Тенис

АО: Цонга со пресврт до победа против Еванс!
0

АО: Цонга со пресврт до победа против Еванс!

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Жо-Вилфрид Цонга победи по пресврт против Даниел Еванс со 6:7, 6:2, 6:4 и 6:4 и така се пласираше во ¼-финале на Австралијан Опен....
АТП Сиднеј: Тим со маки до победа против Елиас!
0

АТП Сиднеј: Тим со маки до победа против Елиас!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Доминик Тим со многу маки избори пласман во ¼-финале во Сиднеј. Првиот носител на турнирот во последниот натпревар од...