Вести

14 погодоци во последните 15 натпревари – Дали овој напаѓач е во најдобра форма во Европа?
0

14 погодоци во последните 15 натпревари – Дали овој напаѓач е во најдобра форма во Европа?

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Шпанскиот напаѓач продолжува со својата чудесна серија оваа сезона. Јаго Аспас ја игра можеби најдобрата сезона во својата...
Манчестер Јунајтед по 11 години го сруши рекордот на Реал
0

Манчестер Јунајтед по 11 години го сруши рекордот на Реал

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Според податоците на медиумите, Јунајтед во минатата сезона оствари најмногу приходи од сите клубови во светот. Медиумите...
Роналдо ги разочара сите – Зарем ова е најдобриот играч во светот?
0

Роналдо ги разочара сите – Зарем ова е најдобриот играч во светот?

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Реал Мадрид доживеа неочекуван пораз во кралскиот куп од Селта. Во првиот натпревар Селта успеа да победи на гостувањето во...
„Ова не е добро, нешто се случува“
0

„Ова не е добро, нешто се случува“

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Два порази по ред сериозно ги погоди Реал и Зидан. Прво новиот напаѓач на Севиља, Стеван Јоветиќ му пресуди на Реал во 92-та...
Адидас подготви посебни дресови за европските гиганти
0

Адидас подготви посебни дресови за европските гиганти

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Адидас подготви посебни дресови за гигантите од европскиот фудбал во наредната сезона. Реал Мадрид, Баерн, Јувентус и...
Шок на Бернабе – Големиот Реал Мадрид на колена од Селта Виго (ВИДЕО)
0

Шок на Бернабе – Големиот Реал Мадрид на колена од Селта Виго (ВИДЕО)

January 18th, 2017 | by stefan
Фудбалерите на Селта Виго славеа на Сантијаго Бернабе со 1:2 против Реал Мадрид во натпревар од 1/4 финалето од купот на кралот....
Управата не треба да се грижи – Роналдо одбра напаѓач за Реал
0

Управата не треба да се грижи – Роналдо одбра напаѓач за Реал

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Реал Мадрид ќе се обиде да донесе едно квалитетно име за летнито преоден рок. Реал во лето ќе има право на трансфери и тие ќе...
Кристијано го убедува Флорентино, сонародникот подобар и поевтин од Дибала!
0

Кристијано го убедува Флорентино, сонародникот подобар и поевтин од Дибала!

January 18th, 2017 | by pance
Ова лесно станува „план Б“ на Реал! Иако се верува дека прва мета на Реал е Пауло Дибала, Аргентинецот ќе потпише нов договор...
Дресовите на Реал за наредната сезона! (Фото)
0

Дресовите на Реал за наредната сезона! (Фото)

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Кралскиот клуб за сезоната 2017/18 спреми нова опреман, разлика и многу повеќе моќна. Очекувано првиот дрес си останува бел, тоа...
Така е тоа кога спиеш на натпревари и забораваш кога се тренинзите – Од Реал до Интер Турку
0

Така е тоа кога спиеш на натпревари и забораваш кога се тренинзите – Од Реал до Интер Турку

January 17th, 2017 | by stefan
Фудбалот е сурова игра. Тоа беше големо изненадување за цела фудбалска планета, но Реал имаше проблеми со повреда па итно му...