Вести

Лазаров: Дојдов во амбициозен клуб кој постојано напредува
0

Лазаров: Дојдов во амбициозен клуб кој постојано напредува

February 17th, 2017 | by pance
Share Првите импресии за потписот Кирил Лазаров ги искажа за официјалната веб страница на Нант, каде искажа задоволство од...
Кире Лазаров мета на француски гигант!
0

Кире Лазаров мета на француски гигант!

February 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров се наоѓа на мета на Нант. Оваа информација ја потврди...
„Кралот“ на стрелците на Мундијалот се вика КИРИЛ ЛАЗАРОВ
0

„Кралот“ на стрелците на Мундијалот се вика КИРИЛ ЛАЗАРОВ

January 29th, 2017 | by pance
Share Кирил Лазаров е најдобар стрелец на Светското првенство во Франија, откако и по одигрувањето на финалниот натпревар...
Лазаров останува прв стрелец на Мундијалот воочи полуфиналето
0

Лазаров останува прв стрелец на Мундијалот воочи полуфиналето

January 26th, 2017 | by pance
Share Воочи полуфиналните натпревари Кирил Лазаров останува лидер на листата на стрелци на Светското првенство, се намалува...
Лазаров: Многу ни фалеа Миркуловски и Манасков
0

Лазаров: Многу ни фалеа Миркуловски и Манасков

January 22nd, 2017 | by pance
Share Капитенот Кирил Лазаров жали што не бевме комплетни на дуелот на кој бркавме историја и потенцира дека во нашиот...
Катастрофален третман врз Македонија во Франција – Ова ли е добра организација на СП?!
0

Катастрофален третман врз Македонија во Франција – Ова ли е добра организација на СП?!

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Организацијата на СП во Франција е далеку под очекуваното ниво. Голем број репрезентации се незадоволни со условите во...
Нашиот капитен Лазаров убедливо прв на листата на стрелците на Мундијалот
0

Нашиот капитен Лазаров убедливо прв на листата на стрелците на Мундијалот

January 20th, 2017 | by pance
Share Кирил Лазаров со 44 гола е прв на листата на стрелците по завршувањето на групната фаза на Мундијалот. Зад него се наоѓаат...
Лазаров – Можеби овој висок пораз ќе донесе отрезнување
0

Лазаров – Можеби овој висок пораз ќе донесе отрезнување

January 16th, 2017 | by stefan
Share Македонија загуби во натпревар од третото коло на СП во Франција од Словенија. Кирил Лазаров беше најефикасен со 9...
no-cover
0

Лазаров: Двете селекции многу се променија, нема споредба со мечот во Доха

January 16th, 2017 | by pance
Share Капитенот на репрезентацијата Кирил Лазаров смета дека задачата ќе биде потешка од претходните две со оглед на фактот...
Лазаров: Не е лесно да се добијат, кога мора да се победи
0

Лазаров: Не е лесно да се добијат, кога мора да се победи

January 14th, 2017 | by pance
Share Kапитенот Кирил Лазаров пак ја поведе својата репрезентација до нов триумф, а по победата над Ангола од 31:22 се осврна и на...