Вести

Џејмс Харден им вети на фановите дека никогаш нема да го напушти Хјустон
0

Џејмс Харден им вети на фановите дека никогаш нема да го напушти Хјустон

September 3rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Супер-ѕвездата на Хјустон Рокетс покажа дека тој е Рокет од глава до петици, откако вчера на Твитер беше предизвикан...
Лилард: “Требаше да бидам Ол-Стар играч четири години по ред”
0

Лилард: “Требаше да бидам Ол-Стар играч четири години по ред”

September 1st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Демијан Лилард е еден од најдобрите играчи во НБА лигата но тој остана без настап на Ол-Стар натпреварите во...
“Време е ‘Процесот’ да заврши и да почнеме да победуваме”
0

“Време е ‘Процесот’ да заврши и да почнеме да победуваме”

August 31st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Филаделфија Сиксерс не се повеќе заинтересирани за реновирање на тимот, туку се решени да почнат да покажуваат...
ОФИЦИЈАЛНО: Кајри Ирвинг е нов играч на Бостон Селтикс
0

ОФИЦИЈАЛНО: Кајри Ирвинг е нов играч на Бостон Селтикс

August 31st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Овојпат е сигурно, Кајри Ирвинг е нов играч на Бостон Селтикс откако доцна синоќа тимовите на Кливленд Кавалирс и...
Дурент: “Чувствувам дека Леброн ќе ја заврши кариерата во Кливленд”
0

Дурент: “Чувствувам дека Леброн ќе ја заврши кариерата во Кливленд”

August 31st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Една од главните теми низ целата претстојна сезона ќе биде договорот на Леброн Џејмс и неговата иднина. Постојат...
Милвоки Бакс сака да им го “украде” Ирвинг на Бостон
0

Милвоки Бакс сака да им го “украде” Ирвинг на Бостон

August 30th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Бостон и Кливленд се договорија за трејдот со кој Ирвинг требаше да отиде од Кавси во Селтикси, но трејдот беше...
Кавси се откажаа од Тејтум, сакаат уште еден пик од Бостон во трејдот за Кајри Ирвинг
0

Кавси се откажаа од Тејтум, сакаат уште еден пик од Бостон во трејдот за Кајри Ирвинг

August 30th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Откако им пропадна трејдот со кој Кајри Ирвинг требаше да го напушти Кливленд и да се пресели во Бостон, Селтикси се...
Ламар Одом сака да се пензионира со Лејкерси
0

Ламар Одом сака да се пензионира со Лејкерси

August 29th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Ламар Одом сака да се врати во НБА лигата, барем на кратко, за да може да се пензионира со тимот на Лејкерс, каде и ги...
Сопственикот на Рокетс донираше 4 милиони долари за поплавените во Хјустон
0

Сопственикот на Рокетс донираше 4 милиони долари за поплавените во Хјустон

August 29th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Хјустон Рокетс објавија дека нивниот сопственик Лекси Александер донирал сума од 4 милиони долари за помош на...
Џеј Краудер покажа дека е спремен да биде дел од Кавс
0

Џеј Краудер покажа дека е спремен да биде дел од Кавс

August 29th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Експертите велат дека најбитен дел од равенката за да се биде успешен играч е да се чувствуваш како да си дел од клубот...