Тенис

Крај за Лина во Италија – Пораз во ¼-финале во конкуренција на двојки!
0

Крај за Лина во Италија – Пораз во ¼-финале во конкуренција на двојки!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Нашата најдобра тенисерка беше сопрена во ¼-финалето на турнирот во Санта Маргарита во Италија. Таа заедно со Камила...
Пеколно тежок натпревар и на крајот пораз за Лина Ѓорческа!
0

Пеколно тежок натпревар и на крајот пораз за Лина Ѓорческа!

March 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес беше виден маратонски натпревар помеѓу Заватска и Ѓорческа. Во првиот сет беа видени дури 4 брејк, поточно 3 успеа да...
Не настапува, но напредува – Лина Ѓорческа е сега на 192 место на ВТА!
0

Не настапува, но напредува – Лина Ѓорческа е сега на 192 место на ВТА!

March 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа на најновата ВТА листа се најде на 192-то место. Иако не настапуваше на ниту...
Повредите си го направија своето, Лина се симна 2 места на ВТА листата!
0

Повредите си го направија своето, Лина се симна 2 места на ВТА листата!

March 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа на најновата ВТА листа се наоѓа на 193-то место. Таа поради повреда веќе 2...
Кратко траеше авантурата во Франција – Лина елиминирана во 1-то коло
0

Кратко траеше авантурата во Франција – Лина елиминирана во 1-то коло

February 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Нашата најдобра тенисерка брзо го заврши својот настап во Гренобле. Лина беше фаворитка против полошо пласираната...
Историски пласман на ВТА – Лина ја „проби“ границата од 200!
0

Историски пласман на ВТА – Лина ја „проби“ границата од 200!

January 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа се наоѓа на 192 место на ВТА листата. Одличниот настап во квалификациите за Грен...
Историјата е испишана, Македонија е горда на Лина – Епилог од настапот на Австралија Опен
0

Историјата е испишана, Македонија е горда на Лина – Епилог од настапот на Австралија Опен

January 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share На нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа и недостигаше само 1 натпревар, односно уште 1 освоен сет за да се пласира во...
Супер-Лина пред голем предизвик во Мелбурн – Една победа ја дели од историски успех на АО!(ВИДЕО)
0

Супер-Лина пред голем предизвик во Мелбурн – Една победа ја дели од историски успех на АО!(ВИДЕО)

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа е во моментов една од најсветлите ѕвезди во македонскиот спорт. Таа настапува во...
Чекор до историски пласман – Лина ја декласираше Галфи на АО!(ВИДЕО)
0

Чекор до историски пласман – Лина ја декласираше Галфи на АО!(ВИДЕО)

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес, со задоцнување поради врнежите од дожд, беше одигран натпреварот помеѓу Лина Ѓорческа и Далма Галфи во 2-то...
Феноменален натпревар на стартот на АО – Лина Ѓорческа ја „скрши“ Викери во 1-то коло!
0

Феноменален натпревар на стартот на АО – Лина Ѓорческа ја „скрши“ Викери во 1-то коло!

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најдобрата македонска тенисерка денес беше подобра од Саша Викери во квалификациите на АО во 1-то коло со 2:1 во сетови,...