот TMZ Sports,...
Се пензионираше големиот Владимир Кличко
0

Се пензионираше големиот Владимир Кличко

August 3rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Еден од најдобрите боксери на сите времиња, Владимир Кличко на општо изненадување на сите се повлече од професионалното...
„Никој досега не му го направи тоа на Кличко!“
0

„Никој досега не му го направи тоа на Кличко!“

May 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Легендарниот боксер Тајсон имаше пофални зборови за Џошуа кој во спектакуларна борба одржана минатата сабота го...
Хрн го најави датумот на натпреварот помеѓу Џошуа и Фјури!
0

Хрн го најави датумот на натпреварот помеѓу Џошуа и Фјури!

May 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еди Хрн го најави натпреварот на Џошуа и Фјури. Џошуа, кој го победи Кличко во минатиот натпревар, е подготвен за дуел со...