Вести

Кунли и Гасол му донесоа победа на Мемфис!
0

Кунли и Гасол му донесоа победа на Мемфис!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Мемфис го победија Сан Антонио на домашен терен со 110:108 и така израмнија на 2:2. Во неизвесен натпревар...
Мемфис со убедлива победа против Сан Антонио!
0

Мемфис со убедлива победа против Сан Антонио!

April 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Мемфис на домашен терен успеаа да го победат Сан Антонио со 105:94 и да ја намалат предноста во серијата на 1:2....
„Леонард е робот, тој крвари антифриз“
0

„Леонард е робот, тој крвари антифриз“

April 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Леонард во последните 2 натпревари одигра одлично, а има просек од 34.5 поени и 14 испрати удари од игра. Тренерот на Мемфис,...
Сан Антонио не дозволи изненадување против Мемфис!
0

Сан Антонио не дозволи изненадување против Мемфис!

April 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сан Антонио дојде до нова победа против Мемфис во плеј-оф серијата. Сан антонио победи во интересен натпревар со 96:82....
Сан Антонио на крилјата на Леонард го „уништи“ Мемфис!
0

Сан Антонио на крилјата на Леонард го „уништи“ Мемфис!

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сан Антонио победи убедливо против Мемфис со 111:82 и така стигнаа до 1:0 во серијата. Натпреварот помина во доминација на Сан...
Мемфис го победи Њу Јорк, Детроит го изненади Хјустон!
0

Мемфис го победи Њу Јорк, Детроит го изненади Хјустон!

April 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мемфис дојде до рутинска победа против Њу Јорк со 101:88 додека Детроит го изненади Хјустон со 114:109. Мајк Кунли во домашниот...
31 поен на Томпсон за победа на Голден Стејт против Мемфис!
0

31 поен на Томпсон за победа на Голден Стејт против Мемфис!

March 27th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Голден Стејт успеаа да го победат Мемфис со 106:94, а најдобар стрелец беше Томпсон. Натпреварот беше одлучен...
Торонто беше подобар од Мајами, Бруклин го победи Феникс!
0

Торонто беше подобар од Мајами, Бруклин го победи Феникс!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Торонто го победија Мајами со 101:84, а повторно одличен беше ДеРозан. Мајами го отвори многу добро...
Голден Стејт гази се пред себе – Актуелниот шампион стигна до победа против Шарлот!
0

Голден Стејт гази се пред себе – Актуелниот шампион стигна до победа против Шарлот!

February 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дури 12 натпревари беа одиграни минатата ноќ во НБА. Денвер на свој терен беа поразени од Мемфис со 119:99. Гасол беше најдобар...
Хјустон не беше доволно силен – Голден Стејт победи во дерби вечерата
0

Хјустон не беше доволно силен – Голден Стејт победи во дерби вечерата

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ беа одиграни 9 натпревари во НБА лигата. Екипата на Голден Стејт го победи Хјустон со 125:108 и така се...