Тенис

Рафаел Надал му одржа лекција на Доминик Тим
0

Рафаел Надал му одржа лекција на Доминик Тим

June 9th, 2017 | by Филип Цветковски
Share Шпанскиот тенисер се пласираше во финалето на Роланд Гарос од како го совлада Доминик тим со 3:0 во сетови. Надал беше...
„Ѓоковиќ ќе изгуби ако не биде на 100%“
0

„Ѓоковиќ ќе изгуби ако не биде на 100%“

June 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тим и Ѓоковиќ денес ќе играат во ¼-финале на Ролан Гарос. Тие двајца вчера требаше да играат, но поради лошите временски...
Ролан Гарос – Крај за Чориќ и Карловиќ, Тим и Гофан поминаа понатаму!
0

Ролан Гарос – Крај за Чориќ и Карловиќ, Тим и Гофан поминаа понатаму!

May 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Борна Чориќ се прости од Ролан Гарос, откако беше поразен од Џонсон со 3:1 во сетови. Џонсон беше аутсајдер во овој...
Ролан Гарос – Тим, Димитров и Карловиќ беа сигурни!
0

Ролан Гарос – Тим, Димитров и Карловиќ беа сигурни!

May 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во недела беа одиграни натпреварите од првото коло на Ролан Гарос. Одиграни беа голем број на натпревари, а фаворитите...
Рим – Можеби го победи „Кралот на земјата“, но Тим немаше никакви шанси против Ѓоковиќ!
0

Рим – Можеби го победи „Кралот на земјата“, но Тим немаше никакви шанси против Ѓоковиќ!

May 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес Ѓоковиќ го одигра вториот натпревар, а овој пат во ½-финале против Тим. Доминик Тим направи сензација кога го...
Сензација во Рим – „Кралот на земјата“ беше елиминиран од Тим!
0

Сензација во Рим – „Кралот на земјата“ беше елиминиран од Тим!

May 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Доминик Тим го исфрли Надал од турнирот во Рим откако во ¼-финале го победи со 2:0 во сетови. Надал пред овој натпревар имаше...
Рим – Тим го победи Квереј за ¼-финале!
0

Рим – Тим го победи Квереј за ¼-финале!

May 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возбудлив натпревар одиграа Тим и Квереј, а по голема борба пласман во ¼-финале избори Тим. Тим победи со пресврт со 3:6, 6:3 и...
Тим немоќен против кралот на земјата – Рафаел Надал го освои и Мадрид
0

Тим немоќен против кралот на земјата – Рафаел Надал го освои и Мадрид

May 14th, 2017 | by stefan
Share Рафаел Надал во финалето на АТП турнирот во Мадрид го победи Доминик Тим во два сета, 0:2. Австриецот во третиот гем го...
„Рафа е неверојатен, но ќе видиме што ќе се случи“
0

„Рафа е неверојатен, но ќе видиме што ќе се случи“

May 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Доминик Тим ќе се бори за трофејот на Мастерс турнирот во Мадрид. Тим го очекува тежок натпревар, затоа што од другата...
Тим лесно против Чориќ за полуфинале во Мадрид
0

Тим лесно против Чориќ за полуфинале во Мадрид

May 12th, 2017 | by stefan
Share Доминик Тим во 1/4 финалето на АТП турнирот во Мадрид го совлада Борна Чориќ со 0:2 во сетови. Првиот сет австриецот го доби...