Франција

„Манџукиќ би бил вистински играч за Марсеј“
0

„Манџукиќ би бил вистински играч за Марсеј“

March 7th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Maрио Манџукиќ е многу ценет од страна на своите поранешни соиграчи. До пред 2 месеца во Јуве заедно играше со Патрик Евра...
Кој го стопираше враќањето на Евра во Јунајтед?
0

Кој го стопираше враќањето на Евра во Јунајтед?

February 4th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Патрик Евра, сега веќе нов играч на Олимпик Марсеј потврди дека бил близу до враќање на Олд Трафорд. „Бев близу до враќање...
Eвра се враќа во татковината!
0

Eвра се враќа во татковината!

January 25th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Според француските медиуми, Патрик Евра наскоро ќе потпише за Олимпик Марсеј. Имаше гласини да заигра повторно во ПЛ но од...
Заза и Евра пак ќе играат во ист клуб?
0

Заза и Евра пак ќе играат во ист клуб?

January 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Јувентус прави промени во тимот, веќе многу измени се најавени. Заза летото отиде на позајмица во Вест Хем, но после 6...