Вести

Шпанците успешни оваа ноќ – Барселона и Реал стигнаа до победи!
0

Шпанците успешни оваа ноќ – Барселона и Реал стигнаа до победи!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во првиот натпревар Реал Мадрид успеа да победи против Олимпијакос со 79:73. Натпреварот започна израмнето, а на...
Милано немоќен против Бамберг, Панатинаикос победи против Басконија!
0

Милано немоќен против Бамберг, Панатинаикос победи против Басконија!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Се одиграа уште 3 натпревари оваа вечер во Евролигата. Во натпреварот во Милано, до победа стигна тимот на Бамберг кој го...
Фенербахче немаше сили, Ефес стигна до важна победа!
0

Фенербахче немаше сили, Ефес стигна до важна победа!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра првиот натпревар од Евролигата, а до победата стигна Ефес со 80:77. Натпреварот започна одлично за Ефес кој...
„Играме за гордост!“
0

„Играме за гордост!“

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Барселона беа поразени од Реал со 85:69 во натпревар од 27-то коло во Евролигата. Само 2 денови подоцна...
Серхио, зошто сакаш да ја уништуваш Барселона? Доминација на Реал, Љуљ погоди од соблекувална со звукот на сирената (ВИДЕО)
0

Серхио, зошто сакаш да ја уништуваш Барселона? Доминација на Реал, Љуљ погоди од соблекувална со звукот на сирената (ВИДЕО)

March 22nd, 2017 | by stefan
Share Овој човек едноставно не знае за доста. Серхио Љуљ е како бик кога ќе ја види црвената боја како на дресовите на Барселона,...
Евролигата го претстави логото на Ф4 во Истанбул
0

Евролигата го претстави логото на Ф4 во Истанбул

March 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Завршниот турнир во Евролигата се одржува во Истанбул, а Евролигата го претстави и официјалното лого. Помалку од 30...
Басконија победи во Германија, Панатинаикос го декласираше Милано!
0

Басконија победи во Германија, Панатинаикос го декласираше Милано!

March 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа уште 2 натпревари во Евролигата. Во првиот натпревар Бамберг беше поразен од Басконија со 96:71....
Макаби стигна до победа во последната ¼-на, Ефес беше поуспешен од Жалгирис!
0

Макаби стигна до победа во последната ¼-на, Ефес беше поуспешен од Жалгирис!

March 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа 2 натпревари од Евролигата. Првиот натпревар се одигра помеѓу Фенербахче и Макаби, а до победа стигна...
Галатасарај беше подобар од Олимпијакос – Басконија во феноменален финиш ја победи ЦСКА
0

Галатасарај беше подобар од Олимпијакос – Басконија во феноменален финиш ја победи ЦСКА

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа уште 2 натпревари во Евролигата. Првиот натпревар се одигра помеѓу Олимпијакос и Галатасарај, а го доби...
Дарушафака ја отпиша Барселона – Жалгирис победи против Казан
0

Дарушафака ја отпиша Барселона – Жалгирис победи против Казан

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа 2 натпревари во Евролигата, Екипата на Дејвид Блат стигна до победа против Барселона во 26-то коло од...