Фудбал

Реал Мадрид шокиран од Бетис
0

Реал Мадрид шокиран од Бетис

September 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Реал Мадрид претрпе пораз од Бетис со голот на Антонио Санабрија во 94. минута од натпреварот. „Кралскиот клуб“ по овој...
Во Манчестер може да здивнат, Реал пронајде нов голман
0

Во Манчестер може да здивнат, Реал пронајде нов голман

September 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Конечно по неколку години константни трансфер шпекулации се наѕира крајот на трансфер сагата околу трансферот на Давид...
Карвахал останува со „Кралевите“ до 2022 година
0

Карвахал останува со „Кралевите“ до 2022 година

September 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share По продолжувањето на договорите со Иско и Марсело, од Реал Мадрид го продолжија договорот со уште еден стандарден...
Нешто се подготвува: Левандовски сака во Реал ?
0

Нешто се подготвува: Левандовски сака во Реал ?

September 16th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Роберт Левандовски е одлучен во намерата да стане фудбалер на Реал Мадрид, во блиска иднина, тврди шпанскиот...
Иско го продолжи договорот со Реал Мадрид
0

Иско го продолжи договорот со Реал Мадрид

September 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Еден од најдобрите играчи на „Кралскиот Клуб“, Иско Аларкон го продолжи својот договор со Реал Мадрид. Шпанскиот...
Реал доведе уште еден бразилски бисер!
0

Реал доведе уште еден бразилски бисер!

September 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Реал Мадрид доведе уште еден бразилски бисер во своите редови. После договорениот трансфер на Виникус Џуниор, сега...
Марсело останува верен на Реал Мадрид
0

Марсело останува верен на Реал Мадрид

September 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од редовите на Реал Мадрид потврдија дека левиот бек Марсело потпишал нов договор. Бразилскиот интернационалец кој е...
Во само три натпревари, Реал Мадрид има цревни картони, колку Барса во две сезони
0

Во само три натпревари, Реал Мадрид има цревни картони, колку Барса во две сезони

September 11th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Во само три натпревари, Реал Мадрид има цревни картони, колку Барса во две сезони Фрустрацијата во Реал Мадрид,...
Барди на клупата за мечот со Реал Мадрид
0

Барди на клупата за мечот со Реал Мадрид

September 9th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Помалку изненадувачки делува одлуката на тренерот на Леванте, Хуан Рамон Лопез Муњиз да го остави Енис Барди на клупата...
Тројца фудбалери на Реал Мадрид, со повреда се враќаат од интернационалната пауза
0

Тројца фудбалери на Реал Мадрид, со повреда се враќаат од интернационалната пауза

September 8th, 2017 | by Jordan Tancev
Share       Менаџерите во најсилните фудбалски Лиги, ширум Европа, едноставно ги мразат интернационалните натпревари,...