Англија

Давид Силва баш го сака ФА купот!
0

Давид Силва баш го сака ФА купот!

March 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Сити гостува кај Мидилзбро во 1/4 финалето од ФА купот, а води од 2рата минута со голот на Силва. Интересно е што Давид Силва...
Кинезите со нов удар за европскиот фудбал – Пелегрини добива 80 милиони!
0

Кинезите со нов удар за европскиот фудбал – Пелегрини добива 80 милиони!

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мануел Пелегрини кој е моментално тренер на Хебеи Фортуна има намера да донесе 2 големи засилувања. Познато е дека...
„Не ми е гајле за освојување на трофеи“
0

„Не ми е гајле за освојување на трофеи“

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шпанскиот играч Давид Силва изјави дека не се замара со освојување на трофеи со Манчестер СИти. Силва настапува во клубот...
„Сусо е подобар од Давид Силва!“
0

„Сусо е подобар од Давид Силва!“

January 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Агентот и таткото на фудбалерот на Милан, Ферандез смета дека неговиот син Сусо е подобар од ѕвездата на Сити, Давид Силва....
„Бод во дербито не доаѓа во предвид“
0

„Бод во дербито не доаѓа во предвид“

September 7th, 2016 | by pance
Share Играчот за врска на Манчестер Сити Давид Силва тврди дека нема да биде задоволен со бод во дербито против Манчестер...
Сколс именуваше тројца најдобри играчи во Премиер лигата!
0

Сколс именуваше тројца најдобри играчи во Премиер лигата!

September 6th, 2016 | by pance
Share Полс Сколс избра три најдобри играчи во англиската Премиер лига, и тоа сите три од таборот на градскиот ривал Манчестер...