Вести

Пол два месеци надвор од терените
0

Пол два месеци надвор од терените

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Клиперс соопштија дека Крис Пол ќе оди на операција. Пол ќе ги оперира лигаментите на палците, а се очекува да биде надвор од...
Фантастичниот Брукер го сруши Сан Антонио – Победи на Клиперс и Чикаго
0

Фантастичниот Брукер го сруши Сан Антонио – Победи на Клиперс и Чикаго

January 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во минатата ноќ беа одиграни 5 натпревари во НБА лигата. Клиперс победија против Лејкерс со 113:97, а најдобар играч во...
Легендата се враќа на теренот
0

Легендата се враќа на теренот

January 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Играчот на Клиперс, Блејк Грифин успешно се лечи од повредата на десното колено, па наскоро би можел да се врати на теренот....
Тежок пораз за шампионот –  Големи возбудувања во Филаделфија
0

Тежок пораз за шампионот – Големи возбудувања во Филаделфија

January 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
6 натпревари во НБА лигата беа одиграни минатата вечер, а највозбудлив натпревар беше помеѓу Филаделфија и Њујорк, каде што...
Легендата добива нова улога: Станува консултант во Клиперс
0

Легендата добива нова улога: Станува консултант во Клиперс

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Легендарниот Кевин Гарнет се приклучи  на стручниот штаб на Клиперс и ќе работи со центарите. Гарнет има 40 години, а летово се...
Клиперс од една во друга серија – Поранешниот шампион на колена!
0

Клиперс од една во друга серија – Поранешниот шампион на колена!

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес се одигра натпреварот помеѓу Клиперс и Мајами. Тимот од Лос Анџелес успеа да биде подобар од Мајами, како што се...
Мемфис го победи Голден Стејт – Кливленд сигурен против Бруклин
0

Мемфис го победи Голден Стејт – Кливленд сигурен против Бруклин

January 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Екипата на Голден Стејт доживеа пораз на домашен терен. Подобар од нив беше Мемфис кој победи по продолженија со 128:119, а во...
Големо засилување за Клиперс: Се враќа плејмејкерот!
0

Големо засилување за Клиперс: Се враќа плејмејкерот!

January 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Плејмејкерот на тимот, Крис Пол во петок ќе се врати на паркетот. Клиперс е и без Грифин, но серијата од 6 порази успеаа да ја...
Неверојатна ноќ во НБА: Батлер постигна 52, Харден и Грин стигнаа до трипл-дабл
0

Неверојатна ноќ во НБА: Батлер постигна 52, Харден и Грин стигнаа до трипл-дабл

January 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Претходната ноќ во НБА лигата помина во знакот на кошаркарот на Чикаго, Џими Батлер. Тој против Шарлот постигна 52 поени, а...
Дебакл на Клиперс против Хјустон: Харден до 7-ми трипл-дабл
0

Дебакл на Клиперс против Хјустон: Харден до 7-ми трипл-дабл

December 31st, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Во ноќта од петок кон сабота беа одиграни 10 натпревари. Џејмс Харден стигна до 7-от трипл-дабл во сезоната во победата на...