Вести

Комедија на НБА начин(ВИДЕО)
0

Комедија на НБА начин(ВИДЕО)

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Сакраменто беа поразени од Чикаго со 102:99, но овој натпревар предизвика многу контроверзии. 10 секунди пред крајот на...
Сан Антонио го сруши шампионот – Рекордна вечер на Леонард
0

Сан Антонио го сруши шампионот – Рекордна вечер на Леонард

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Минатата НБА ноќ помина во знак на на Леонард со рекородот на кариерата. Најдобриот играч на Сан Антонио беше најзаслужен за...
Рекордна ноќ на Руди Гоберт
0

Рекордна ноќ на Руди Гоберт

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Руди Гоберт минатата ноќ постигна 27 поени и 25 скокови во гостувањето на Јута кај Далас. Французинот така стана првиот играч...
Хјустон не беше доволно силен – Голден Стејт победи во дерби вечерата
0

Хјустон не беше доволно силен – Голден Стејт победи во дерби вечерата

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Минатата ноќ беа одиграни 9 натпревари во НБА лигата. Екипата на Голден Стејт го победи Хјустон со 125:108 и така се реваншираше...
„Нема да играм со 21-годишници, тој ме повика мене“
0

„Нема да играм со 21-годишници, тој ме повика мене“

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Бекот на Чикаго, Двејн Вејд не ја исклучува можноста да замине од клубот доколку тие го трејдуваат Џими Батлер. Според...
Победи на Кливленд и Минесота
0

Победи на Кливленд и Минесота

January 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во минатата ноќ беа одиграни 5 натпревари во НБА лигата. Кливленд успеа на домашен терен да победи против Феникс со 118:103 со...
Вестбрук со еден потег ја насмеа цела НБА лига
0

Вестбрук со еден потег ја насмеа цела НБА лига

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Расел Вестбрук вчера дојде до 21-от трипл-дабл во оваа НБА сезона. Сепак, во сенка на неговото постигнување остана тешкиот...
Дурант  го уништи поранешниот тим – Голден Стејт подобар од Оклахома
0

Дурант го уништи поранешниот тим – Голден Стејт подобар од Оклахома

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Кевин Дурант го однесе Голден Стејт до убедлива победа против Оклахома со 121:100. Иако Расел Вестбрук стигна до 21-от трипл-дабл...
Харден не може сам ниту со трипл-дабл – Хјустон поразен од Мајами
0

Харден не може сам ниту со трипл-дабл – Хјустон поразен од Мајами

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Во минатата ноќ во НБА беа одиграни 5 натпревари. Мајами го победи Хјустон со 109:103 со одличната игра на Горан Драгиќ....
Пол два месеци надвор од терените
0

Пол два месеци надвор од терените

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Клиперс соопштија дека Крис Пол ќе оди на операција. Пол ќе ги оперира лигаментите на палците, а се очекува да биде надвор од...