Мотоспорт

„Среќен сум затоа што цело време го гледав Маверик“
0

„Среќен сум затоа што цело време го гледав Маверик“

March 27th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тешката претсезона, не така добрите тренинзи во Катар и 10-та стартна позиција.. Никаков проблем не беше тоа за Роси кој на...
Лош старт, среќен крај – Маверик Вињалес победи во Катар
0

Лош старт, среќен крај – Маверик Вињалес победи во Катар

March 26th, 2017 | by stefan
Share Возачот на Јамаха, Маверик Вињалес беше победник на првата трка оваа сезона за ГН на Катар. Стартот на трката беше неколку...
Проблеми со невреме во Доха – Вињалес на дебито од пол позиција, Маркез трет, Роси десети
0

Проблеми со невреме во Доха – Вињалес на дебито од пол позиција, Маркез трет, Роси десети

March 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поради дожд во Доха беа откажани сите тренинзи и квалификации што беа закажани за сабота. Постои можност квалификациите...
„Имам одличен мотор!“
0

„Имам одличен мотор!“

March 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Маверик Вињалес беше најбрз во првиот ден од официјалниот тренинг во Катар и не го криеше задоволството. „На крајот,...
Катар – Вињалес води пред квалификациите!
0

Катар – Вињалес води пред квалификациите!

March 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Јамаха, Маверик Вињалес постигна најдобро време на последниот трет тренинг пред квалификациите во Мото ГП....
„Јас сум си најголем ривал на себе!“
0

„Јас сум си најголем ривал на себе!“

March 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Актуелниот шампион во Мото ГП смета дека во Катар би морал да се победи прво самиот себе за да биде сигурен во можната...
„Лоренцо е мистерија!“
0

„Лоренцо е мистерија!“

March 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Актуелниот шампион пред почетокот на новата Мото ГП сезона, Маркез смета дека конкурентите за одбрана на титулата се како...
Барбера ги пропушта тестирањата во Катар
0

Барбера ги пропушта тестирањата во Катар

March 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Авинтија, Барбера ќе ги пропушти последните тестови во Мото ГП закажани за наредната недела на патеката...
„Лоренцо не треба да размислува како да го вози Дукати“
0

„Лоренцо не треба да размислува како да го вози Дукати“

March 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Сузуки, Јаноне изјави дека Лоренцо не би требало премногу да размислува како би го извлекол максимумот од...
Маркез падна од 200 км/ч, па не може да биде конкурентен веднаш!
0

Маркез падна од 200 км/ч, па не може да биде конкурентен веднаш!

March 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Актуелниот шампион падна од моторот на Хонда, го измести рамото, па нема да биде во форма за тестот во Катар. Не е шега пад...