Кошарка

Официјално: Дерик Роуз потпиша за Кливленд
0

Официјално: Дерик Роуз потпиша за Кливленд

July 25th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Плејмејкерот кој беше слободен агент и поранешeн МВП, Дерик Роуз наредната сезона ќе го носи дресот на Кливленд...
Дерик Роуз оди кај „Кралот“ во Кливленд ?
0

Дерик Роуз оди кај „Кралот“ во Кливленд ?

July 20th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Тимот на Кливленд Кавалирс би можел да придодаде уште еден МВП играч во нивниот ростер, во името на Дерик Роуз....
Човек од стакло – Роуз повторно го повреди коленото!
0

Човек од стакло – Роуз повторно го повреди коленото!

April 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарот на Њујорк, Дерик Роуз доживеа нова тешка повреда поради која ја заврши сезоната. Тој го скина менискусот...
Роуз наскоро заминува во Минеаполис?
0

Роуз наскоро заминува во Минеаполис?

February 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Плејмејкерот на Њујорк, Дерик Роуз би можел наскоро да се пресели во Минеаполис. Според медиумите, Минесота ќе се обиде да...
Стигнува помош за Гвардиола – 200 милиони евра и 4 засилувања!
0

Стигнува помош за Гвардиола – 200 милиони евра и 4 засилувања!

February 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Пеп Гвардиола не смее да биде задоволен со игрите на Сити. Гвардиола минатото лето дојде од Баерн, но оваа сезона тие не...
Хендикеп за Њујорк – Ѕвездата ќе паузира една недела
0

Хендикеп за Њујорк – Ѕвездата ќе паузира една недела

January 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Плејмекерот на Њујорк, Дерик Роуз го повреди скочниот зглоб. Го пропушти натпреварот со Атланта во неделата, а се...
„Станува збор за лична работа, никој не е совршен“
0

„Станува збор за лична работа, никој не е совршен“

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дерик Роуз мистериозно исчезна минатата ноќ и не играше против Њу Орлеанс, но по враќањето во Њујорк објасни што се...
Мистерија во НБА: Роуз требаше да биде стартер, но не се појави во салата?
0

Мистерија во НБА: Роуз требаше да биде стартер, но не се појави во салата?

January 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дерик Роуз беше најавен како стартер против Њу Орлеанс, но тој не се појави во салата. Упрвата на Њујорк успеаа да стапат...