Тенис

Мајами Опен – Возњацки ја „прегази“ Лепченко!
0

Мајами Опен – Возњацки ја „прегази“ Лепченко!

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вечерва се одиграа уште неколку натпревари, а една од носителките на турнирот, Каролина Возњацки успеа да стигне до...
Индијан Велс – Младеновиќ со пресврт подобра од Возњацки!
0

Индијан Велс – Младеновиќ со пресврт подобра од Возњацки!

March 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот во ¼-финалето помеѓу Возњацки и Младеновиќ. Возњацки одлично го започна натпреварот и...
Индијан Велс – Пенг ја исфрли Радванска, Возњацки ќе игра против Киз
0

Индијан Велс – Пенг ја исфрли Радванска, Возњацки ќе игра против Киз

March 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шуаи Пенг направи големо изненадување и во 3-то коло во Индијан Велс ја победи Радванска со 6:4 и 6:4. Пенг во два сетови...
„Правила се кршат поради Шарапова!“
0

„Правила се кршат поради Шарапова!“

March 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Каролина Возњацки смета дека не е правилно да добие Шарапова „вајлд-карта“ за турнирот за Штутгарт затоа што е...
Индијан Велс – Неверојатна е Кербер, победи на Радванска и Возњацки
0

Индијан Велс – Неверојатна е Кербер, победи на Радванска и Возњацки

March 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Втората тенисерка во светот, Анџелика Кербер без проблеми ја победи Петковиќ со 2:0 во второто коло на Индијан Велс. Кербер...
ВТА Дубаи – Возњацки беше премногу лошa, Свитолина слави титула!
0

ВТА Дубаи – Возњацки беше премногу лошa, Свитолина слави титула!

February 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес беше одиграно финалето на турнирот во Дубаи помеѓу Свитолина и Возњацки. Возбудлив натпревар беше виден во...
ВТА Дубаи – Возњацки и Свитолина ќе се борат за титулата!
0

ВТА Дубаи – Возњацки и Свитолина ќе се борат за титулата!

February 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Данската тенисерка Каролина Возњацки се пласираше во финалето на турнирот во Дубаи со победата против Севастова....
ВТА Дубаи – Возњацки и Кербер „рушат“ се пред себе!
0

ВТА Дубаи – Возњацки и Кербер „рушат“ се пред себе!

February 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Првиот натпревар денес кој се одигра во Дубаи беше помеѓу Севастова и Ванг, а победи Севастова со 2:0 во сетови, односно 6:4 и...
ВТА Дубаи – Радванска се збогуваше од турнирот, Кербер без проблеми против Пуиг!
0

ВТА Дубаи – Радванска се збогуваше од турнирот, Кербер без проблеми против Пуиг!

February 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа натпреварите од 1/8-финалето на турнирот во Дубаи. Првата носителка на турнирот, Анџелика Кербер без...
ВТА Дубаи – Крај за Цибулкова и Плишкова, победи за Возњацки и Кербер!
0

ВТА Дубаи – Крај за Цибулкова и Плишкова, победи за Возњацки и Кербер!

February 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа натпреварите од турнирот во Дубаи. Првиот натпревар на програмата донесе изненадување, откако Цибулкова...