Вести

Казнс казнет затоа што не може да молчи!
0

Казнс казнет затоа што не може да молчи!

March 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Новата ѕвезда на Њу Орлеанс, ДеМаркус Казнс е казнет од страна на НБА лигата. Тој во средината на февруари беше трејдуван...
Ниту Казнс не можеше да им помогне на Њу Орлеанс!
0

Ниту Казнс не можеше да им помогне на Њу Орлеанс!

February 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share ДеМаркус дебитираше за Њу Орлеанс против Хјустон, но тие беа поразени со 129:99. Хјустон беше доминантен во натпреварот....
Емотивниот Казнс во солзи се прости од Сакраменто
0

Емотивниот Казнс во солзи се прости од Сакраменто

February 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Една од најдоминантните ѕвезди во кошарката, ДеМаркус Казнс тешко се соочи со одлуката да замине од Сакраменто. Тој се...
Спектакуларен трејд – Казнс се сели во Њу Орлеанс!
0

Спектакуларен трејд – Казнс се сели во Њу Орлеанс!

February 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сакраменто Кингс се договорија со Њу Орлеанс за голем трејд во кој главна ѕвезда ќе биде ДеМаркус Казнс. Одличниот играч...
Казнс останува верен на Сакраменто!
0

Казнс останува верен на Сакраменто!

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еден од најдобрите центари во лигата, ДеМаркус Казнс изјавид дека сака да го продолжи договорот со тимот. „Сакам да...
Казнс пред суспензија поради 16 технички грешки!
0

Казнс пред суспензија поради 16 технички грешки!

February 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарот на Сакраменто, Демаркус Казнс се наоѓа пред суспензија, бидејќи во понеделник во натпреварот со Чикаго стигна...
Вејтерс и Казнс играчи на неделата
0

Вејтерс и Казнс играчи на неделата

February 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дион Вејтерс од Мајами и ДеМаркус Казнс од Сакраменто се прогласени за најдобрите играчи на неделата во НБА. Вејтерс го...
Комедија на НБА начин(ВИДЕО)
0

Комедија на НБА начин(ВИДЕО)

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сакраменто беа поразени од Чикаго со 102:99, но овој натпревар предизвика многу контроверзии. 10 секунди пред крајот на...
Неверојатна сума на пари од Сакраменто: Казнс станува најплатен кошаркар во историјата!
0

Неверојатна сума на пари од Сакраменто: Казнс станува најплатен кошаркар во историјата!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Центарот на Сакраменто, ДеМаркус Казнс ќе добие договор од својот тим кој не се одбива. Казнс е една од најголемите ѕвезди...
„Казнс е најдобар центар во светот“
0

„Казнс е најдобар центар во светот“

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Крилниот центар на Голден Стејт, Дрејмонд Грин нема дилема кој е најдобар центар во НБА лигата. „ДеМаркус Казнс е...