Вести

Јувентус тргнува во мисија „Шпанска тројка“: Во игра преку 100 милиони евра!
0

Јувентус тргнува во мисија „Шпанска тројка“: Во игра преку 100 милиони евра!

March 30th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Старата дама испрати скаути да следат тројца репрезентативци на Црвената фурија. Прво тренер, а тогаш – засилувања. Тоа е...
Јуве го доведува „најбрзиот Шпанец“!?
0

Јуве го доведува „најбрзиот Шпанец“!?

March 9th, 2017 | by pance
Share Според информациите кои доаѓаат од Пиринејскиот полуостров, Бјанконерите во ова лето може да добијат големо засилување...
Реални мети на Ливерпул – Кој од овие напаѓачи ќе завршат на „Енфилд“?
0

Реални мети на Ливерпул – Кој од овие напаѓачи ќе завршат на „Енфилд“?

March 1st, 2017 | by pance
Share Медиумите во Ливерпул се занимаваат со потенцијални засилувања на позиција напаѓач, поради тоа што е извесно дека на...
„Барса е последен тим кој треба да се жали на судењето“
0

„Барса е последен тим кој треба да се жали на судењето“

January 11th, 2017 | by pance
Share Фудбалерот на Атлетик Билбао Инаки Вилијамс (22) смета дека Барселона нема право да се жали на судењето. Атлетик и Барса...