Тенис

ВТА листа – Без промени во топ 10, Кербер останува на врвот!
0

ВТА листа – Без промени во топ 10, Кербер останува на врвот!

April 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кербер и понатаму е прва тенисерка во светот. На прво место е Кербер со 7335 поени додека Вилијамс е втора со 7010 бодови....
ВТА – Без поголеми промени, Кербер останува на врвот!
0

ВТА – Без поголеми промени, Кербер останува на врвот!

April 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во врвот немаше поголеми промени, освен што Киз ја замени Вилијамс на 10-то место. Прва тенисерка на ВТА листата и понатаму...
ВТА Монтереј – Кербер лошо започна, па се врати во игра, но на крајот Павличенкова стигна до трофејот!
0

ВТА Монтереј – Кербер лошо започна, па се врати во игра, но на крајот Павличенкова стигна до трофејот!

April 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот помеѓу Кербер и Павличенкова во финалето во Мексико. Натпреварот започна израмнето, а првата...
ВТА Чарлстон – Касаткина ја декласираше Остапенко и стигна до трофејот!
0

ВТА Чарлстон – Касаткина ја декласираше Остапенко и стигна до трофејот!

April 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра финалето на турнирот во САД помеѓу Остапенко и Касаткина. Ostapenko will serve to begin @VolvoCarOpen Final vs @DKasatkina!...
ВТА Монтереј – Павличенкова и Кербер ќе играат во финале!
0

ВТА Монтереј – Павличенкова и Кербер ќе играат во финале!

April 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во финалето на турнирот во Мексико ќе гледаме дуел помеѓу Павличенкова и Кербер. Русинката беше подобра од Гарсија со 2:0...
ВТА Чарлстон – Остапенко ја изненади Возњацки!
0

ВТА Чарлстон – Остапенко ја изненади Возњацки!

April 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Јелена Остапенко беше брилијантна минатата ноќ и напраив големо изненадување, откако ја победи Возњацки во ¼-финалето на...
ВТА Монтереј – Кербер рутински се пласираше во ½-финале!
0

ВТА Монтереј – Кербер рутински се пласираше во ½-финале!

April 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Анџелика Кербер се пласираше во ½-финале на турнирот во Монтереј. Таа утрово успеа да ја победи Вотсон со 2:0 во сетови,...
ВТА Монтереј – Кербер беше сигурна, крај за Векиќ!
0

ВТА Монтереј – Кербер беше сигурна, крај за Векиќ!

April 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Првата тенисерка во светот, Кербер лесно излезе на крај со Минела во 1/8-финале. Германката цела работа ја заврши за помалку...
ВТА Чарлстон – Возњацки преку Родионова стигна до ¼-финале!
0

ВТА Чарлстон – Возњацки преку Родионова стигна до ¼-финале!

April 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Каролина Возњацки се пласираше во ¼-финале на турнирот во Чарлстон. Таа во 1/8-финале ја победи Родионова со 2:0, односно 6:3 и...
ВТА Монтереј – Павличенкова беше сигурна против Ен!
0

ВТА Монтереј – Павличенкова беше сигурна против Ен!

April 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ се одиграа 3 натпревари на турнирот во Мексико. Во последниот натпревар кој се играше минатата ноќ...