Вести

Евра го воодушеви светот со моќна порака на Инстаграм
0

Евра го воодушеви светот со моќна порака на Инстаграм

September 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Фудбалерот на Марсеј, Патрис Евра го воодушеви светот со нова објава на социјалната мрежа Инстаграм. Поранешниот играч на...
Фудбалери од кои Манчестер прерано се откажа!
0

Фудбалери од кои Манчестер прерано се откажа!

March 26th, 2017 | by pance
Share Управата на Јунајтед немаше трпение за поедини фудбалери, кои што својот фудбалски бум го имаа дури после заминувањето од...
„Суарез и јас повеќе немаме проблеми“
0

„Суарез и јас повеќе немаме проблеми“

February 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Францускиот играч Патрис Евра и Луис Суарез имаа големипроблеми додека играше Евра за Јунајтед, односно Суарез за...
„Трансферот во Јунајтед ми пропадна поради една личност!“
0

„Трансферот во Јунајтед ми пропадна поради една личност!“

February 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Патрис Евра во јануари стана нов фудбалер на Марсеј. Долго време се зборуваше дека тој ќе се врати во Јунајтед, но сепак на...
Евра објасни поради што го напушти Јувентус
0

Евра објасни поради што го напушти Јувентус

February 3rd, 2017 | by pance
Share „Станав со време несреќен“, рече Французинот. Францускиот лев бек Патрис Евра потпиша во оваа зима договор со Олимпик...
Официјално – Патрис Евра има нов клуб
0

Официјално – Патрис Евра има нов клуб

January 25th, 2017 | by stefan
Share Искусниот француски фудбалер, Патрис Евра потпиша за Марсеј. Долго се пишуваше за заминувањето на Евра од Јувентус, а...
Евра заминува во Лига 1?
0

Евра заминува во Лига 1?

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Францускиот фудбалер би можел во јануари да се пресели во Лига 1. Евра долго време се поврзува со заминување од Јувентус, а...
Ситуацијата во Јувентус – Французинот исфрлен од составот, Матијело го скрши носот, легендата болен
0

Ситуацијата во Јувентус – Французинот исфрлен од составот, Матијело го скрши носот, легендата болен

January 7th, 2017 | by stefan
Share Томас Ринкон би можел да се најде во 18-те против Болоња. Евра е исфрлен од составот за натпреварот против Болоња кој се...
Јувентус се согласи: Познат новиот клуб на Евра?!
0

Јувентус се согласи: Познат новиот клуб на Евра?!

January 7th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Францускиот дефанзивец Патрис Евра би требало во јануари да го напушти Јувентус. Евра има договор со Јувентус до крајот...
Застрашувачки тим: Играчи постари од 34 години!
0

Застрашувачки тим: Играчи постари од 34 години!

December 31st, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Медиумите одлучија да состават најдобра европска екипа со играчи постари од 34 години. Тимот делува застрашувачки....