Вести

Олимпијакос беше подобар од Жалгирис – Барселона на колена пред Галатасарај
0

Олимпијакос беше подобар од Жалгирис – Барселона на колена пред Галатасарај

February 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа уште 2 натпревари од Евролигата. Во првиот натпревар играа Олимпијакос и Жалгирис, а победник беше...
Битката во Истанбул заврши – Дарусафак беше подобар од Фенербахче!
0

Битката во Истанбул заврши – Дарусафак беше подобар од Фенербахче!

February 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Првиот натпревар кој се одигра денес од Евролигата донесе големо возбудување. Тимот на Дарусафак успеа на крајот да го...
Вистински кошаркарски уметник – Милош Теодосиќ!
0

Вистински кошаркарски уметник – Милош Теодосиќ!

February 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Феноменалниот Милош Теодосиќ на денешниот натпревар против Црвена Звезда уште еднаш покажа каков мајстор е навистина. Во...
Барселона го ангажираше Хавиер Мунфорд
0

Барселона го ангажираше Хавиер Мунфорд

February 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Барселона по секоја цена сака да избори пласман во топ 8 во Евролига. Барселона во моментов е во лоша серија и по...
Заврши серијата на Црвена Звезда – Ефес ги прегази „црвено-белите“ во Србија!
0

Заврши серијата на Црвена Звезда – Ефес ги прегази „црвено-белите“ во Србија!

February 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес заврши и последниот натпревар од програмата во Евролигата. Се играше големото дерби помеѓу Црвена Звезда и Анадолу...
Одличен натпревар во Басконија – Реал Мадрид подобар од домаќинот!
0

Одличен натпревар во Басконија – Реал Мадрид подобар од домаќинот!

February 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот во Евролигата помеѓу Басконија и Реал Мадрид, а подобар беше тимот од Мадрид. Натпреварот...
Одличен натпревар во Италија – Милано стигна до победата по голем пресврт!
0

Одличен натпревар во Италија – Милано стигна до победата по голем пресврт!

February 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра уште еден натпревар од програмата на Евролигата помеѓу Милано и Дарусафак. Тимот на Милано лошо го...
Германците успешни на домашен терен – Бамберг го победи Макаби
0

Германците успешни на домашен терен – Бамберг го победи Макаби

February 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпревар од Евролигата во кој се соочија Бамберг и Макаби Тел Авив. Тимот од Израел многу подобро го...
Фенербахче подобар во дербито против ЦСКА Москва – Девет поени на Перо Антиќ во големата победа
0

Фенербахче подобар во дербито против ЦСКА Москва – Девет поени на Перо Антиќ во големата победа

February 2nd, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Фенербахче победија на домашен паркет против ЦСКА Москва во натпревар од 21-во коло во Евролигата, 77:71. ЦСКА...
Олимпијакос без поголеми проблеми до победа против Бамберг
0

Олимпијакос без поголеми проблеми до победа против Бамберг

January 27th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра уште еден натпревар од Евролигата, а Олимпијакос успеа да го победи Бамберг со 83:77. Натпреварот го отвори...