Вести

Џо Џонсон повторно играч на одлука за Јута!(ВИДЕО)
0

Џо Џонсон повторно играч на одлука за Јута!(ВИДЕО)

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Јута по одличната завршницата на средбата стигна до важна победа против Клиперс со 105:98 и така израмни на 2:2. Јута во...
Клиперс беа повторно немоќни, Јута го израмни резултатот!
0

Клиперс беа повторно немоќни, Јута го израмни резултатот!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Јута го победија Клиперс на домашен терен со 105:98 и така израмнија на 2:2 во плеј-оф серијата. Јута во...
Кунли и Гасол му донесоа победа на Мемфис!
0

Кунли и Гасол му донесоа победа на Мемфис!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Мемфис го победија Сан Антонио на домашен терен со 110:108 и така израмнија на 2:2. Во неизвесен натпревар...
Грифин повторно е повреден!
0

Грифин повторно е повреден!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Крилниот центар на Клиперс, Блејк Грифин би можел да го пропушти остатокот од ¼-финалната серија во плеј-оф на Запад....
Ниту одличниот Хауард не им помогна, Јута не издржа, Клиперс успеа да победи!
0

Ниту одличниот Хауард не им помогна, Јута не издржа, Клиперс успеа да победи!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Клиперс на гостувањето ја победи Јута со 111:106, а на тој начин дојде до 2:1 во плеј-оф серијата. Јута одлично го отвори...
Грифин, Пол и Џордан беа пресилни за Јута!
0

Грифин, Пол и Џордан беа пресилни за Јута!

April 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Клиперс против Јута водеше во текот на целиот натпревар и на крајот победи со 99:91. Тие успеаа да ја израмнат серијата, па...
Јута во драматична завршница го победи Клиперс!
0

Јута во драматична завршница го победи Клиперс!

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Јута стигнаа до победа против Клиперс со 97:95 и водат со 1:0 во серијата во плеј-оф. Победата на гостите им ја...
Ракетите беа торпедирани, Клиперс го „уништи“ Хјустон!
0

Ракетите беа торпедирани, Клиперс го „уништи“ Хјустон!

April 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Клиперс на домашен терен го декласираше Хјустон со 125:96. Клиперс водството го превземаа пред крајот на полувремето, а во...
Риверс стигна до 800-та победа!
0

Риверс стигна до 800-та победа!

April 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Клиперс во градското дерби го победи Лејкерс со 115:104. Победничкиот тим го предводеше Грифин кој постигна 36 поени, 8 скокови...
Блејк Грифин прв стигна до 10.000!(ВИДЕО)
0

Блејк Грифин прв стигна до 10.000!(ВИДЕО)

April 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарот на Клиперс, Блејк Грифин одигра одличен натпревар во победата против Лејкерс. Тој постгина 36 поени, 8 скокови и...