Вести

Мончи веќе го договори првото засилување на Рома?
0

Мончи веќе го договори првото засилување на Рома?

April 24th, 2017 | by pance
Share Рома неодамна потврди дека од ова лето нов спортски директор ка клубот ќе биде Мончи кој во претходните години ја...
Заврши приказната во Париз – По една сезона заминува од ПСЖ?
0

Заврши приказната во Париз – По една сезона заминува од ПСЖ?

March 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Послкиот играч Криховјак минатото лето имаше многу понуди, а најмногу се шпекулираше дека ќе замине во Арсенал. Сепак, тој...
Не е само Хесе промашување на ПСЖ – Го платија 35 милиони евра, а го продаваат после шест месеци
0

Не е само Хесе промашување на ПСЖ – Го платија 35 милиони евра, а го продаваат после шест месеци

January 11th, 2017 | by stefan
Share ПСЖ ова лето не се прослави со изборот на засилувања. Унаи Емери го презеде ПСЖ, остана без Златан Ибрахимовиќ, а како...