Вести

Торонто беше подобар од Мајами, Бруклин го победи Феникс!
0

Торонто беше подобар од Мајами, Бруклин го победи Феникс!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Торонто го победија Мајами со 101:84, а повторно одличен беше ДеРозан. Мајами го отвори многу добро...
Голден Стејт гази се пред себе – Актуелниот шампион стигна до победа против Шарлот!
0

Голден Стејт гази се пред себе – Актуелниот шампион стигна до победа против Шарлот!

February 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дури 12 натпревари беа одиграни минатата ноќ во НБА. Денвер на свој терен беа поразени од Мемфис со 119:99. Гасол беше најдобар...
Хјустон не беше доволно силен – Голден Стејт победи во дерби вечерата
0

Хјустон не беше доволно силен – Голден Стејт победи во дерби вечерата

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ беа одиграни 9 натпревари во НБА лигата. Екипата на Голден Стејт го победи Хјустон со 125:108 и така се...
Неверојатна сума на пари од Сакраменто: Казнс станува најплатен кошаркар во историјата!
0

Неверојатна сума на пари од Сакраменто: Казнс станува најплатен кошаркар во историјата!

January 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Центарот на Сакраменто, ДеМаркус Казнс ќе добие договор од својот тим кој не се одбива. Казнс е една од најголемите ѕвезди...
Луда ноќ во НБА лигата – Харден „јаде“ се пред себе!
0

Луда ноќ во НБА лигата – Харден „јаде“ се пред себе!

January 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share 6 натпревари во НБА лигата беа одиграни минатата ноќ, а можевме да уживаме во претставата на Џејмс Харден кој имаше...
„Среќен сум што изгубивме!“
0

„Среќен сум што изгубивме!“

January 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Играчот на Голден Стејт, Дрејмонд Грин ја „спушти топката“ по караницата со Дурант во текот на натпреварот со Мемфис....
Мемфис го победи Голден Стејт – Кливленд сигурен против Бруклин
0

Мемфис го победи Голден Стејт – Кливленд сигурен против Бруклин

January 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Голден Стејт доживеа пораз на домашен терен. Подобар од нив беше Мемфис кој победи по продолженија со 128:119, а во...
Нов пораз на Минесота – Сан Антонио го победи Торонто
0

Нов пораз на Минесота – Сан Антонио го победи Торонто

January 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share На НБА паркетите беа одиграни неколку интересни натпревари. Филаделфија пред свои навивачи ја победи Минесота со 93:91 во...
Милвоки подобар од Чикаго: Харден и Вестбрук неверојатни
0

Милвоки подобар од Чикаго: Харден и Вестбрук неверојатни

January 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Милвоки во Чикаго успеаа да победат со 116:96, а гостите до победа ги однесе грчкиот кошаркар Џанис Антетокоунпо со 35...
Одлична игра на Вестбрук и Харден: Домашна победа за Бостон
0

Одлична игра на Вестбрук и Харден: Домашна победа за Бостон

December 28th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Во ноќта од вторник кон среда беа одиграни 4 натпревари во НБА лигата. Џејмс Харден постигна 34 поени и 11 асистенции за...