Тенис

Романката е во брилијантна серија – Халеп ја победи Бертенс за финале во Мадрид!
0

Романката е во брилијантна серија – Халеп ја победи Бертенс за финале во Мадрид!

May 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот во женска конкуренција од ½-финале во Мадрид помеѓу Халеп и Бертенс. Тенисерката од Романија...
Рим – Мугуруза и Бертенс се пласираа во ¼-финале!
0

Рим – Мугуруза и Бертенс се пласираа во ¼-финале!

May 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share 7-та тенисерка Мугуруза обезбеди пласман во ¼-финале на турнирот во Рим. Таа денес беше подобра од Џорџес со 2:0 во сетови,...
ВТА Хобарт: Цуренко сигурна, Бертенс испадна!
0

ВТА Хобарт: Цуренко сигурна, Бертенс испадна!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share ¼-финалето на ВТА турнирот во Хобарт донесе и вистински тенис за сите љубители. Хрватската тенисерка Јана Фет беше...
ВТА Хобарт: Бертенс се пласираше во ¼-финале
0

ВТА Хобарт: Бертенс се пласираше во ¼-финале

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес беа одиграни 4 натпревари на ВТА турнирот во Хобарт. Бертенс денес немаше тешка работа против Воскобоева, па успеа...
ВТА Хобарт: Бертенс и Младеновиќ сигурни во 1-то коло
0

ВТА Хобарт: Бертенс и Младеновиќ сигурни во 1-то коло

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share ВТА турнирот во Хобарт уште во првото коло донесе интересни резултати. Младеновиќ лесно ја победи Мертенс со 6:1 и 6:2, па ја...